Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
9
Рейтинг
9


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
2

"Насильницька" українізація у Донбасі (дослідження)

Werwоlf | 13.06.2008 18:19
Жителі східних регіонів дедалі частіше віддають своїх дітей в українські школи. Однак місцева влада реагує на це неоднозначно, пише журнал Новинар, який досліджував українізацію на Донбасі.
Коментарі
Александра   | 13.06.2008 22:12
ЗаХар:
Коли Ви самотужки осволи українську – честь Вам і слава. Але чому пропонуєте іншим для вступу до вишу самостійно вивчати мову?
Чому "самотужки"?
У звичайній київській школі, де я вчилась, була рівна кількість годин на викладання російської і української мови і літератури.
І ще раз повторюю – У КОЖНІЙ російській школі вивчають українську, але у багатьох українських школах (у Києві 82 %) не вивчають російську.
І НЕАМЄ МОЖЛИВОСТІ у батьків вибрати мову навчання. У Донецьку така можливість є.
Стрілець   | 13.06.2008 22:15
Александра:
ЗаХар:

PS.біомаса – це Ваша термінологія?
А такого я від Вас не очикував...
Я від теж, це щр – не Ваш допис, це не Ваша пряма мова?
ЗаХар | 13.06.2008 20:47
А як хочеться заборонити біомасі вчитись українською, щоб конкуренцію господарям не влаштовували.
Олександро, не прикидайтесь дурною, а то чого доброго хтось і повірить.
Хіба ж не ясно з контексту, що в тому реченні – думки "еліти" області?
А коли передають чиїсь думки, то й мову пристосовують до того.
Я в таких випадках навіть транскрипцію би вжив: "А как хоцца запрітіть біамасє учіцца..."
Стрілець   | 13.06.2008 22:20
Александра:
І ще раз повторюю – У КОЖНІЙ російській школі вивчають українську, але у багатьох українських школах (у Києві 82 %) не вивчають російську.
І НЕАМЄ МОЖЛИВОСТІ у батьків вибрати мову навчання. У Донецьку така можливість є.
А ще нема можливості вибрати фінську мову навчання. Суахілі теж не можна вибрати, хоч щодня заяву пиши...
І, що цікаво, в Донецьку теж не можна. А такі демократичні!
Werwоlf   | 13.06.2008 22:22
Александра:
ЗаХар:
Чому "самотужки"?
У звичайній київській школі, де я вчилась, була рівна кількість годин на викладання російської і української мови і літератури.
І ще раз повторюю – У КОЖНІЙ російській школі вивчають українську, але у багатьох українських школах (у Києві 82 %) не вивчають російську.
І НЕАМЄ МОЖЛИВОСТІ у батьків вибрати мову навчання. У Донецьку така можливість є.
Не хотів чіпати за своє... Була рівна кількісь? Можливо. Навчався м. Краматорську ОШN35 у 80-ті роки. Шестиденна учбова неділя, Російська мова 4 дні на тиждень – Українська 2. Тобто у двічі менше. Далі ПТУ – російська – 3 українська -1. Вже втричі.
Александра   | 13.06.2008 22:25
Werwоlf
Зараз кількість шкіл і класів з тією чи іншою мовою навчання визначається за заявою батьків. І це я вважаю нормальним станом.
Дії, вказівки зверху щодо доведення (збільшення) відсотка до визначенного зверху я вважаю НАСИЛЬНИЦЬКИМИ.
І більш нічого.
І це викликає невдоволення мешканців Донецька, і це Ви підтверджуєте.
Стрілець   | 13.06.2008 22:26
Werwоlf:
Російська мова 4 дні на тиждень – Українська 2. Тобто у двічі менше. Далі ПТУ – російська – 3 українська -1. Вже втричі.
Отож, Олександро...
Звично у вас виходить – в чужому оці піщинку, в своєму каменюки не помічаєте!
Стрілець   | 13.06.2008 22:29
Про "насильство"
До зламаної кістки треба прикласти силу, щоб звести кінці рівно.
Якщо лишити її на волю природи – зросте криво й буде каліка.
Александра   | 13.06.2008 22:31
Werwоlf:
13.06.2008 22:22
Ну щоб я можу зробити. Я можу тільки подякувати своїм вчителям як російської, так і української мови і літератури. (Хоча помилки я все ж роблю як в українській, так і в російській мові).
Werwоlf   | 13.06.2008 22:40
Александра:
Werwоlf
Зараз кількість шкіл і класів з тією чи іншою мовою навчання визначається за заявою батьків. І це я вважаю нормальним станом.
Дії, вказівки зверху щодо доведення (збільшення) відсотка до визначенного зверху я вважаю НАСИЛЬНИЦЬКИМИ.
І більш нічого.
І це викликає невдоволення мешканців Донецька, і це Ви підтверджуєте.
Де це я підтверджую? Ткніть мені пальцем, будьласка.
Я стверджую, що політичні сили в Донецькій області намагаються обурення людей на незадовільний стан життя в наслідок невдалого (умисно) керування перевести у мовну площину.
А що Ви вважаєте, то... Воно так, ібо Ви, Александра, у це віруєте. І більш нічого. Амінь
Александра   | 13.06.2008 22:40
Стрілець:
Werwоlf:
Російська мова 4 дні на тиждень – Українська 2. Тобто у двічі менше. Далі ПТУ – російська – 3 українська -1. Вже втричі.
Отож, Олександро...
Звично у вас виходить – в чужому оці піщинку, в своєму каменюки не помічаєте!
Я що, визначала кількість годин у Донецьку?
Я говорила про Київ, і завжди вважала і зараз вважаю, що така модель вивчення мов дає добрі наслідки.
Стрілець   | 13.06.2008 22:49
Александра:
Я що, визначала кількість годин у Донецьку?
Я говорила про Київ, і завжди вважала і зараз вважаю, що така модель вивчення мов дає добрі наслідки.
Олександро, шановна ви наша!
Якщо це справді гарна модель, то, щоб вам хоч на волосиночку повірили – звольте захищати права бажаючих вчитись на суахілі! Або хоч би грецькою – якраз у "демократичному" Донбасі є помітна кількість греків. Ну й іще є купа меншин – негоже, демократичні ви наші, весь час демонстративно ігнорувати їхнє існування і говорити ВИКЛЮЧНО про російську.
Бо це ж якось умить показує, що насправді вам до лампочки права людей, вам просто ваша сорочка близька до тіла.
Александра   | 13.06.2008 23:47
Стрілець:
Бо це ж якось умить показує, що насправді вам до лампочки права людей, вам просто ваша сорочка близька до тіла.
Я греков не игнорирую, я их не встречала (не повезло), а вот зять подруги – грузин захотел учить детей в русской гимназии. Имеет средства платить и возить (далеко).
Знала наповину корейку, но она уехала с мужем в Америку, знаю татарку и венгра, которые хотели бы, что бы их дети учили русский.
Мне до лампочки права людей? Тех, с которыми я не сталкивалась?
Да, мне ближе права моих друзей и мои собственные.
Хотя тут, на НП появилась практика не всех считать людьми.
  | 13.06.2008 23:55
Александра:
Один выход – попросить у Раши политического убежища.Желаю удачи!Р.S.Помогу паковать вещи.-Доброжелатель-
Стрілець   | 14.06.2008 08:26
Александра:
Я греков не игнорирую, я их не встречала, а вот зять подруги – грузин захотел учить детей в русской гимназии...
На цю тему є дуже точна приказка
"Яке йшло – таке й здибало"

Держава зобов'язана турбуватися тільки про тих грузинів, яким потрібні ГРУЗИНСЬКІ школи. І про тих угорців, яким потрібні угорські.
А якщо якомусь захочеться мову пушту або кечуа, то він має сам задовольняти свої капризи, бо кількість варіантів прагне до безкінечності, а тому вийде, що держава буде одним давати, а іншим – ні, а це огидно, це дискримінація.
Ви, Олександро, звикли саме до дискримінації, вам із вашою російською все було скрізь і завжди, а інші для вас не існують.
Сезам   | 14.06.2008 09:52
Стрілець:
Про "насильство"
До зламаної кістки треба прикласти силу, щоб звести кінці рівно.
Якщо лишити її на волю природи – зросте криво й буде каліка.
Влучно.
ANONIM | 13.06.2008 23:55
Александра:
Один выход – попросить у Раши политического убежища.Желаю удачи!Р.S.Помогу паковать вещи.-Доброжелатель-
Куплю пару квитків та помашу хусточкою у слід.