Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Дифузія степового блюзу – пленер у прифронтовій зоні

Дифузія степового блюзу – пленер у прифронтовій зоні

museum-ukraine | 1.10.2017 11:26

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Алан – надзвичайно активна та креативна людина. Родом із Ленінграду, він щиро вболіває за Україну. На початку 2014 року, коли розпочалася російська навала, Алан організував у Берліні аукціон художніх творів і всі гроші перерахував на підтримку України. Пізніше приїздить до Донеччини, активно допомагає дітям з Авдіївки, малює мурали, проводить

Дифузія степового блюзу – пленер у прифронтовій зоні
З 5 жовтня 2017 року КЗК "Донецький обласний художній музей" розпочинає третій музейний пленер 2017 року, на який збираються художники з різних регіонів України.

Перший пленер "Прелеснянський дивосвіт" відбувся на початку травня в с. Прелесне для вихованців художніх шкіл Слов'янська та Краматорська.

Літній пленер донецькі художники провели у селі Олександро-Калинове, де знаходиться знаменитий ландшафтний парк "Клебан-Бик". На пленері були художники з Слов'янська, Дружківки та художники-переселенці з Донецька.

І нарешті третій, масштабний пленер, куди збираються і члени Спілки художників України і початківці, художники і ілюстратори, викладачі художніх академій і шкіл – вони проведуть майстер-класи в Святогірську, приєднаються до роботи арт-майстерні "Дифузія" в Краматорську, проведуть пленер в селі Перелесне та у ландшафтному парку під Краматорськом.

Пленер відбувається в рамках культурно-мистецької акції "Степовий блюз", яка проходить за підтримки Міністерства культури України та Управління культури і туризму Донецької ОДА.

Під час проведення акції КЗК "Донецький обласний художній музей" показаже дітям українські мультики, організує концерт і відкриє світлицю "Дивосвіт Олександра Шевченка", де зібрана вся творча спадщина засновника музею в с. Перелесне Олександра Шевченка.

Олександр Іванович Шевченко – художник, вчитель, музейний діяч, який зібрав і зберіг унікальну архітектурну і етнографічну спадщину слобідської Донеччини. У далекому 1982 році Олександр Іванович організував дитячий художній гурток "Синій птах" і навчив кілька поколінь прелеснянських дітей бачити красу і фіксувати її на папері. І після його смерті співробітники музею продовжують працювати з дітьми і навчають їх прекрасному. Під час акції "Степовий блюз" музей презентує найкращі художні роботи вихованців художнього гуртка за 2017 рік – наївно-яскраві та веселі дитячі творіння давно стали окрасою сучасного Донецького обласного художнього музею.

До проведення акції залучається група художників із Німеччини. З 2 жовтня у Краматорську розпочинається проект "Дифузії", який придумав і реалізував німецький художник Алан Мейер. "В Берліні можна вийти і цілий день ходити на відкриття якихось виставок, тому це стало частиною культури та буденністю, – каже Апан. – І нам цікаво показати світу свою творчість".

Алан – надзвичайно активна та креативна людина. Родом із Ленінграду, він щиро вболіває за Україну. На початку 2014 року, коли розпочалася російська навала, Алан організував у Берліні аукціон художніх творів і всі гроші перерахував на підтримку України. Пізніше приїздить до Донеччини, активно допомагає дітям з Авдіївки, малює мурали, проводить ворк-шопи.

Для нього дуже важливо, щоб підростаюче покоління цікавилося мистецтвом та розвивалося у культурно розвиненому суспільстві. Він готовий ділитися своїм досвідом з місцевими мешканцями, тому запрошує всіх бажаючих долучитися до проекту та внести частину своєї творчості.

Свій проект він назвав Дифузії, головна мета якого – додати у повсякденність Донеччини творчості та життя, показати європейську культуру.

"Коли я потрапив у Краматорськ, я побачив людей які хочуть зробити його іншим, додати кольору у його життя, і мені захотілося їм допомогти" – каже Алан Мейер.

Після зустрічі з Аланом Мейером було вирішили поєднати два арт-проекти і подарувати Донеччині свято мистецтва – "Дифузія степового блюзу".

7 жовтня в Художньому музеї Краматорська відбудеться виставка "Дифузія", а закінчення культурно-мистецької акції "Степовий блюз" проходитиме 10 жовтня о 14-00 в Дружківці у будинку культури "Етюд", де буде представлений вернісаж пленерних робіт і звучатиме блюз.

Осінь. Художники. Блюз. Що може бути прекрасніше в осінню пору?

Cайт – http://www.dohm-ua.info/

Інформаційна підтримка:

Музеї України, Нова Січ, Сурма, Універсальна газета, Східний Донбас, Донеччина-ньюс, Культура Донбасу, SecondUSA (США)


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua