Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

В Чернігові відбувся міжнародний театральний фестиваль

zmax | 28.03.2010 21:01

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
2

24-26 березня відбувався ІІ Міжнародний Молодіжний Театральний Фестиваль "Простір" в Чернігові. Вистави проходили в актовій залі Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. І ми можемо з гордістю сказати, що це було неперевершено. Глядачі були в захваті від побаченого за три фестивальні дні.

24-26 березня відбувався ІІ Міжнародний Молодіжний Театральний Фестиваль "Простір" в Чернігові. Вистави проходили в актовій залі Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. І ми можемо з гордістю сказати, що це було неперевершено. Глядачі були в захваті від побаченого за три фестивальні дні. Вони мали змогу відвідати такі вистави, як:

- "Мовчання" тетральної студії "АмаТеа", які відзначилися серією мініатюр про злободенне життя людини;

- "Житейская мелочь" зразкової тетральної студії "АССОЛЬ", смт. Глеваха, що показали нам казкові спецефекти й у той час актуальні соціальні проблеми;

- "Вігвам" студентського драматичного театру "Ілюмінатор", м. Чернігів, які здивували своєю майстерністю передачі ситуації людини в сучасному суспільстві;

- "Портрет мадмуазель Таржи" харківського театру "Наш дом", що зіграли на сцені феєричну й доволі комедійну виставу;

- "Самогубство самотності" львівського народного театру-студія "Хочу", які ввели нас у непередбачену й у той час напружену ситуацію життя героїв, показали перемогу кохання над самотністю;

- "Листи Асперна" київської театральної студії "7" показали вишукану гру дуже молодих, але вже вельми професійних акторів. Їхня гра змусила глядача замислитися над тим, що ж важливіше в житті: кохання чи, можливо, самотність і якийсь матеріальний стан?

- "Маленький принц" донецького музично-драматичного театру "О", де завдяки всього лиш двом акторам ми змогли відчути повну гармонію дорослого й дитячого світів, відчути шалений потік ентузіазму й позитивної енергії;

- "Беда от нежного сердца" полоцького народного студентського театру "Арт", які на фестивалі відзначилися своєю яскравістю й неординарністю;

- і нарешті, наші найдальші гості фестивалю – театр студія "Палепе" Вільнюського Технічного Університету імені Гедимінаса і їх спектакль-концерт "В ожидании письма". Від них глядачі змогли насолодитися повною гармонією душі і прекрасного співу акторів. Хоча й вистава була литовською мовою, це не завадило глядачеві почути знайомі ноти, якими заграли "відкладені в шафу" почуття.

Після всього побаченого на сцені впродовж фестивалю ні в якому разі не можна виділяти когось з поміж інших. Кожен із учасників фестивалю був по-своєму прекрасний і найкращий. Але, як всі помітили, на глядача найбільше враження справили дві постановки. Це театр "О", м. Донецька з виставою "Маленький принц" і театр Палете" зі своїм спектакль-концертом "В ожидании письма". Ці постановки викликали хвилю емоцій і подяку залу. Глядачі довго стояли і своїми оплесками не відпусками акторів за куліси.

Журі фестивалю виступили:

1. Чередник Тетяна ― кандидат філологічних наук, доцент ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка.

2. Вовк Анатолий ― заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Позашкільний навчальний заклад "Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання" Чернігівської міської ради

3. Витряховськя Мирослава і Макар Валентин ― провідні майстри сцени, актори Чернігівського молодіжного театру.

Наприкінці відбулось урочисте нагородження найкращих грамотами й пам'ятними сувенірами. Ніхто з учасників не залишився без уваги.

Отже, результати фестивалю:

Гран-прі – Народна театр-студія "Хочу";

"За найкращий акторський ансамбль" – Театр "АССОЛЬ";

"За гармонійний акторський дует" – Махович Сергій, Анастасия Воропаєва;

"За найкращу режисерську задумку" – Театральна студія "АмаТеа";

"За найкращий акторський дует" – Юлія Михайленко та Єгор Молчанов;

"За найкращий музикальний супровід вистави" – Театральна студія – 7;

"За найкраще сценічне втілення літературного твору" – Народний музично-драматичний театр "О!";

"За найкраще пластичне втілення сценічного образу" – Людмила Семенова;

"За найкращу жіночу роль другого плану" – Вікторія Кравченко;

"За найкращу чоловічу роль другого плану" – Дмитро Ковшелев;

"За найкращу жіночу роль" – Юлія Михайленко;

"За найкращу чоловічу роль" – Сергій Щербаков.

Безпосередньо ми поспілкувалися з переможцями після нагородження.

- Взагалі, як Ви потрапили на фестиваль?

- Якщо чесно, навіть випадково: натрапили в інтернеті на об'яву відбору учасників на цей фестиваль. І подумали: чому б не спробувати.

- Які емоції зараз Ви відчуваєте після присудження Вам першого почесного місця переможців фестивалю?

- Саме, що не найпозитивні. Шалені і ейфоричні. Усе всередині кипить. Ми до останньої миті боялися, що до рідного міста повернемось вже ні з чим. А тут така несподіванка: Ми – перші. Ми перемогли!

- Чи плануєте приїхати наступного року на фестиваль?

- Так, звичайно. Обов'язково знову подамо заявку на участь. Будемо готуватися. І щоб не впасти лицем у грязюку, наступного разу ми повинні зіграти ще краще, щоб не розчарувати глядача.

Думаю, що наступного року слід очікувати від представників театрального мистецтва чогось надзвичайного і аж ніяк не схожого на цей рік. Адже, як бачимо, критерії відбору були доволі жорсткі, якщо з 28-ти заявок колективів з різних куточків України, Білорусі, Росії і Литви вибрали лише 9 найяскравіших і найвиразніших постановок. Хочеться подякувати всім театрам, які прийняли участь у цьому міжнародному театральному фестивалі і побажати успіху в наступному році провести не менш яскравий і вражаючий захід.

Організаторами фестивалю виступили: Чернігівський національний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка та ЧОО ВМГО "Студентська республіка".

Спонсорську допомогу надали: "Гранд Флора", ТЦК "Мегацентр" і ВАТ "Базис".

Аборонок Тетяна.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua