Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/culture/589777d9235b8/

В Чернівцях з'явився парк Реформації

буковинець | 5.02.2017 21:07

Чернівецька міська рада у процесі декомунізації перейменувала найбільший міський парк в південній частині міста з "Жовтневого" на парк "Реформації".

В Чернівцях з'явився парк Реформації
Щорічно парк відвідують тисячі людей, повідомляє vsenovosti.info. Парк заснований у другій половині XX століття і названий Жовтневим, на честь Жовтневої революції.

Площа парку – близько 70 га. На його території розкинулись прогулянкові стежки, два штучних озера, спортивні майданчики і поля, є також комплекс атракціонів.

У відповідності з Законом України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки" 24 січня 2017 року Чернівецька міська рада змінила назву парку з символу тоталітарного режиму – Жовтневої революції, на європейський символ відродження і свободи слова – парк Реформації.

Зараз по всій країні проходить декомунізація подібних назв: у Маріуполі Жовтневий район перейменовали на Центральний, в Миколаєві проспект Жовтневий перейменували на Богоявленський, в Полтаві Жовтневий район став Шевченківським, в Запоріжжі Жовтневий район став Олександрівським, а також велика кількість сіл і вулиць з назвою "жовтневий" отримали нові назви.

Значення слова "реформація" – "відновлення в належний стан". Епоха Реформації – символ свободи слова всесвітньої історії, коли європейці в XVI столітті виступили проти утисків свободи слова і розгулу інквізиції, і відновили в належний стан права людини. Коментуючи нову назву парку, чернівчани сподіваються, що парк Реформації завжди буде нагадувати про важливість свободи слова.

http://4esno.com.ua/u-chernivcyax-zyavivsya-park-reformaciї/


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua