Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Розвиток театру – в руках громади Києва


5
Рейтинг
5


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
0

25 лютого о 17:30 розпочнуться громадські слухання щодо збереження театру "Колесо" на Андріївському узвозі, 8. Всі кияни, яким не байдужа доля театру, можуть долучитися, прийшовши з паспортами та підтримавши конструктивні потреби розвитку театрального закладу.

25 лютого о 17:30 розпочнуться громадські слухання щодо збереження театру "Колесо" на Андріївському узвозі, 8. Всі кияни, яким не байдужа доля театру, можуть долучитися, прийшовши з паспортами та підтримавши конструктивні потреби розвитку театрального закладу.

Проект

РЕЗОЛЮЦІЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

ЩОДО ПРОБЛЕМ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРНОГО ОСЕРЕДКУ (ТЕАТРУ "КОЛЕСО") НА АНДРІЇВСЬКОМУ УЗВОЗІ

18 лютого 2008 року о 17.30, членами територіальної громади міста Києва у приміщені театру "Колесо" за адресою вул. Андріївський узвіз, 8, проведено громадські слухання з питання "Про вимоги громадськості щодо розвитку культурного осередку (театру "Колесо") на Андріївському узвозі" про що, згідно закону, було завчасно повідомлено широку громадськість через оголошення у газеті "Хрещатик" від 8 лютого 2008р. та в електронних засобах масової інформації.

Запрошені: Представники Головного управління культури і мистецтв КМДА, Подільського районного управління культури та мистецтв РДА, члени Національної ради з питань культури та духовності при Президентові України, депутати міської та районної ради, творчі колективи, громадські організації, кияни.

Більшістю голосами учасники слухань прийняли наступну резолюцію.

Щороку Київський театр "Колесо" відвідує 11000 чоловік (за даними 2007 року), що складає майже 100% відвідуваність театру глядачами. В репертуарі на сьогодні 29 постановок, які йдуть з незмінним успіхом та в аншлаговому режимі. При цьому в театрі лише один стаціонарний сценічний майданчик (на 60 місць) та так звана "мала сцена", для якої використовується нижнє фойє театру (40 місць), де проводиться 3 вистави. Площа театру складає 246 м2. За таких умов якісне збереження декорацій та костюмів фактично неможливе (більша частина декорацій зберігається на вулиці), що призводить до швидкого їхнього пошкодження, і як наслідок виникає необхідність поновлення. В штаті працює 49 осіб. Для нормальної роботи (згідно санітарним нормам) не вистачає приміщень (частина адміністрації працює в гардеробі, верхньому глядацькому фойє тощо). Гримерні акторів також не відповідають нормам санітарії. Проте головною проблемою сьогодні для театру стає комфорт глядачів (відсутні: просторий та комфортний гардероб, працює лише один туалет). В театрі відсутня репетиційна база, що значно ускладнює створення нових вистав.

Враховуючи вищенаведене,

На підставі:

•Статей 55, 57, 142 Конституції України;

•Статті 22 закону України "Про столицю України – місто-герой Київ";

•Статті 13 Закону "Про місцеве самоврядування в Україні";

•Статті 18 Закону "Про планування і забудову територій";

•Статті 13 Статуту Територіальної громади міста Києва (затвердженого рішенням Київської міської ради N37/1805 від 28 березня 2002 року);

•Статей 17, 18, 19 Закону України "Про театри та театральну справу".

Громадські слухання ухвалили:

І.Доручення Київській міській раді, Київській міській державній адміністрації, Головному управлінню культури та мистецтв, Головному управлінню комунальної власності міста Києва:

1.Київській міській державній адміністрації, Київській міській раді, Головному управлінню культури та мистецтв КМДА надати приміщення за адресою Андріївський узвіз, 8-А, для розширення корисної площі театру "Колесо", з метою приведення її у відповідність до ч. 3 ст. 17 Закону України "Про театри та театральну справу".

2.Начальнику Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) Чубу А.В., виконати доручення Постійної комісії Київської міської ради з питань власності від 18.12.07: опрацювати питання передачі в оренду театрально-видовищному закладу культури "Київський театр "Колесо" будівлі за адресою Андріївський узвіз, 8-А.

3.Київській міській раді, Головному управлінню культури та мистецтв сприяти покращенню умов для відвідування глядачами вистав театру шляхом розширення гардеробу, створення додаткових санвузлів, створення умов для належного збереження декорацій.

4.Київській міській раді, Головному управлінню культури та мистецтв покращити умови праці робітників театру шляхом передачі в оренду додаткових площ за адресою вул. Андріївський узвіз 8-А.

ІІ Доручення Театрально-видовищному закладу культури "Київський театр "Колесо":

1.За рахунок відкриття додаткової сцени збільшити кількість відвідувачів до 20000 – 22000 осіб на рік).

2.Збільшити кількість показаних вистав від 224 в 2007 році до 450-500 в перспективі за рахунок відкриття додаткової сцени.

3.Збільшити кількість нових постановок з 2-3 прем'єр до 4-5 нових вистав.

4.Реалізувати проект "Молода надія".

5.Відкрити творчу вітальну на першому поверсі додаткового приміщення для проведення творчих вечорів, вечорів дитячої творчості за домовленістю з Дитячою академією мистецтв, музичних вечорів, виставок художників, фотографів, ювелірів, дизайнерів, проведення вечорів посольств та представництв закордонних держав в Україні, які не мають власних культурних центрів.

Контакти:

Ольга Айвазовська

ГМ ОПОРА

80636179750


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua