Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Заклик до жителів Півдня та Сходу

florian | 1.10.2009 20:48

14
Рейтинг
14


Голосів "за"
16

Голосів "проти"
2

Нещодавно прс-служба депутата Верховної Ради від Партії регіонів Вадима Колесніченка поширила інформацію про створення страйкових комітетів при російськомовних школах для запобігання "дебилизации" русскоязычной молодежи существующей украиноязычной элитой". Так значить вивчення української мови це "дебилизация"?

Для тих, хто спілкується або принаймні намагався спілкуватися українською мовою на Сході або Півдні країни напевно доводилося бачити здивовані обличчя. Це люди дивуються, що на цій мові ще хтось говорить.

Мальовничі Слобожанщина, Таврія та Запоріжжя здавна вважалася землями свободолюбивих козаків, патріотів своєї землі, які, не шкодуючи життя, боронили Батьківщину від чужинців. 20 століття кардинально змінило дух цих країв. Масове переселення до міст Півдня та Сходу росіян, яких туди відправляли за спеціальною рознарядкою з Москви а потім і Голодомор, який добив селянство, кардинальним чином вплинули на мовну ситуацію цих давніх українських земель. Колись вільні люди стали виразниками інтересів сусідньої держави, її мови та культури, заявляючи про російську мову як про свою рідну.

Радянська влада, аби викорінити український дух цього краю відкривала російські школи, в той час українська зображувалася як мова неосвічених, темних людей і щоб релізуватися ти змушений був переходити на російську.

Йшли роки, змінювалися покоління і тепер нащадки славних козаків, люди, які носять прізвище Колесніченко, Пеклушенко... захищають "свой родной язык".

Перш за все хочу звернутися до жителів цих країв з тим, щоб вони вивчили свій родовід, дослідили свої корені, а вже потім створювали (чи розформовували?) страйкоми на замовлення різних політсил.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua