Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

ЗАЯВА громадсько-політичного об'єднання "Українська справа" щодо руйнації національної культурної спадщини

jurko | 15.12.2010 00:25

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
0

вертаємося до усіх, хто причетний до охорони та збереження світової культурної спадщини і просимо підтримати пам'яткоохоронців, археологів і громадян України в боротьбі за збереженням пам'яток.

ЗАЯВА громадсько-політичного об'єднання ''Українська справа'' щодо руйнації національної культурної спадщини
ЗАЯВА

громадсько-політичного об'єднання "Українська справа"

9 грудня 2010 року м.Київ

Нова влада України стала на шлях руйнації національної культурної спадщини. Першим кроком у цьому напрямку було спроба надати землі із пам'ятками археології у власність фізичним особам. Згідно з поправками від 09.09. 2010 року до Закону України "Про охорону археологічної спадщини", (ст. 91) "фізичні особи" можуть приватизувати земельні ділянки без попередньої археологічної експертизи. На щастя, інші положення українського законодавства все-таки перешкодили передачу пам'яток археології у власність і їх можливу руйнацію.

Тоді влада пішла далі. У жовтні 2010 року в газеті "Урядовий кур'єр" з'являється публікація прес-конференції першого віце-прем'єр-міністра А.П.Клюєва під промовистим заголовком "Навіщо платити археологам за початок будівництва?" (http://blog.i.ua/user/3623723/569373/?advCReqCPID=advC_569373_10439061&advCAnsID=10439061&advCUseCit=1&p=1) (Віце-прем'єр міністр мав на увазі плату за охоронні розкопки на пам'ятках археології, яка передбачена українським пам'яткоохоронним законодавством). В такий спосіб була зроблена спроба створити негативний імідж археологам і охоронній археології.

Подальші події підтвердили побоювання, як пам'яткоохоронців, так і археологів. У проекті закону "Про регулювання містобудівної діяльності", розробленого під головуванням віце-прем'єр міністра України С.Л.Тігіпка і поданого Кабінетом Міністрів на розгляд Верховної Ради України на початку грудня 2010 року запропоновано вилучити із законодавства не тільки проведення наукової археологічної експертизи на усіх земельних ділянках, пов'язаних із майбутніми земляними роботами, а унеможливлено контроль за збереженням пам'яток з боку органів охорони культурної спадщини. Органи охорони культурної спадщини, згідно проекту нового закону, будуть залучатися до погоджень проекту лише у випадку, коли під приватизацію будуть потрапляти землі історико-культурного призначення. В умовах відсутності повного кадастру земель і невизначення проектами землеустрою земель історико-культурного призначення органи охорони культурної спадщини ніколи не будуть залучатися до погодження проектів земель, які приватизуються або на яких буде проводитись будівництво. Так, шляхом маніпуляції юридичними нормами, які не відповідають реальності нашого життя, вирішено відсунути пам'яткоохоронців від виконання їх прямих обов'язків і перетворити на статистів, які не будуть мати юридичного права втручатися в процес приватизації пам'яток і їх руйнації. Прийняття таких норм призведе до масштабної руйнації не лише пам'яток археології. Під загрозою руйнування опиниться вся національна культурна спадщина – невід'ємна складова світової культурної спадщини. На перешкоді авторам проекту не став навіть факт ратифікації 10 грудня 2003 року Верховною Радою України "Європейської конвенції про охорону археологічної спадщини", де в ст.5 є чітка вказівка на те, що плани облаштування територій мають бути узгоджені і поєднані з відповідними потребами археології.

У зв'язку з цим звертаємося до усіх, хто причетний до охорони та збереження світової культурної спадщини і просимо підтримати пам'яткоохоронців, археологів і громадян України в боротьбі за збереженням пам'яток.

За дорученням ГПО "Українська справа"

директор Міжнародної благодійної установи

"Центр національного відродження"

Тарас Рондзістий

044-234-49-43


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua