Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Аліна Певна: ВІДНОВЛЕННЯ КУЛЬТУРНОГО ПОЛЯ ДОНЕЧЧИНИ

Аліна Певна: ВІДНОВЛЕННЯ КУЛЬТУРНОГО ПОЛЯ ДОНЕЧЧИНИ

Віктор Тригуб | 17.09.2015 10:34

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Начальник управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна дала велику прес-конференцію у Києві на платформі "Нова країна". Організатор – журнал "Музеї України". Надаємо короткі тези виступу.

Аліна Певна: ВІДНОВЛЕННЯ КУЛЬТУРНОГО ПОЛЯ ДОНЕЧЧИНИ
Начальник управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна дала велику прес-конференцію у Києві на платформі "Нова країна". Організатор – журнал "Музеї України". Надаємо короткі тези виступу.

У зв'язку із збройним захопленням влади на Донеччині бойовиками так званої "ДНР" рішенням голови Донецької облдержадміністрації всі структурні підрозділи ОДА було переведено на підконтрольну українській владі територію. Після піврічної відсутності,25 березня 2015 року, у місті Краматорськ було поновлено роботу управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації.

Усі колишні співробітники управління відмовились переїхати на підконтрольну українській владі територію, тим самим знехтували Присягою але не зважаючи на це під керівництвом Аліни Валентинівни Певної була сформована нова команда патріотів – професіоналів свого діла, девізом яких стало: Патріотизм, Професіоналізм, Порядність. Гордо дотримуючись цього гасла нова команда кинула усі силина відновлення культурного поля Донеччини.

За короткий проміжок роботи управління культури і туризму відновило документацію, відомості про туристичні маршрути, створило повний перелік закладів культури Донецької області, підконтрольній українській владі, сприяло відновленню роботи обкому профспілки працівників культури. На даний час управління культури і туризму займається перереєстрацією Донецького обласного краєзнавчого музею, Донецького драматичного театру, Обласного учбово-методичного центру культури.Донецький обласний Художній музей уже відновив свою роботу на базі КЗ "Музей народної архітектури, побуту та дитячої творчості с. Прелесне". Зробило аналіз роботи музейних закладів, завершила процедуру фотокопіювання.

За п'ять місяців існування проведено: дві акції: "Фото з ветераном, як міст з минулого в майбуття" та "Синийплаточек",організовано масові заходи обласного рівня, приурочені до Дня Перемоги, Дня конституції, Дня звільнення Донбасу, підготовлено та організовано доставку літератури (980 кг.) з міста Києва за програмою "Українська книга" для бібліотек області, разом з ТОВ "Червона рута"готується до проведення всеукраїнського фестивалю "Червона рута" в місті Маріуполь, проводяться масові заходи та державні свята. Всю роботу управління проводить лише власними силами і за відсутності обласних закладів. Розроблено перспективний план розвитку галузі, готується програма розвитку культури, Програми краєзнавства, туризму та розвитку музейної справи на 2016-2020 роки, налагоджуються міжрегіональні відносини, на меті створення музею героям, які загинули за територіальну цілісність України та музею комуністичної епохи, впровадженням нових форм туризму.

Також управління кинуло усі зусилля на виконання Закону України про декомунізацію, розробили і затвердили проект-розпорядження комісії. Тепер на підконтрольній українській владі території з 36 залишилось тільки два пам'ятника Леніну. Сприяло участі вокальних колективів "Горлиця" і "Червона калина" смт.Цукурине від закладів культуриСелидівської міської ради участі у національному проекті народної творчості "Сорочинський ярмарок", що проходив в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області. За підсумками фестивалю колективи отримали дипломи за зайняте ІІІ місце.Ведеться робота по організації гастролей творчих колективів, які підтримають жителів Донбасу. Але найголовніше – це ідеологічна складова і патріотичне виховання, якому зараз приділяється чи не найбільша увага усіх галузевих підрозділів.

Тож, не дивлячись на те, що повністю відсутній науково-методичний центр, а склад управління укомплектовано тільки на половину управління культури все ж виконує покладені на нього функції.

Але пропри все, і досі існують проблемні питання, які на даний час значно затрудняють роботу це брак кваліфікованих кадрів (особливо у музейних закладах), гостро стоїть питання збереження музейного фонду (у ході бойових дій знищено частину експонатів), також уже майже півтора року 5 музеїв, які є відділами обласних музеїв Донецької області працюють повністю без фінансування.

Пошкоджено 21 заклад культури та завдано збитків на 18353379 тис. гривень. Болючі питання: Ландшафтний парк Клебан Бик, який розташований між 2 і 3 лінією оборони (частина парку замінована); при будівництві оборонних споруду Володарському районі постраждали кургани до яких ми немаємо доступу й досі і говорити про їхній стан зараз не доводиться.

-Ми маємо велику надію на те, що колись ми переборемо "руський мір" і відновим українську гармонію! – зазначила Аліна Певна.

У заході взяв участь відомий музеєзнавець, доцент Національної академії керівних кадрів культури Віктор Карпов, який розповів про ідею створення Музею АТО.

Начальник прес-служби Національного заповідника "Софія Київська" Олексій Курпас, що розповів про плани співпраці з музеями Донбасу.

Ведучий – редактор журналу "Музеї України" Віктор Тригуб.

Наступного дня А.Певна і В.Тригуб відбувають до Маріуполя, де візьмуть участь в фестивалі "Червона Рута" і відвідають прифронтові музеї.

Прес-служба

https://www.youtube.com/watch?v=XvedJrkAu44

В.Карпов

https://www.youtube.com/watch?v=RChzgZyF0iA

Софія Київська – Сходу

https://www.youtube.com/watch?v=be_ZqgFaRuA


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua