Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Донецький обласний художній відроджено!

Донецький обласний художній відроджено!

museum-ukraine | 31.12.2017 14:54

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Попри війну, Донецький обласний художній музей продовжує роботу на підконтрольній Україні території!

Впродовж 2017 року, КЗК "Донецький обласний художній музей" відвідали 3510 відвідувачів на комерційній основі (разом з безкоштовними відвідувачами – понад 7000 осіб), проведено 145 екскурсій. За рік музей отримав дохід у сумі 15,1 тис. грн.


Донецький обласний художній відроджено!
Попри війну, Донецький обласний художній музей продовжує роботу на підконтрольній Україні території!

Впродовж 2017 року, КЗК "Донецький обласний художній музей" відвідали 3510 відвідувачів на комерційній основі (разом з безкоштовними відвідувачами – понад 7000 осіб), проведено 145 екскурсій. За рік музей отримав дохід у сумі 15,1 тис. грн.

Музейна фондова збірка за рік поповнилась на 120 од.зб. і складає 2100 од. зб загального фонду.

Впродовж 2017 року у музеї налічувалось 11 працівників, серед яких 3 наукових співробітника. Велику допомогу музею надавали волонтери та друзі музею. Завдяки останнім музей отримав сайт dohm-ua.info та дві сторінки у Фейсбуці, які вони розробили і продовжують вести.

Силами трьох наукових співробітників та волонтерів, впродовж 2017 року, проведено 41 захід: 19 заходів на території музею в с. Прелесному і 22 заходів за межами музею (Дружківка, с. Олександро-Калинове, музей Прокоф'єва, Львів, Київ, Краматорськ, Святогірськ, Запоріжжя), в рамках яких було проведено 32 виставки. Заходи відвідали понад 7000 осіб.

У музеї відбулась реекспозиція виставкових залів: відновлена кузня і створена світлиця "Дивосвіт Олександра Шевченка". До них підготовлені ТЕПи.

Музей проводить велику роботу з дітьми та молоддю Донеччини. Впродовж року відбулося два дитячих пленера: "Прелеснянський дивосвіт" (травень,с.Прелесне) та "Барвиста хвиля" (жовтень, Святогірськ). При музеї працює гурток "Синій птах", де діти займаються народними ремеслами (вишивка, гаптування, набивне ткацтво, писанкарство, тощо) і вивчають народні традиції. Роботи вихованців гуртка були представлені під час культурно-мистецької акції "Кольори мого життя. Я відкриваю свій світ" (червень, м. Краматорськ), на виставці "Пухнасте мистецтво" (жовтень, с.Прелесне) та під час культурно-мистецької акції "Мистецька палітра" – "Вибійкове ткацтво Донеччини" (грудень,Запоріжжя), провели заходи до Дня Миколая (майстер-клас з виготовлення янгеликів та витинанок). Наукові співробітники розробили та підготували до друку методичку "Вплив української народної ляльки-мотанки на розвиток та виховання учнів молодших класів".

У травні наукові співробітники допомогли в проведенні молодіжного форуму "МолMix" до Дня молоді (організатори – Управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради, відділ молодіжної політики та у справах сім'ї), який проходив у с. Прелесне.

В рамках програми патріотичного виховання музей впродовж серпня-вересня провів низку акцій "Козацька бувальщина", "Історія козацьких прапорів", які проходили в с. Олександро-Калинове, м. Дружківка, в музеї Прокоф'єва.

В рамках Року Японії в Україні проведена японсько-українська виставка "Тендітні тіні Японії" (грудень, Дружківка – Київ). Учасники акції: школярі України та студенти японських університетів.

В рамках співпраці музею та закладів освіти, налагоджена робота зі школами м. Краматорська, Дружківки, з Київським державним інститутом декоративно-ужиткового мистецтва та дизайну ім. М. Бойчука.

У червні відбувся спільний захід з інститутом Бойчука "Відлуння Дикого степу". Разом з бібліотеками Львова та Києва, разом зі школярами Дружківки та Краматорська проведена Всеукраїнська акція "Читаки.Писаки.Малюваки" (вересень-жовтень, Львів-Київ-Дружківка-Краматорськ). "Читаки.Писаки.малюваки" проходили під егідою Міністерства культури України.

З метою наповнення музейного фонду та популяризації Донеччини було проведено два пленери, куди приїхали художники з Донеччини.

У жовтні проходила Всеукраїнська мистецька акція "Степовий блюз", куди приїхали художники з Київщини,Одещини,Німеччини та Донецької області. Останній пленер проходив за підтримки Міністерства культури України. Найкращі пленерні роботи були передані до музейного фонду – 38 одиниць.

Впродовж року відбулися 2 вуличні вернісажі в Дружківці (у липні на Івана Купала та на День міста Дружківки у вересні), де тисячі дружківців ознайомилась з художніми творами митців Донеччини.

ДОХМ, спільно з художниками Донеччини підготували виставку до 85-річчя Донецької області та провели культурно-мистецьку акцію "Мистецька палітра" (липень, Київ).

В рамках Програми розвитку краєзнавства в Донецькій області, розпочата робота над науковою довідкою "Історія заснування с. Прелесне", над науковим каталогом "Український рушник як витвір народного мистецтва у зібранні музею". Для народних майстрів та населення Донецької області проведено семінар "Нематеріальна культурна спадщина України. Харківський коц" (липень, с. Перелесне – с. Олександро-Калинове).

В рамках Програми розвитку туризму Донеччини на 2016-2018 рік, науковими співробітниками музею підготовлені тематичні екскурсії "В гостях у коваля Вакули. Ковальське ремесло кінця 19-початку 20 століття", "Хліборобство Слобожанщини", "Своя хатка, як рідна матка. Про традиційне житло Слобожанщини".

У 2017 році співробітники музею брали участь у трьох наукових конференціях (Краматорськ, Тернопіль, Святогірськ).

Наукові співробітники КЗК ДОХМ презентували музей на ярмарку "Харківщина туристична" та розробили два туристичних маршрути (одноденний та дводенний).

Адміністрація музею у 4 кварталі домовилась про відкриття виставкового залу у Дружківці (БК "Етюд") і затвердила зміни до штатного розпису.

Музей працює стабільно, залучаючи на творчу орбіту дітей і юнацтво.

Наталка Іванченко, директор Комунального закладу культури "Донецький обласний художній музей"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua