Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Киів   центр   сквер Гончара   велотрек   забудова   беззаконня

Шиємо карнавальні костюми на всі сезони, кияни!

Олена Олійник | 21.12.2007 23:34

11
Рейтинг
11


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
4

Бо пікети-маскаради – це відтепер наше повсякдення. У нас буде веселе і яскраве життя.

Шиємо карнавальні костюми на всі сезони, кияни!
Зміст листівки, що розповсюдили днями по поштових скриньках будинків, чиїх мешканців таке стосується.

Шановні мешканці!

Є велика небезпека, що найближчим часом ми втратимо велотрек "Авангард", сквер Гончара і навіть наші будинки!!!

Останнім часом все частішими стають випадки нехтування думкою громадян під час забудови центральної частини Києва. Проекти "узгоджуються" на фіктивних громадських слуханнях, на яких голосують "За!" підставні особи, в той час як справжніх мешканців навіть не попереджують. Так сталося із Сінним ринком, із забудовою по вулиці Хмельницького, в багатьох інших місцях у Шевченківському, Печерському, Подільському районах.

Окрім того, дуже часто нова забудова проводиться без необхідного аналізу ґрунтів, внаслідок чого руйнуються розташовані поруч житлові будинки й інші споруди. Багато хто пам'ятає, що в такій самій ситуації при забудові по вулиці Жилянській сотні людей залишились без даху над головою. Мешканцям провулку Чекістів забудовник погрожує примусовим виселенням на Харківський масив.

Про псування обличчя історичної частини Києва навіть говорити не хочеться. "Монстри", яких збудували біля Бесарабського ринку, Оперного театру, над велотреком виглядають як знущання над будинками сторічної давнини, майже кожен з яких є пам'яткою історії та архітектури.

А найближчим часом ми можемо втратити й велотрек. Забудовник вже отримав всі документи й дозволи для знищення велотреку, зведення на його місці двоповерхового паркінгу, а по периметру – висотних житлових і офісних будинків. Щоправда, забудовник обіцяє пізніше на даху паркінгу збудувати зменшений велотрек, однак вірити в це не доводиться. Ймовірніше там буде збудовано ще один будинок чи торгівельний центр.

До того ж фахівці запевняють, що вся ця територія розташована на плавунах і ґрунти просто не витримають навантаження, що виникне внаслідок цього будівництва. Як результат – через рух ґрунтів будуть зруйновані поблизу розташовані будинки. Ми залишимось без житла, і найкраще, на що нам варто буде розраховувати – дешеві квартири на Харківському чи Троєщині у вигляді компенсації. В найгіршому – ми залишимось на вулиці.

Київрада дала "зелене світло" проекту. Єдине, що не дозволяло почати забудову – статус пам'ятки архітектури київського велотреку. Однак нещодавно наказом міністерства культури і туризму велотрек був позбавлений охоронного статусу. Тепер в будь-який момент може розпочатись будівництво. І тоді вже буде пізно щось намагатись зробити.
Діяти необхідно негайно і рішуче. "Потім" буде пізно. Окрім нас велотрек ніхто не врятує. Хочемо жити на будмайданчику – можемо спокійно чекати, поки приїдуть екскаватори та будівельні крани. Ні – збираємось в неділю, 23-го грудня з 12.00 до 14.00 у сквері Гончара з метою спілкування, збору підписів проти забудови, утворення громадського активу.

Історія питання.

Хто наступний?

P.S. Коли я робила свій фоторепортаж про будинок і сквер Гончара, я про все оте й гадки не мала. Проте зробила під своїми фото такий підпис: "Позаду будинку – сквер Олеся Гончара – місце відпочинку дорослих і дітей... поки ще не знесли й не забудували хмарочосами. Один із сусідніх скверів – вже намагаються." (маючи на увазі крихітний скверик Зої Космодем'янської, що розташований неподалік). Отак легко виявилося бути оракулом в цьому дивовижному місті.P.P.S. Скверик Космодем'янської, що натоді довгий час вже був за залізним парканом, і в ньому постійно стояли намети... але це довга історія..., отже цей самий скверик наразі лишили у спокої. Чи надовго?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua