Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/culture/4997ea8f7b192/

СПОЧАТКУ БУЛО СЛОВО...

Улас Золотоноша | 15.02.2009 12:12

Цю лапідарну статтю-роздуми вже давненько надруковано на "Фразі". Проте, гадаю, що згодиться й на "Народній правді", бо на часі як ніколи...

Цікаву статтю надибав у чудовому журналі "Дивосвіт", нещодавно подарованому мені моїм гарним знайомим (головним редактором і власником цього часопису), де йдеться про Слово – слово, що лікує, а бува, що й усякі болячки на людей напускає. Почасти трапляється – вбиває. Автори її – вельми поважні люди, один з яких професор Олександр Оніпко, а інший кандидат технічних наук Борис Коробко...

Рік тому я написав літературознавчу розвідку про творчість знаного в Україні письменника-філософа Олеся Волі, де також стисло йшлося про Слово, яким так дорожить цей письменник і який видав на-гора розкішну титанічну працю під назвою "Піраміда духу", що складається з крилатих слів і афоризмів. Вона налічує майже дві тисячі сторінок. У своїй розвідці я також наголошував на тому, що Слово – матеріальна субстанція, яка без жодних сумнівів впливає через наші голови на плин часу і на події, що відбуваються навколо нас.

У статті згаданих авторів мова йде про те, що "на основі системного аналізу результатів фундаментальних досліджень обгрунтовується, що мова кожного народу детермінована фізичними енергоінформаційними параметрами ареалу його постійного проживання. Зроблено висновок, що лінгвоцид є згубним для цивілізації... Мова і менталітет кожного народу формується під впливом конкретних природних умов, насамперед енергоінформаційних полів (інакше аури та еґреґорів), існуючих у країні, в місці проживання народу". І далі автори стверджують, що намагання впровадити в нас другу "офіційну" (російську) мову через ці обставини є вкрай згубними й ворожими для нашого майбутнього.

А як ми знаємо, впровадження чужої мови ще в сімдесяті роки минулого століття під час так званого формування "общності – совєтского народа" вже нанесло величезну шкоду для існування і розвитку нашої рідної мови – української. Тож слід якнайшвидше ліквідувати небезпечну "хворобу" комуно-совкового періоду.

І ще важлива ремарка, яку висловлюють автори: "...про статус другої "офіційної" мови найбільше волають не прості українці і росіяни, а переважно так звані "космополіти", які, заявляючи, що нібито "...стоят над схваткой...", насправді цією злобною провокаційною грою нацьковування росіян на українців проводять політику і діють в інтересах світового глобалізму. Їм потрібно і вигідно, щоб ми скублися між собою, поки вони нас грабують. Саме це потрібно усвідомити кожному українцеві, росіянину, всім політичним силам як в Україні, так і в Росії".

Ось так от...


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua