Пошук на сайті:
Знайти

Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Українська і російська мови   Савик Шустер   Свобода

Свобода свободі різниця, а хтось так хоче закрити "Свободу" Савіка Шустера

Пайташ | 6.11.2007 10:03

-2
Рейтинг
-2

Голосів "за"
14

Голосів "проти"
16

Знаєте шановні читачі. Я всіляке бачив і всіляке чув, але щоб передачу, що несе слово свободи в маси, на будь якій мові, називали "повзучою русифікацією" – тобто загрозою для України і її мови – це ЩОСЬ. А просто – вершина ієзуїтства і маразматизму.

Свобода свободі різниця, а хтось так хоче закрити ''Свободу'' Савіка Шустера
Так, дійсно я бажаю, щоб кожен громадянин України знав досконало українську мову... І кожен мешканець України без громадянства, або такий що має громадянство іншої країни міг вільно спілкуватися з українцями на їх рідній мові.

Але забороняти людям (не громадянам України)... Примушувати їх розмовляти тією мовою, якою вони досконало не володіють (але розуміють) – є чистої води насилля (де тут побачили свободу незрозуміло?). Ніхто, думаю, не заперечить, що зх приходом програм Савіка в наш телепростір, в журналістських публікаціях зявилося більше правдивості, сміливості і намагання боротися із злом.

А ось комусь це не до вподоби. І що вони вибрали для боротьби з Савіком Шустером і його чудовими програмами – мовне питання?! А скажіть шановні, якщо б Савік ламаною українською мовою вів передачу, чи багато російськомовних українців її дивилися. Думаю що її перестали б дивитися не тільки російськомовні, а і україномовні громадяни – бо вона тоді б втратила свою ексклюзивність і неповторність. Передача, на якій українці, що приймають участь просять вибачення в аудиторії, що переходять на російську тільки виключно із-за поваги до свого співрозмовника, і російськомовні, що просять вибачення в глядацької аудиторії просять вибачення за те що не можуть досконало спілкуватися українською, і тому розмовляють російською? Де ще, на якій з передач це можливо? Поки, що крі Свободи слова Савика Шустера – ніде, на жодній із передач я не чув таких слів вибачення.

Так що розрізняти треба – де експансія, а де толерантне ставлення співбесідників один до одного.

В Савикових передачах навіть такі одіозні фігури як Шуфрич, Богословська, Вітренко ніколи не домінували, хоча в інших передачах на інших каналах вони подавляли своїх співрозмовників. Ось такі справи шановні.

Не дайте втягнути себе в цю непотрібну дискусію.

PS

Я не здивуюся, якщо ця моя стаття буде знята з сайту.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua