Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Політика нового часу


2
Рейтинг
2


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
2

Деякі думки у формі запиту до нового громадського лідера.
Хай це буде Ігор Гекко


Отже Ви вирішили побудувати справжню партію. Але ж справжня партія є виразником, скажемо грубо, артикульованого інтересу певних соціальних груп. Тобто я хочу сказати, що на голому місці партія не намалюється. 39 тис. абстрактних голосів по країні не є перспективним соціальним ядром політичної організації. Якщо це не так, то заперечте. Аргументуйте, що ці декілька десятків тисяч є представниками усвідомленого інтересу (мова про конкретні речі – податки, наприклад, започаткування бізнесу, кредитна політика, правові аспекти і т. д.), який об'єктивно є інтересом більш-менш широкого загалу. Тоді, звичайно, при інтенсивному месиджі реального наміру втілити його в життя до цього загалу зазначені верстви будуть готові віддати свої голоси на виборах тому, хто виказує такі наміри та складуть справжню соціальну базу. Не в 2007, звичайно.

Це мова про одну соціальну групу, Ви зрозуміли, яку. Вона є не багаточисельною, але найпрогресивнішою – це ядро майбутнього середнього класу.

Друга соціальна група – це, наприклад, умовно кажучи, свідомі українці, люди, котрі бажають бачити Україну українською. Це вже значно чисельніша верства. У теперішній момент її не бачити можуть тільки вкрай короткозорі політики. Чим Ви можете здивувати (приємно) її представників? Якщо цим людям дати реально зрозуміти, що політик, прийшовши у владу, зробить, наприклад, (вживаючи певні не такі й складні заходи) так, що всі державні чиновники почнуть говорити державною мовою, цивілізовано закріпить інші сфери її вжитку, то стовідсотково ця верства зверне увагу на такого політика. Відносно зазначених моментів національного обличчя держави не будуть проти до 70% (!) населення країни. Так показують соціологічні опитування. А щодо Західної України, то тут взагалі питань нема.

Дві зазначені соціальні групи, можливо, потрібно взяти за базові під нову силу, так як домінуючий в цивілізованому світі тип державності спирається на національну культурну домінанту та ринкову економіку: подивіться на передові країни світу – США, Францію, Японію. Яка б у світі чітко сформована нація поступилась своїми головними національними атрибутами? А США – взагалі випадок унікальний у сенсі утвердження під сонцем англосаксонського культурного ядра на чужій території. Маю на увазі також місце політичної культури у їхній політичній системі, яка була перенесена із Британії з її інститутами самоврядування елементи якого збереглись понині (!) з XVII ст. Ось такий повчальний приклад національної домінанти для наших політиків. Без потужного цивілізованого англосаксонського ядра не вдалось би колоністам та їх нащадкам побудувати таку державу.

Тепер щодо економіки. Її основою у будь-якій цивілізованій країні являється приватне підприємництво в першу чергу в особі малого та середнього бізнесу. У розвинутих країнах число зайнятих у цій сфері доходить до 78% (!), частка малого бізнесу у ВВП цих країн становить 52-72%. Ось де криється головне джерело робочих місць. Коли почне підніматись малий та середній бізнес, повернуться додому мільйони українців. Якщо вони розумітимуть, хто посприяв появі для них робочих місць вдома, то складуть ще один потужний пласт соціальної бази. Отже, у політичній сфері лобі малого та середнього бізнесу – це стратегічна перспектива на найближчі роки. Потрібно сказати, навіть, що це шанс вийти на передові позиції політикуму через 5-10 р.

Тож чи не проти Ви, пане Ігоре, скористатись зазначеними напрямками створення соціальної бази та стати справжнім поборником за права малого та середнього бізнесу? Чи вивчите українську мову, як робить це зараз Віталій Кличко?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua