Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Відкритий лист Президенту України Петру Порошенку

Віктор Тригуб | 17.06.2015 12:34

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Зі слів самого Ю. Бойка, діючий віце-прем'єр-міністр та міністр культури є його чи то кумом, чи то хресником. Вважаємо, що повернення принципів "кумівства" у владу є небезпечним рецидивом, підриває довіру до самої влади.Колектив Національного музею народної архітектури та побуту України і громадськість міста Києва вкрай занепокоєні за майбутнє

Відкритий лист Президенту України Петру Порошенку
Шановний пане Президенте!

Профспілковий комітет первинної профспілкової організації Всеукраїнської професійної спілки "Захист справедливості" працівників Національного музею народної архітектури та побуту України, що входить до конфедерації вільних профспілок України звертається до Вас з приводу тривожної ситуації, що склалась в нашому музеї.

Незрозумілі маніпуляції з призначенням генеральних директорів та виконувачами обов'язків генеральних директорів призвели до призначення на посаду Бойка Юрія Анатолійовича – діючого священика, що не має жодного музейного досвіду та роботи на керівній посаді. Була знехтувана думка колективу та порушені принципи демократії та здобутки Революції Гідності.

Зі слів самого Ю. Бойка, діючий віце-прем'єр-міністр та міністр культури є його чи то кумом, чи то хресником. Вважаємо, що повернення принципів "кумівства" у владу є небезпечним рецидивом, що підриває довіру до самої влади. Тим більше, що призначення цього випадкового в музейній галузі персонажу відбулося без будь-якого обговорення з фахівцями, громадськістю та колективом. Більше того, жодного зрозумілого пояснення, з якою метою Ю. Бойко очолив музей, досі не прозвучало. Натомість Бойко привів із собою "команду", яка жодного відношення ні до культури, ні до музеїв не має.

Його дивні дії та бездіяльність призвели до паралічу нормального функціонування музею.

Повністю відсутні конкретні плани роботи об'єкту, не ставляться задачі структурним підрозділам, не укладаються вчасно угоди, що забезпечують життєдіяльність музею (на вивіз твердих побутових відходів, догляду за сільськогосподарськими угіддями, проведення дератизації та дезінсекції, оплати зв'язку та Інтернет). Відвідуваність музею критично зменшилась, що тягне за собою скорочення прибутків установи та неможливість сплати по рахункам. Заходів для збільшення відвідуваності не проводиться та не заплановано.

Керівником постійно нагнітається нездорова атмосфера в колективі неодноразовими безпідставними заявами про скорочення кількості працівників музею. В той же час зроблені неприпустимі зміни в штатному розписі: за рахунок посад, що є необхідними для функціонування музею додається керівна посада з роздутими функціями – заступник директора з маркетингу та міжнародних зв'язків. Люди, що не є працівниками музею, мають доступ до офіційних та фінансових документів державної установи. Вважаємо це грубим і недопустимим порушенням.

Не дивно, що в атмосфері хамства та нехтування законом є факти фізичної розправи над незгідними. Так, 1-го квітня ц.р. був жорстоко побитий заступник директора В. Логвінов.

З черепно-мозковою травмою, струсом мозку та пошкодженням ока він потрапив до лікарні. Жодних заходів до винуватця з боку Бойка не було застосовано. Натомість так звані "помічники" директора пообіцяли хулігану "відмазати" його від відповідальності – очевидно, це їм вдалося.

Консультацій щодо штатного розпису та його відповідності сучасним вимогам та особливостям музею з профспілковою організацією та профільними керівниками не проводились, що є порушенням Кодексу законів про працю.

Керівником музею здійснюються злочинні дії: на службу 102 був зафіксований дзвінок із заявою про крадіжку сіна з музею, було здійснено ряд крадіжок і підпалів споруд, де здійснюють свою діяльність підприємці, що пройшли процедуру оформлення через Фонд держмайна. Натомість Бойко Ю.А. допустив на територію музею більше двадцяти підприємців, що здійснюють свою діяльність незаконно, без належних юридичних документів і дозволів, всупереч визначеної Законом України "Про оренду державного та комунального майна" процедури ведення господарської діяльності, пов'язаної з орендою державного майна. Діяльність ведеться щоденно на основі договору "Про проведення заходу"! Торгівельні споруди не знаходяться на балансі музею, їх розмістили в зоні зелених насаджень, що порушує вимоги Рішення Київради від 25.12.2008 N1051/1051 "Про правила благоустрою міста Києва".

Навіть сам вхід до музею спотворений спорудами у дусі бразильських фавел, нагадує Шанхай кінця 19 століття. І це – флагман українських музеїв, найбільший скансен Європи. Ганьба! – І тим, хто це сотворив, і тим, хто допустив до керівництва музеєм подібних людей.

Колектив Національного музею народної архітектури та побуту України і громадськість міста Києва вкрай занепокоєні за майбутнє музею! Уже півроку генеральним директором Юрієм Бойком ведеться діяльність на знищення об'єкту історичного надбання української культури!

Керівник не звертає увагу ні на колектив, ні на його зауваження. Нехтує будь-якими порадами в роботі і веде музей до загибелі, а це злочин проти наших нащадків!

Також на території музею знаходяться атракціони, які псують його автентичний вид і ведуть свою діяльність без отримання перед експлуатаційних погоджень на встановлення пересувних атракціонів і порядок їх розміщення у м. Києві, відповідно до Рішення Київради від 29.04.1999 N229/330.

2012-10-19-421

Ми вимагаємо неупередженого розслідування як факту призначення випадкової особи на посаду директора найбільшого скансену Європи, так і його деструктивної діяльності на цій посаді. Терміново потрібно рятувати музей, призначивши адекватного та відповідального керівника. Дана ситуація кидає тінь на всю існуючу систему влади та показує нехтування інтересами суспільства.

Нацмузей Пирогово

Члени незалежної профспілки НМНАПУ "Захист справедливості"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua