Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/culture/54df960be9f4d/

День святого Валентина

Ігор Бурдяк | 14.02.2015 20:38

Легенда, яка підкорила світ.
А мощі святого Валентина знаходяться в Церкві Різдва Пресвятої Богородиці. Це Україна, старовинне місто Самбір Львівської області.


День святого Валентина
За легендою, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст. від Р. Х.) й поруч з основним покликанням займався природничими науками та медициною.

Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, названа донька якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову.

Перед стратою Валентин нібито залишив дівчині листа з освідченням у коханні. Звідти й пішла традиція надсилати листівки-валентинки. Мученика стратили 14 лютого 269 року. А через двісті років Валентина проголосили святим.

У древньому Самборі на Львівщині, у церкві Різдва Пресвятої Богородиці, де у саркофагі зберігаються мощі святого Валентина, сьогодні особливо багато паломників.Слава про самбірську святиню швидко розійшлася в Україні та сусідніх державах як тільки у церкві Різдва Пресвятої Богородиці віднайшли саркофаг з мощами шанованого у світі покровителя всіх закоханих і одружених та цілителя недужих святого Валентина. Їх Апостольська Столиця передала новозбудованій церкві понад 250 років тому. Храм вистояв, переживши найжорстокіші з воєн, десятиліття немилосердного нищення духовних святинь українського народу ідеологами комуністичного режиму. Його боронили дві благодаті – чудотворна ікона Самбірської Богородиці та мощі святого Валентина, вклонитися яким, попросити заступництва й допомоги, зцілення (священномученик опікувався хворими на епілепсію) приходять і приїжджають з усієї України й зарубіжжя і ті, чиї серця ще не сповнені найсильніших почуттів, і ті, хто вже знайшов "свою половинку".

У день святого Валентина у церкві Різдва Пресвятої Богородиці, як і щороку впродовж останнього десятиліття, голці ніде впасти – стільки людей. Найбільше молодих. Терпеливо чекають своєї черги доторкнутись до невеличкого позолоченого скляного саркофага з останками святого Валентина: лише раз на рік його переносять з бокового престолу на тетрапод у центрі церкви.

Але не треба сприймати благодать спрощено, мовляв, варто доторкнутись реліквії – і станеш щасливим. Без віри у серці жодного дива не станеться, настановляє отець Богдан Добрянський, якщо у церкві молитися, а за її дверима не дотримуватися християнського способу життя, творити негідні вчинки.

У Самборі переповідають чимало історій про те, як ревними молитвами до святого Валентина матері вимолюють одруження для своїх дітей і онуків, про врятовані шлюби! Примирені і пошлюблені повертаються до самбірської святині зі словами вдячності. Літня жінка з Польщі ревно молилася за збереження синової сім'ї. Молодята помирилися, і мати невдовзі привезла до церкви на знак подяки виготовлене ювелірами золоте серце. Відтоді під чудотворною іконою Божої Матері з маленьким Ісусом зібралася чимала колекція сердець, що їх офірували ті, хто вимолював благодаті перед чудотворною іконою та мощами заступника закоханих великомученика Валентина звідси.

Валентинкам. Гуцулка Ксеня


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua