Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Костянтин Шиптя. Сучасний український митець.

Костянтин Шиптя – український митець.

Віктор Тригуб | 2.12.2017 14:03

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Несподівано відкрив для себе яскравий світ художника Костянтина Шиптя. Вірніше, мислителя. Картини – результат його роздумів про сенс життя, Добро і Зло, Красу...

Дуже часто всі ці філософські поняття він поєднує в образі оголеної жінки, яка є Початком всього. Та і Кінцем...


Костянтин Шиптя – український митець.
Несподівано відкрив для себе яскравий світ художника Костянтина Шиптя. Вірніше, мислителя. Картини – результат його роздумів про сенс життя, Добро і Зло, Красу...

Дуже часто всі ці філософські поняття він поєднує в образі оголеної жінки, яка є Початком всього. Та і Кінцем...

Мені сподобалося самопредставлення на його сайті: "Зазвичай, сторiнка "Про автора" – це нудний перелiк назв та дат. Бува ще тягуча нецiкава стаття художнього критика, що у малозрозумiлих термiнах розповiсть про роботи художника та розтлумачить їх таємний змiст (якого вiн сам не знає). Але на моїй сторiнцi – цього нема.

Той хто має очi – той побаче, i йому не потрiбнi чужi пояснення. Вiн сам здатний оцiнити та зрозумiти. Мене дивує, що люди в цьому питаннi бiльше довiряють "професiональним критикам", нiж своїм очам i серцям.

Тепер декiлька слов про мене. Навряд комусь з Вас цiкаво, коли я народився i яку школу закiнчив. Що таке бiографiя? Низка дат i цифр, мiж якими затиснуто живу людину, перетворену з особистостi в суху статистичну одиницю, яка iснує мiж двома датами – народження i смертi. Найважливiше в моїй бiографiї те, що я народився, i остання дата ще не проставлена. I цю дистанцiю мiж двома подiями я намагаюся малювати широкими яскравими мазками, не шкодуючи фарб та почуттiв.

Якщо Ви ткнете пальцем у мапу Європи, то в її географiчному центрi буде Украiна – моя Батькiвщина, де я колись з'явився на свiт. Земля, що нiколи не знала спокою i завжди його бажала. На своєму прапорi ми намалювали блакитне небо та жовте пшеничне поле. З'єднали недосяжну духовну чистоту неба iз плотською чарiвнiстю землi, з усiма її правдами та кривдами. Люди, що тут мешкають, увiбрали в себе несумiснi душевнi якостi. Дивовижним чином в них поєдналися протилежнi бажання, прагнення i постiйна мiнливiсть думок. До цього народу належу i я. Моє життя не нагадує безперервну лiнiю, вздовж якоi височать пам'ятнi стовпчики подiй. Це бiльше схоже на мозаїку, в якiй з численних кольорових шматочкiв я намагаюся зiбрати щось осмислене. I в цьому менi допомагає творчiсть. "Dum spiro, spero". Поки дихаю – сподiваюся. Цi слова, як Вiфлеємська зiрка, супроводжують мене по дорозi життя, через бурхливий океан, де людськi долi, як примарнi болотянi вогники мерехтять у темрявi Всесвiту".

До речі, можливо на початку 2018 року, у виставковій залі Донецького обласного художнього музею у Дружківці, відкриється виставка сумського художника Костянтина Шипті. Директор ДОХМ Наталка Іванченко вже почала перемовини...

Не варто багато писати про картини і художника. Картини варто роздивлятися і робити власні висновки. До того ж, під багатьма роботами на своїй сторінці в Фейсбуці, Костянтин розмістив розлогі коментарі-пояснення.

Україна повинна знати своїх сучасних художників!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"Костянтин Шиптя.

Сучасний український митець.

Мій сайт: http://shyptia.sumy.ua/


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua