Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

У Львові відбувся 8-й фестиваль духовної хорової музики "Великодні дзвони" 2012

UIC INFO | 2.05.2012 09:44

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
0

29 квітня 2012 року у Львові, у Храмі Преображення Господа нашого Ісуса Христа відбувся 8-й фестиваль духовної хорової музики "Великодні дзвони". Для багатьох львів'ян він вже став традиційним і довгоочікуваним святом...

У Львові відбувся 8-й фестиваль духовної хорової музики ''Великодні дзвони'' 2012
Ініціаторами заснування фестивалю "Великодні дзвони" у 2005 році були парох Храму Преображення ГНІХ отець Ярослав Чухній, керівник парафіяльного хору "Родина" Ярослава Крилошанська та хормейстер Зоряна Степанишин.

Вже 8-й рік поспіль під величним куполом цього столітнього храму у дзвінкоголосому хорі лучаться кращі колективи для спільного духовного піднесення на прославу воскреслого Христа. І з кожним роком з приходом весни львів'яни очікують цього довгожданого свята, щоб ще раз доторкнутися душею і серцем до цього урочистого дійства.

У фестивалі взяли участь як церковні хори, так і світські творчі колективи (дорослі та дитячо-юнацькі). Цього року до участі у фестивалі зголосилися 27 колективів. Окрім хорів зі Львова на фестивалі виступали колективи зі Стрия, Яворова, Жовківського та Пустомитівського районів. Слід особливо відзначити, що впродовж восьми років у фестивалі беруть участь представники різних українських християнських конфесій (УГКЦ, УАПЦ, УПЦ КП), а також хор Вірменської церкви у Львові.

У пролозі прозвучали гаївки та великодні привітання від наймолодших учасників – вокально-хореографічного ансамблю "Рушничок" Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, які своєю щирістю і безпосередністю створили атмосферу теплого родинного свята.

Цього року гостями фестивалю стали 7 нових колективів. Творчі традиції розвиваються, і окрім хорів у програмі вперше брав участь камерний оркестр Львівської спеціалізованої музичної школи ім. С. Крушельницької.

Під час фестивалю звучали духовні твори, пов'язані із святкуванням Великодня, уривки з Воскресної Утрені, Літургії, великодніх пісень. Звучали три концерти Дмитра Бортнянського, хорові твори Артемія Веделя, Михайла Вербицького, Йосипа Кишакевича, Андрія Гнатишина, Ісидора Воробкевича, Миколи Дилецького, Анатоля Вахнянина, Мирона Дацка та ін. Також творчими колективами були виконані твори Йозефа Свідера, Рандала Томпсона, Джованні Батиста Перголезі, Антоніо Лотті, Добрі Христова, Алессандро Страделла, Джона Кновле та інших авторів українською, грецькою, латинською, грузинською та італійською мовами.

Щороку велику роботу по організації та проведенню фестивалю бере на себе постійно діючий оргкомітет на чолі з парохом Храму Преображення ГНІХ отцем Ярославом Чухнієм, який зібрав навколо себе команду творчих однодумців. Зоряна Степанишин, Софія Луковська, Іван Вергун, Марта Горинь, Любов Крива беруть на себе великий об'єм організаційно-творчої роботи для забезпечення високого рівня проведення фестивалю. Дизайн поліграфічної продукції розробляють Юрій Чухній та Тарас Богдан, постійною ведучою впродовж років є Христина Воробій. Цього 2012 року для представницьких потреб фестивалю був випущений збірник великодніх духовних творів "Великодні дзвони", упорядником якого є Степан Налєпа. Під час проведення фестивалю "Великодні дзвони" 2012 примірник збірника духовних творів отримав кожен колектив.

Чимало організаційної роботи бере на себе парафіяльний хор "Родина" храму Преображення ГНІХ (керівник – Ярослава Крилошанська). Кожен з оргкомітету робить усе для того, щоб це пісенне свято доторкнулося кожного серця, принесло нове творче натхнення, не залишивши байдужим нікого.

Фестиваль є доброю нагодою для гуртування молоді, її духовного збагачення, для обміну досвідом між диригентами і підвищення їх професійного рівня, для знайомства з перлинами української та зарубіжної духовної музики і, звичайно ж, для спільної молитви, яка, маючи в собі найбільшу силу, допоможе піднести серця до Господа, віднайти душевний спокій і любов.

Більш детальну інформацію, а також матеріали можна отримати:

Зоряна Степанишин

066-76-26-409, 098-20-80-458

zorstep@ukr.net


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua