Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Біблія попереджує про наслідки пияцтва


9
Рейтинг
9


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
0

Думаю, що в багатьох з нас є знайомі, котрі були шанованими людьми, але після систематичного вживання алкогольних напоїв деградували до такої міри, що з ними вже ніхто не хоче мати справу. А скільки розбито сімей, скільки дітей залишилися сиротами? А скільки ще терплять терор у власній домівці через те, що вживання горілки стало улюбленою справою.

Останнім часом, особливо завдяки масовій рекламі, алкогольні напої сприймаються як невід'ємний елемент нашого суспільства. Рекламоносії зустрічаємо майже на кожному кроці – по телебаченню, на вулиці, у вітринах магазинів. А конструкції, з яких складають літні кафе, взагалі являють собою суцільну рекламу алкоголю. Нікого вже сьогодні не лякає попередження про реальну загрозу для здоров'я, яке, до речі, є на кожній рекламі. Звичайно, любителям "зеленого змія" можна читати багато профілактичних лекцій, переконувати їх з точки зору медицини у шкідливості даної звички, у реальності загрози печінці від етанолу, який міститься в алкогольних напоях, але пропоную звернути увагу на моральний аспект цієї проблеми.

Всім нам відомо, що для того, аби опанувати якусь професію чи ремесло, потрібно докласти певних зусиль. Для прикладу: щоб вивчити іноземну мову, спеціалісти радять щодня приділяти півгодини часу для навчання. Пройде не так вже й багато часу, як ми зауважимо, що мова, яку ми вивчаємо, стала для нас не така вже й чужа. І так у будь-якій діяльності: якщо ми хочемо чогось навчитися і серйозно за це візьмемося, тобто, будемо цим займатися систематично, то через деякий час обов'язково досягнемо бажаного результату. А що очікує в майбутньому людину, яка "серйозно" почала вживати алкогольні напої? До чого призведе щоденне систематичне загравання із "зеленим змієм"?

Для тих же, кого цікавить відповідь на запитання: "можна, чи не можна пити", пропоную звернутися до Біблії. Колись багато років тому цар Соломон, який мав мудрість від Бога, так висвітлив цю проблему: "Не дивись на вино, як воно рум'яніє, як виблискує в келиху й рівненько ллється, – кінець його буде кусати, як гад, і вжалить, немов та гадюка, – пантруватимуть очі твої на чужі жінки, і серце твоє говоритиме дурощі... І ти будеш як той, хто лежить у середині моря, й як той, хто лежить на щогловім верху. І скажеш: побили мене, та мене не боліло, мене штурхали, я ж не почув, систематично, коли я прокинусь, шукатиму далі того ж..." (Притчі 23:31-35)

Останні слова примушують серйозно замислитись над проблемою залежності. Ми звикли вважати наркоманію чимось жахливим, а самих наркоманів – людьми з досить малими шансами на повернення до нормального життя. Виявляється, що у алкоголіків ситуація не краща. Думаю, що в багатьох з нас є знайомі, котрі були шанованими людьми, але після систематичного вживання алкогольних напоїв деградували до такої міри, що з ними вже ніхто не хоче мати справу. А скільки розбито сімей, скільки дітей залишилися сиротами? А скільки ще терплять терор у власній домівці через те, що вживання пива, вина, горілки стало улюбленим заняттям для їхніх батьків?

Наскільки влучно Соломон підмітив стан п'яної людини: "пантруватимуть очі твої на чужі жінки і серце твоє говоритиме дурощі." Справді, проходячи повз п'яних людей, можемо констатувати той факт, що такі поняття, як самоконтроль чи самоаналіз у них на той момент відсутні. Все те високе, піднесене, що відрізняє нас, створених по образу і подобі Божій, від тварин, під час прийому алкоголю кудись зникає. Залишаються лише аморальні погляди і розмови, за які пізніше стане соромно.

Отже, як завжди, у нас є вибір. Перед нами – дві дороги. Одна – з алкоголем, але разом з ним – і з сімейними проблемами, з проблемами на роботі, а в результаті – з суцільним крахом життя. Інша – без алкоголю, але зі спокоєм у сім'ї, на роботі, одним словом – з кращим майбутнім. Взагалі, Свяге Письмо досить недвозначно відгукується про людей, які полюбляють випивати: "Вино – то насмішник, напій п'янкий – галасун, і кожен, хто блудить у ньому, немудрий" (Притчі 20:1).

Тож чи є якийсь сенс у тому, щоби випивати, якщо кожний, хто це робить, є немудрим?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua