Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
театр Колесо   екскурсія закуліссям

Екскурсія театру "Колесо"


4
Рейтинг
4


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
0

11 березня в театрі "Колесо" на Андріївському узвозі відбувся прес-тур театральним закуліссям. Таким чином, кожен журналіст зміг ознайомитися зі станом одного з найбільш відомих малих театрів столиці.

11 березня в театрі "Колесо" на Андріївському узвозі відбувся прес-тур театральним закуліссям. Таким чином, кожен журналіст зміг ознайомитися зі станом одного з найбільш відомих малих театрів столиці.

Про театр: "Колесо" є видовищним закладом, який користується незмінною увагою глядачів протягом останніх 20 років, про що свідчить аншлаговий режим відвідування (11000 чоловік тільки за 2007р.) Сьогодні репертуар "Колеса" налічує понад 29 вистав, частина яких створена в рамках міжнародних театральних проектів, у співпраці з культурними центрами, посольствами та представництвами зарубіжних країн. Єдиний стаціонарний майданчик для виступів (60 місць) та так звана "мала сцена" в фойє театру (40 місць) не дають можливості повноцінно займатися своєю роботою 49 працівникам театру. Простий арифметичний обрахунок показує, що площа театру у 246 м.кв. є замалою для перебування такої кількості глядачів та працівників театру одночасно.

Про проблему: Знаний у всьому світі колектив потерпає від нестачі приміщень для роботи та збереження апаратури, декорацій, костюмів та реквізиту, робітники театру змушені працювати у коридорах та закутках. Нині зберігаємо декорації на вулиці, а бухгалтерія сидить у комірчині поряд із туалетом. Акторам ніде гримуватися. Чоловіки перевдягаються на горищі. Поруч театру за адресою вул. Андріївський узвіз, 8 літ. "А" пустувала колишня майстерня художника В.Реунова, за рахунок якої театр "Колесо" сподівався розширити свій сценічний майданчик до ювілею. Приміщення перебуває на балансі Головного управління культури міста Києва, а від 18.12.2007 року постійною комісією Київської міської ради з питань власності було доручено Головному управлінню комунальної власності м. Києва опрацювати питання передачі вказаного приміщення у оренду театру. Ще у липні 2007 року Головне управління культури та мистецтв ініціювало закріплення на своєму балансі нежитлового приміщення за адресою вул. Андріївський узвіз, 8 літера "А" для подальшої передачі його у безоплатне користування Київському театру "Колесо". Будівля по вулиці Андріївський узвіз, 8 літ "А" складає єдиний комплекс з літ "Б". Їх спільне використання театром дало б змогу подальшої роботи і розвитку творчого колективу.

Але: Згідно з дорученням заступника Київського міського голови – секретаря Київради О.Довгого Головне управління культури та мистецтв від 29.12.2007 уклало з художником Гайдамакою А.В. попередній договір оренди приміщення (літ "А"). Термін дії вказаного договору з 01.01.2008 до прийняття Київрадою рішення щодо надання дозволу на оренду або відмову у ньому. Художник Гайдамака вже має трьохповерхове приміщення на Андріївському узвозі по сусідству з театром "Колесо", в якому є не частим гостем.

Втім, протягом 2008 року на численні запити з боку громадськості, народних депутатів, діячів культури з боку київської міської влади (переважно Д.Басс) надходили письмові відповіді про те, що "... у разі одночасного надходження двох і більше заяв про надання в тимчасове користування одного і того ж об'єкта оренди... виноситься пропозиція щодо оголошення конкуру на право оренди цього об'єкта". То чому ж 29.12.07 було підписано тимчасову угоду на оренду приміщення ще й за подачею О.Довгого і що для місцевих чиновників означає "одночасне надходження", якщо ще у липні 2007 року театр "Колесо" обґрунтовано заявляв про необхідність розширення площ закладу.

Варто зазначити, що для театру є вкрай важливим оренда сусіднього приміщення у стратегічному плані. За два роки у "Колеса" закінчується угода оренди на основне приміщення, тож у зв'язку з тіснотою, може виникнути питання щодо розміщення театру на Андріївському узвозі взагалі. Театр територіально не може розташовуватися у різних районах Києва, тому питання майбутнього "Колеса" вирішується саме сьогодні!

Додаткова інформація:

Позицію театру підтримано Національною радою з питань культури та духовності при Президентові України, Комітетом Верховної Ради України з питань культури та духовності, Національною спілкою театральних діячів України, Міністерством закордонних справ України, Академією мистецтв України, Міністерством культури і туризму України, Головним управлінням культури і мистецтв виконавчого органу Київської міської ради тощо.

Також 25 лютого рішенням громадських слухань мешканці територіальної громади міста Києва одноголосно підтримали театр "Колесо", що відповідним чином задокументовано в протоколі та відображено у резолюції.

Інформаційна служба

ГМ ОПОРА


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua