Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
УПА   Сватове   Слобожанщина   молода гвардія

Пам'ятник жертвам УПА. Учора Симферопіль. Сьогодні Сватове. Завтра Луганське?

рівноденник | 27.06.2008 02:53

8
Рейтинг
8


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
2

26 червня на площі 50-річчя Перемоги в містечку Сватовому на Слобожанщині відкрили пам'ятний знак землякам, загиблим від рук воїнів ОУН-УПА. У місті відбувся врочистий мітинґ. За оцінками правоохоронців на сході зібралося понад 300 людей, а також представники Партії Реґіонів, громадської орґанізації "Молода гвардія" і КПУ.

Пам'ятник жертвам УПА. Учора Симферопіль. Сьогодні Сватове. Завтра Луганське?
Міський голова Сватового Микола Шерстюк запевняє, що жертвами бійців УПА на Львівщині і Франківщині ставали сватівчани, яких скеровували туди за розподілом після інститутів. Це були вчителі, лікарі, військовики, більшість з них – жінки.

Пам'ятний знак відкрито на кошти мешканців району. Пропонову про відкритття пам'ятника було оголошена на сесії Сватівської міської ради в квітні цього року, тож відкрили рахунок. Із фінансуванням допомогли спонсори.

На мітинґу виступив заступник голови Луганської обласної ради Євген Харин, він нагадав, що обласна рада видала книжку "Перемогу й правду – не зрадимо!", у якій оприлюднени витяги з робіт історика Масловського. Заступник упевнений: "Війна не скінчилася, війна триває досі. Жорстока й бруднюча. За душі наших дітей й онуків, чиї батьки й діди полегли в могилах". МП-духівництво Сватівського району відслужило панахиду та звісно освятило встановлений пам'ятний знак.

Почесний громадянин Сватового ветеран ВВВ Сергій Радівський зауважив: "Ющенко закликає примиритися, простягнути руку, а я радше відрубаю собі руку, аніж простягну її цій падлюці!"

Нагадуємо, у квітні в обласному центрі, місті Луганському, також заклали камінь під майбутній пам'ятник жертвам ОУН-УПА. Протестуючи проти цього, луганці вже двічі зривали ганебну шильду з каменя розбрату в середмісті Луганського. За проєктом пам'ятник являтиме собою голуба, якого проштрикує меч із написом "УПА" та свастикою (див. малюнок). До цього подібний пам'ятник "Постріл в спину" з написом "В память о жертвах советского народа, павших от рук пособников фашистов – вояк ОУН-УПА и других коллаборационистов" було спроруджено в Симферополі ще минулого 2007 року.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua