Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Оксана Забужко   укрсучліт   новий роман "Музей покинутих секретів"   інтернет і українські ЗМІ   правлячий клас і інтелігенція   Юлія Тимошенко
7
Рейтинг
7


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
3

Оксана Забужко: "Без інтелектуального хребта будемо бабратися в тому самому болоті" (інтерв'ю для "УМ")

Никита | 4.09.2009 16:05
Україна перестала серйозно цікавити Захід. За межами країни потенціал Майдану був змарнований так само, як і в самій Україні. Ми тоді прекрасно заявили про себе, нас і досі ідентифікують як "країну Помаранчевої революції", до нас з інтересом повернулися обличчям, і що ж далі? А нічого...
Коментарі
Valeriy   | 4.09.2009 16:44
Я буду прям. Просто до свидомых не доходит, что их свидомость никого кроме них самих не интересует. Впрочем, точно также никого не интересует и самосознание немцев, англичан и т.д. Национализм – это изоляция, железный занавес. А украинский национализм, тем более;-). Ввиду национальных особенностей. Европа свидомых к себе никогда не пустит. И нынешняя ситуация не случайна, а закономерна.
Улас Золотоноша   | 4.09.2009 17:53
І все це коїться значною мірою через різних кр-ків-хряків...
Улас Золотоноша   | 4.09.2009 17:55
Valeriy:
Я буду прям. Просто до свидомых не доходит, что их свидомость никого кроме них самих не интересует. Впрочем, точно также никого не интересует и самосознание немцев, англичан и т.д. Национализм – это изоляция, железный занавес. А украинский национализм, тем более;-). Ввиду национальных особенностей. Европа свидомых к себе никогда не пустит. И нынешняя ситуация не случайна, а закономерна.
Ваша "думка" навіть не варта наймізернішої уваги, і ви про це самі чудово знаєта. проте з дня в день пишете й пишете...
Никита   | 4.09.2009 18:57
Valeriy:
их свидомость никого кроме них самих не интересует.
На жаль, це далеко не так.
Процес національного самоусвідомлення українців, взагалі процес націєтворення в України – те, що ви називаєте
свидомость
– викликає аж надмірну цікавість в політиків і деякіх громадян РФ. До того, що вони заперечують саме слово "українець" (заміняючи його словом "малорос") або говорять про те, що росіяни і українці – це один народ - русский народ.
Никита   | 4.09.2009 19:02
Valeriy:
Впрочем, точно также никого не интересует и самосознание немцев, англичан
І це неправда. Ось, мене цікавить, наприклад.
А оскільки існує література про національні особливості різних народів, можна зробити висновок: це цікавило принаймні тих авторів, хто про це писав. Ось, наприклад -
Вс. Овчинников, "Корни дуба" (Об Англии и англичанах)
Никита   | 4.09.2009 19:05
Улас Золотоноша:
Ваша "думка" навіть не варта наймізернішої уваги
І це не так. Мені цікава думка Валерія, оскільки він громадянин України, і певна кількість громадян України думає так, як він.
Valeriy   | 4.09.2009 19:14
Никита:
Ну конечно, я кругом не прав, но погоды то стоят предсказанные;-)!
Никита   | 4.09.2009 19:26
Valeriy:
Наша дискусія набула б більшої конкретики, якщо б Ви прочитали все інтерв"ю Забужко, а не тільки мою анотацію, не дуже вдалу.
Щодо "пустить Європа чи не пустить". Така постановка питання настільки банальна, що навіть сперечатися не хочеться.
Як то кажуть, люби Європу в Україні, а не Україну в Європі. І буде тобі щастя:)
Valeriy   | 4.09.2009 19:35
Ну а сама статья чрезвычайно неубедительна и даже просто скучна. В принципе, можно взять любое место из высказываний Оксаны и показать его несостоятельность. Кроме желания выглядеть значительным тут более ничего не прослеживается. Конечно, в компании единомышленников это все будет приниматься на ура, но в реальности – пустое место.
Улас Золотоноша   | 4.09.2009 19:44
Никита:
Улас Золотоноша:
Ваша "думка" навіть не варта наймізернішої уваги
І це не так. Мені цікава думка Валерія, оскільки він громадянин України, і певна кількість громадян України думає так, як він.
Никита, не будьте індиком – аж не смішно. Він настільки "прям", що Ви його ніколи не переконаєте. Тож для чого ця болтологія? До слова, росіяни зазвичай кажуть: "буду откровєнєн"...:) Це на якій ви, Валеро, сказали?
Никита   | 4.09.2009 19:56
Улас Золотоноша:
Він настільки "прям", що Ви його ніколи не переконаєте. Тож для чого ця болтологія?
А я не настільки тупий, щоб ставити таку смішну мету: переконати когось. Я бачу мету дискусій на НП в іншому: сформулювати різні думки на ту проблему, що реально існує в суспільстві.
Це дає можливість тому, хто виявиться розумнішим за всіх нас, зробити правильні висновки і почати діяти правильно.
Никита   | 4.09.2009 20:13
Valeriy:
Конечно, в компании единомышленников это все будет приниматься на ура, но в реальности – пустое место.
НМД точніше написати так:
Конечно, в компании единомышленников это все будет приниматься на ура, но в компании моих единомышленников (вариант: ИМХО) - пустое место.
Оскільки реальність одна, і Оксана Забужко зі своїми однодумцями не менш реальна, ніж Ви зі своїми.
Никита   | 4.09.2009 23:01
Свіжий вірш Оксани Забужко, написаний напередодні роковин російсько-грузинської війни

Історіє, суко,
ти знову хапаєш мене за горло,

ти знову витрушуєш з мене душу,

ти знов заганяєш мої думки

в чорний тунель нутряного крику:

"No pasaran! Вони не пройдуть!" -

засипаючи решту овиду

сірим щебенем ранкових новин,

інтернет-курявою, як по бомбьожці,

знов закрашуєш світ у всього дві барви зі спектра:

офірною кров'ю – червоне,

і коричневе – брудом підлот...
Никита   | 4.09.2009 23:04
І знов мене косять безсонні ночі,

як площу, по котрій проходить армія,

і знов я влізаю в танк,

простукую панцир, підрихтовую коліщатка,

підкручую слова петицій і апелів, щоб жодне не затнулось:

No pasaran! Вони не пройдуть!...

Історіє, суко, будь ти проклята -

вони ж проходять, вони ж завжди проходять:

по трупах наших надій,

по золі згорілих ілюзій -

не так, то інак, не прямо, то боком, раком,

маневром, обходом захоплюють території

одну по одній, сунуть з розколин, щілин,

з увімкненого й вимкненого, з отворів і розеток,
Никита   | 4.09.2009 23:05
обертаючи все на загладу, вкриту лузгою

зжованих життів

і схаркнутих вір...

Так чому ж я мушу

стояти на цім п'ятачкові – вузенькім окрайчику –

в повному бойовому виряді, з протигазом включно,

і волати, як оглашенна: "Вони не пройдуть!" -

невже лиш на те, щоб подати знак

(променем ліхтарика по безкрайній мапі)

що у цій-от точці – принаймні в цій, –

допоки її закрито

шістдесятьма каге мого живого тіла,

вони й справді –

не пройдуть?