Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чому я... ну не так хочу, як вважаю за потрібне, аби Україна була в ЄС

Олена Олійник | 22.08.2007 16:37

9
Рейтинг
9


Голосів "за"
13

Голосів "проти"
4

Трохи малонаукової фантастики.
Вперше під виглядом статті розміщую отаке ніяке, але як вже підхопилася, то не можу собі відмовити. То ж мабуть не варто цю... мініатюру, скажімо так, оцінювати балами, краще у коментарях, а то якось соромно.


Чому я... ну не так хочу, як вважаю за потрібне, аби Україна була в ЄС
Насамперед – чому Україні кудись там потрібно взагалі. Якщо узагальнити*, виходить таке (в мене):

Ми поки що нездатні бути самостійними гравцями у світовій грі (а поза грою залишатися неможливо, навіть якщо б ми були островом в океані, а це аж ніяк не відповідає дійсності). От не треба лише мені тут теревеніти про Швейцарію абощо, нам далеко не так пощастило із різними факторами (насамперед – з історією). Ми, тим більше за нинішніх умов, тобто внутрішньої ситуації, що склалася, ще певний (на жаль – скоріш за все тривалий) час не зможемо самі побудувати всі ті структури й інститути, що є життєво необхідними для більш-менш розвиненої країни. А протягом того часу, поки ми їх будуватимемо, невідомо що може трапитися з нами (це вже закид до зовнішньої ситуації, що склалася або складається). Та, на жаль, і з усім Світом. Отже, ми маємо примкнути до якоїсь потужної структури. Я так думаю, як сказав би Фрунзік Мкртчян (а зовсім не Ганна Безулик).

Далі – до якої саме.

Розглянемо три варіанти (третій – конче смішний, але я це роблю свідомо, щоб не стільки випендритися, скільки уникнути до нудоти заїждженої схеми "або-або"). Отже:

1. Росія у будь-якому форматі.

2. Піднапружившись, уявімо собі, що США, всупереч усім існуючим логікам, запросили нас стати одним із тих клятих сполучених штатів, не пам'ятаю – яким там за рахунком, бо із цифрами у мене не складається впродовж всього життя.

3. Євросоюз.

Перші два варіанти я знов таки узагальнюю*. Тому що. Росія – імперія (не обговорюється). США – також імперія, хоча й порівняно демократична, якщо не вважати таке словосполучення (тобто демократична імперія) нісенітницею. Але поряд із Росією... ну це також не обговорюється.

Третій варіант – ЄС – не імперія.

Інших варіантів начебто нема (та й зі згаданих у наявності не всі).

Чому я волію, аби моя держава долучилася саме до не-імперії, вже писала у коменті – не бажаю їй однозначної долі колонії. А з Євросоюзом, принаймні, можливі варіанти.

Так отож.

_____________________________

* у-у-у, як я ненавиджу це робити (прим. автора)

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua