Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Близьке і далеке

Ігор Бурдяк | 5.08.2014 17:17

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

Ми робимо висновки і діємо

Близьке і далеке
Уривок із інтерв'ю з протодияконом, професором Андрієм Кураєвим

М. КОРОЛЕВА – Вопрос, который не мог быть адресован никому, наверное, кроме вас. Как Бог допускает войну между братскими народами?

А. КУРАЕВ – В мире человеческой свободы много что допущено. И не только войны. Но и личное свинство. Просто я думаю ответ в душе каждого из нас. Посмотрите на себя, вряд ли в жизни автора этого вопроса были только святые мгновения. Наверное, были и другие состояния его души, сознания, рук и так далее. Пусть посмотрит на себя, как он в себе вдруг допускает или допускал когда-то не очень человекообразное состояние. Тогда ему будут понятны многие события в истории и в современности, касающиеся других людей.

М. КОРОЛЕВА – Но вопрос задается не о людях, а о Боге, который наблюдает, который выше и который братские народы, снова пишут, славяне убивают славян. Патриарх занят другим. За этим не смотрит. Как-то очень много вопросов, связанных с ролью Бога в конфликте, православной церкви в конфликте, патриарха. Не могут люди смириться с тем, что например церковь может взять и отойти вот так.

А. КУРАЕВ – Я думаю, что может быть мы еще со временем, с большого расстояния обычно становится понятно, где именно участие Бога. От чего он нас предостерег или к чему привел. То, что поначалу кажется полной катастрофой, может потом оказаться, что это может быть и некое благодеяние. Я например считаю, что мы еще...

М. КОРОЛЕВА – Военный конфликт – благодеяние? Жертвы – благодеяние?

А. КУРАЕВ – Да. Может быть, даже и та страшная катастрофа 1917 года тоже она благо для нашей страны обернулась. Может быть. Но мы еще слишком близко к этому, для того чтобы оценить.

М. КОРОЛЕВА – Я прям аж дар речи потеряла. Ну что касается 17-го (збиття буком "Боїнга" в Донецьку) там вроде окончательно все ясно. Катастрофа. Огромное количество жертв, огромное количество людей, потерявших родину. Просто жизни, наконец.

А. КУРАЕВ – Возможно с расстояния в несколько веков мы сможем это оценить как-то иначе.

.....................

Не знаю, як "с расстояния в несколько веков", але як на мене, нині виглядає так, що Бог допустив катастрофу Боїнга для того, щоб схаменути Путіна. І якщо до нього це не доходить, то РПЦ мала б йому це пояснити, а не чекати кілька віків, щоб зрозуміти, що цією подією хотів сказати нам Бог.

І ще одне. Вірю, що усі пасажири і екіпаж Боїнга, які 17 липня 2014 раптово були перенесені в інший світ, – там проблем не мають. Їм там добре.

І все ж, НМД, із теологічної т. з. Андрій Кураєв має рацію. Те, що уже відбулося, освячене допустом чи велінням Божим. То ж у цьому розумінні позбавлені смислу, чи навіть до певної міри "богоборчими" є ті чи інші дорікання і звинувачення будь-кого у будь-чому (що, звичайно, не звільняє винуватців від моральної чи кримінальної відповідальності). Ап. Павло із цього приводу висловився так: "Не суджу нікого. Та й навіть сам себе не суджу". Та часто, навіть погоджуючись із таким підходом, важко стримати емоції. Інколи для того, щоб зрозуміти, що нам хотів сказати, можливо й напоумити нас Бог тією чи іншою подією, потрібен час. Тому не треба поспішати з висновками. Але й зволікати теж не маємо права. Деякі знакові події мають, так би мовити, "багаторазове використання". Сьогодні вони нам кажуть одне, через деякий час – цілком інше.

Лише один приклад. Відміна сумнозвісного "Закону К-К". Одна оцінка цієї події у момент голосування у Верховній Раді. Інша – на етапі підписання і впровадження. А сьогодні хтось вважає, що ця подія була однією з причин необдуманих кроків Путіна. Вони показали "справжнього Путіна".

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua