Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Прокопенко. Цуканов.Галерея Элисаветград. Виставка. Живопис

СВІЖИЙ ВІТЕР МОДЕРНІЗМУ В КРОПИВНИЦЬКОМУ


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

В приватній галереї Миколи Цуканова "Єлисаветград" нове свято – відкриття персональної виставки одесита народного художника України Миколи Івановича Прокопенка

СВІЖИЙ ВІТЕР МОДЕРНІЗМУ В КРОПИВНИЦЬКОМУ
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

В приватній галереї Миколи Цуканова "Єлисаветград" нове свято – відкриття персональної виставки одесита народного художника України Миколи Івановича Прокопенка. В нашому місті така виставка організована вперше, і знову в продовження дружби та взаємного обміну виставками одеських та кропивницьких митців. А перед відкриттям виставки наш шановний гість дуже уважно ознайомився з живописним життям нашого міста. Микола Іванович побував у двох художніх музеях та відвідав художню школу імені Олександра Осмьоркіна. А ще він взяв шефство над талановитим митцем з нашого міста Володимиром Остроуховим та подарував галереї та кожному з музеїв по картині. А журналісти нашого міста охрестили гостя "українським Пікасо", бо його живопис саме належить здебільшого до сучасного постмодернізму.

Манера художника глибоко індивідуальна. Хоча одні називають його стиль постмодернізмом, інші говорять про присутність в ньому абстракціонізму. Сам же Микола Прокопенко каже, що на картинах – його душа. Художник ніби бачить речі під іншим кутом зору. На полотні передає різні асоціації, трансформує образи і показує їх сакральну сутність. Він чудовий колорист – сміливий, безкомпромісний, щирий і трохи загадковий. Кольорові сполучення його робіт, навіть вилучені з тематичного контексту, живуть своїм власним життям, впливають на підсвідомість самостійним, позбавленим літературності, звучанням. Представлені в експозиції 30 робіт – це тільки невеликий фрагмент значного мистецького здобутку народного художника України.

Виставка на всіх присутніх на її відкритті справила незабутнє враження. В яскравих неповторних роботах митця переважали здебільшого еротичні сюжети та натюрморти, хоча цим і не обмежувалося.

Одеський живописець добре знаний не тільки в Україні, а й багатьох країнах світу.

Для довідки: Прокопенко Микола Миколайович одеський художник – живописець, графік, книжковий графік-ілюстратор.

Член Національної Спілки художників та Національної Спілки театральних діячів України...

Народився 17.08.1945 року в селі Лиманське Одеської області.

Народний художник України.

1964-1971 – навчання в Одеському державному художньому училищі.

1971-1977 – навчання в Київській академії мистецтв.

Лауреат, дипломант і призер міжнародних, всеукраїнських та регіональних виставок, а також ряду міжнародних бієнале.

56 персональних виставок, 9 бієнале: Imperia, 1991; Imperia, 1993 – Івано-Франківськ, Україна; Пан Україна, 1995 г. – Дніпропетровськ, Україна; Відродження, 1991 – Львів, Україна; Марина-96; Марина-98, Марина-2004, Марина-2006- Одеса, Україна; III Міжнародний бієнале "Антидвижение и первая открытая система в искусстве" – Одеса, Україна; Трієнале живопису, 2001 г. – Київ, Україна. В доробку митця 234 всесоюзних, всеукраїнських, зарубіжних, міжнародних та регіональних виставки.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua