Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Українська музика – українська?


4
Рейтинг
4


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
5

Приїхав брат з Москви з заробітків та вирішив послухати український музичний канал М1, – хотілося послухати української музики. Результат такий – кілька днів перегляду – і лише кілька раз Океан Ельзи блимнув, та й і все. Вся інша музика яка завгодно, але не українська.

 Українська музика – українська?
От і я собі вирішив подивитись цей канал та дослідити на предмет того, чи є це український канал чи може який інший?

Від першої фрази мене ударною хвилею ледь не скинуло з дивану: CoolBaba.cc – щоденний чарт з ДВАДЦЯТИ суперових, ульотних, жирних, нереальних, напертих, прикольних, крутих, потужних ХІТІВ, який не дозволяє мозку окислюватися та допомагає тілу рухатися! Ну думаю, зараз почнеться. І почалось.

Двадцятим номером не Аліна Гросу, яку я пам'ятаю маленькою бджілкою, а жінка років 25-ти співала ще з одним лисим романтиком про минуле кохання пісню "Мелом на асфальте". "Мы любили, начинали с ноля. Но кто же сделал это с нами, Кто сложил все оригами не так?". І хто ж це дійсно перетворив дівчинку, якій ще немає 15 на дорослу жінку, яка вже бачила кохання і живе минулим?

Дев'ятнадцятим номером погана ксерокопія з Лободи (уявіть собі спочатку Лободу) на ім'я Жаклін намагалась бути саме копією Лободи. Напевно губи їм накачували по одному лекалу, бо в певні моменти асиметрія кидалась в очі, і я не встигав навіть вчасно переключитись на інші місця, розмальовані не гірше туземця з племені Тукі-тукі. Якщо б Жаклін поїхала в Африку в такому вигляді, її відразу б зробили божеством та почали поклонятись. За всіма цими боді-артами та силіконами якось не розчув пісню, а слухати було що. Ось приспів.

Я – дива, стразы-фразы, знаки внимания

Я – дива, слёзы-розы, культ обожания

Я – дива, сны-обманы, всё это мания

Но к счастью, ты настоящий.

Самооцінка в Жаклін явно завищена, бо визнати себе дівою є дуже ризикованим кроком.

Вспоминай меня, всей душой любимый

Ласковой своей назови

Вспоминай с головы до пят

Ты все меня сто ночей подряд

Пусть тебя согреют, Ангелы моей любви.

Так співала вісімнадцятий номер, Злата Огневич. Уявляю собі цей вишуканий мазохізм – сто ночей підряд її згадувати з голови до п'ят та ще й її ангели повинні прилетіти та зігріти. Судячи з пісні, її коханий повинен прийняти щось дуже-дуже заборонене, щоб сто ночей підряд з ангелами грітись в ліжку. Дівчина дуже гарна, щоб сто ночей дарувати віртуально та посилати ангелів на допомогу.

Сімнадцятим номером дві дівчини з дуже амбітною назвою HOLLYWOOD FM

співали пісню "Доверчивая". Шістнадцятою була Максим з піснею "Весна". Пропускаємо. Ідемо далі.

Пятнадцятим номером суперспівачка всієї України Білик з Горбачовою на російській мові по черзі любили Ван Дама, або можливо і всі разом, ніхто про це не знає, але переглядаючи кліп дуже хотілося це побачити. А ось діалог, який передував бурному коханню. Горбачова питає Ван Дама: Откройте мне секрет. Что вы здесь делаете? Він їй пояснює, що приїхав знімати свій новий фільм "Башня". Але тут Білик почала танцювати стриптиз на бокалі вина, ну Ван Дам, напевно, що не знав, що це могло означати та спитав: А що ви робите з бокалом?. Білик, така-собі наївна: "Я?". Ну Ван Дам уже зрозумів, що від нього потрібно їй відповідає: "Мені подобається, як ви це робите...". І тут Горбачова відразу розповідала, що мріяла про ту хвилину, коли могла б заспівати йому". Отакий от облом.

На чотирнадцятому місті наші молоді талановиті українські фабриканти третього розливу співали чудову пісню російською мовою "Берегите любов". Можливо, що вони молоді і талановиті, але сьома пісня російською мовою для українського хіт-параду – це занадто.

Тринадцятий номер з піснею Серьоги Іваново пропускаємо по певним причинам. На дванадцятому Потап та Настя нічим не здивували, а заспівали свою нову пісню Край ми э риве. Чомусь я вирішив, що це можливо перша українська пісня, якийсь новий модний діалект української, але дива не сталось. Край ми э риве виявився "cry me a river", а ніякий там не край. Пропоную кілька стрічок з пісні: Разенбаум, два зенбаум, три зенбаум, four. Я умею затулить любое фуфло, Но любовь она такая непростая штука, ты был прав, Михей, она всё-таки с...

або такі:

Меня зовут Настя у меня нет проблем,

Я езжу на Хонде, а хочу Порш Кайен,

Я верю в любовь с первого взгляда,

И при таком раскладе, мне Порша даже не надо...

Меня зовут Потап, я исполнитель,

Не так чтобы очень, а просто любитель,

У меня есть три джипа, и пару квартир,

с Настей куча клипов...

Всё, пока всем, Мир!...

Так що, в цій країні, хоч у когось немає проблем. Напевно мене це повинно порадувати, що хтось має три Джипа, а я не можу зібрати гроші на отоплення в своїй хаті.

Одинадцятий номер – Вєра Брежнєва "Любовь спасёт мир".

Десятий номер – нарешті, перша пісня українською мовою, гурт TFC з піснею "Дай мені крик". І кліп, і пісня, і сам гурт, який зібрав чоловік Руслани Олександр Ксенофонтов заслуговує найвищих оцінок.

Девятий номер – Альона Вінницька з піснею "Слушай меня девочка". Все по стандарту: російська пісня про кохання гарної звабливої української співачки.

Восьмий номер – співачка Лама з українською піснею "Тримай". Про кохання, але не за стандартом, – бо українською.

Сьомий номер – гурт Скрябін, пісня "Квінти". Уривок з пісні:

Вони жили красиво, як вміли,

Бісилися, пили вино і любили

Відкинутись в кріслах своєї машини,

Під музику рахувати години.

Приспів:

Та ніщо не вічне, а любов тим більше,

Він хотів як краще, а віддав назавжди,

А вона чекала, просто сил не стало

І струна порвалась!

Шостий номер – Костянтин Меладзе та Григорій Лепс з піснею "Обернитесь". Пропускаємо.

П'ятим англо-український Олександр Пономарьов співав англійську пісню Do You Want It. Напевно, що йому теж надоїла ця українська або сподобалась англійська. Він навіть відпустив бороду, щоб його сприймали за свого такого-собі західного хлопця.

Четвертою Асія Ахат, наша українська сприпалько-співачка вкотре порадувала своїм талантом. Ось уривок з її пісні "Прелюдия радости":

Сумашедший сон...

Сумашедший сон!

Мои леса – осень и весна.

Быстрые качели боятся высоты.

Небо все для нас...

Якщо є фахівці по Нострадамусу, то перекладіть про що мова. Це не пісня, а якісь катрени. Ви можете собі уявити божевільний сон або її ліса, то осінь і весна або що швидкі гойдалки насправді бояться висоти.

Третьою та другою співачка Gallina з піснею Самая-самая та гурт

NikitA з піснею "Королева" лише підтвердили тенденції всього хіт-параду.

Ну і перший номер. Нічого дивного, гурт Real O проспівав російську пісню "Платье".

Отже, український хіт-парад. З 20-ти виконавців всього три пісні українською мовою. Цього разу ще повезло, бо зазвичай трапляється, що і жодної пісні не потрапляє до двадцятки. Я вже не веду мови про художній та професійний рівень запропонованої музики. То де там насильна українізація, про яку галасують постійно деякі особи. Можливо наші українські виконавці соромляться співати своєю сільською мовою, або це немодно, їм в столиці видніше, але називатись українськими вони не можуть. Називатись українськими наші українські музичні телеканали та радіоканали не можуть.

Як там, – щоденний чарт з ДВАДЦЯТИ суперових, ульотних, жирних, нереальних, напертих, прикольних, крутих, потужних ХІТІВ, який не дозволяє мозку окислюватися.

От молодь і не окислює свій мозок... і росте не українцями і не росіянами... невідомо ким... безбатченками... без роду і племені...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua