Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
день матері   свято   подарунки   міжнародний жіночий день   жінка   берегиня   11 травня

11травня – День Матері

oratta | 11.05.2014 00:26

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Українці на протязі багатьох тисячоліть віддавали данину і прославляли велику матір у травні, під час запліднення землі – засівання зерна, з надією на добрі плоди.

11травня – День Матері
11 травня Україна відзначає День Матері

Для української родини традиційно характерна велика роль жінки і передусім матері. Зі смертю чоловіка саме вона завжди виступала на перший план, ставала главою сім'ї. Жінка як символ самого Життя була об'єктом поклоніння у українців ще з часів Трипільської культури (символи родючості та символи добробуту – жіночі статуетки, зображення сонця, тощо). В давніх українських віруваннях важливе місце займала Берегиня – мати всього живого, первісне божество-захисник людини, богиня родючості, природи та добра. Саме тому українці на протязі п'яти тисячоліть віддавали данину і прославляли велику матір в травніі під час запліднення землі засівання зерна з надією на добрі плоди. З часом Берегиня стала охоронницею дому, її скульптурки знаходились у хатах, зображення-амулети носили на шиї. Традиційний малюнок Берегині – символічна постать жінки з застережливо піднятими руками. Жінка споконвіку вважалася берегинею домашнього вогнища та сімейного затишку. Із давніх-давен зверталося і звертається людство в піснях і молитвах, віршах і поемах до своєї берегині – до матері, уславлюючи її благословенне ім'я. Мати дарує людині життя, надихає на добрі справи, віддає все, що має: тепло своєї душі, своє серце і безмежну любов. Її колискові супроводжують нас протягом всього життя, а мудре слово допомагає долати труднощі. Довгі роки починаючи з 16 століття в період встановлення на нашій землі московських порядків свято було забуто владою але не забуто воно було в душах українців. В двадцятому столітті День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була редактор тижневика"Жіноча доля" Олена Кисилевська. Також, 1929 "Союз українок" зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Товариства "Просвіта", "Рідна школа", "Пласт", "Сокіл" та ін. організовуваликонцерти, конференції, фестини по всій Східній Галичині[1]. Відтоді, День Матері відзначали дуже широко.У 1939 свято заборонила радянська влада. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулось в Україну і набуло статус національного свята. В травні з початку минулого століття матерів вітають у багатьох країнах світу тому його ще називають міжнародним жіночим днем.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua