Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Ціни і зарплати

Пайташ | 25.10.2007 10:00

-7
Рейтинг
-7


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
13

Чи можна стримувати ціни в державі коли і в сусідніх державах вони ростуть? І взагалі, що робити коли в сусідів ціни вищі ніж у тебе? І чи можливі примусові цінові обмеження з боку держави при вільній торгівлі?

Ми намагаємося бути такими як світ. Ну хоча б не такими, то хоча б не дуже відрізнятися від цього світу. Роботящий і розумний народ. Толерантний. Навіть тисячні зібрання не перетворюються на сліпий некерований натовп, а стають колективами однодумців, де на заваді не стоїть навіть різномов'я. Але з цим народом завжди поступали нечемно. То зрада своїх же, то експерименти чужинців. Але народ живе. І держава, створена цим народом також розвивається і адаптується в світове товариство.

Але народ має жити. Працювати і жити. Бо праця дає продукти створені цією працею, а за працю кожна людина отримує зарплату, щоб ці продукти купувати. То чи має бути відповідність між працею і зарплатою. Між працею і ціною на продукт праці. Безперечно так. І в цьому ніхто не сумнівається. Ніхто – крім купки людей, в яких мораль – збагачення будь якою ціною і необмежена влада.

Але ж ми живемо в епоху обєднаного цивілізованого світу. Коли рівність в усьому – основна мета суспільства. І наш Бог – Ісус Христос казав, що люди між собою мають бути рівними, а не намагатися бути першими за рахунок інших. Бо хто був останнім – стане першим, а хто був першим – стане останнім. І Майдан 2004 року це показав. На Майдані 2004 всі були рівні – хіба що подумки ті, що збиралися на поміст і яких вітав Майдан вважали себе рівнішими. Тому цю свою думку вони пронесли аж до дострокових парламентських виборів 2007 року. І народ, на виборах ще раз підтвердив, що всі рівні...

Але ж ми не про це, а про ціни і зарплати...

Отож чи можна стримувати ціну на продукт (товар) коли в сусідній державі вона вища? Звичайно ні. Бо прийдуть громадяни тієї держави і почнуть купувати в нас, не купуючи в себе. Чим буде порушено торговий баланс. Тому наші сусіди – євросоюзівці і намагаються довести нашим можновладцям: чим скоріше ціни в Україні стануть схожими на європейські ціни, тим швидше урівняється торговий баланс. Але в Україні зарплати в рази різняться від зарплат в Євросоюзі, а ціни тільки на відсотки. Отож основним є приведення зарплат в Україні до рівня Євросоюзу (хоча б до рівня тих держав Євросоюзу, що межують з Україною). А те що намагається зробити наш Уряд – заборонити вивіз певних продуктів з України та завоз в Україну – вчорашній день. Це – тоталітарне, а не ринкове мислення. Що роблять в таких випадках в цивілізованому світі? Міняють Уряд. І негайно міняють.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua