Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
українська мова   періодика

Моя маленька акція у підтримку української мови

Ekain | 29.11.2007 20:49

49
Рейтинг
49


Голосів "за"
64

Голосів "проти"
15

Багато розмов про мову, а потрібні дії. Приєднуйтесь, друзі!

Котрий місяць точаться дискусії між авторами та зареєстрованими і незареєстрованими користувачами "Народної правди" стосовно мовних питань. Обидві сторони закидають політикам звинувачення у бездіяльності чи маніпуляціях мовним питанням лише напередодні виборів чи під час коаліціад.

Занадто часто, щоб вжити прислівник "інколи", розгораються словесні дуелі та справжні баталії з переходом на особистості, з зайняттям крайніх позицій. Здається, модератори вже давно покинули марну справу модерування та залишили нам самім випускати пару у кількості та якості на наш власний розсуд.

Сьогодні автор Володимир Харчук написав справжній крик душі, дуже емоційний текст, навіть не текст – а набір гасел, справжній потік свідомості. Багатьом стаття не сподобалась. Як завжди сполохнули запеклі суперечки у стрічці коментарів.

Коментатор під ніком Anatole у двох своїх коментарях написав наступне:

"Наскільки я зрозумів, автор наголошує натому, що пора вже, нарешті і діяти. А не тільки ГОВОРИТИ".

"Я і не протиставляю нікого нікому. Але, розглядаю я нинішню ситуацію, і у мене виникає питання – скільки можна тягнути кота за хвіст? Скільки ще треба теревенити, щоб прийти до якого-небудь результата? Рік? Десять? Сто років?Скільки можна розвозити соплі про мову? Та уже давно можна було вирішити це питання!"

Важко не погодитись. Де справи? Де результати? Звісно я не можу примусити президента, уряд чи раду до дій. Принаймні, я не можу це зробити неопосередковано. Але щось я все ж таки можу зробити. Наприклад, підтримати видавця чи книгарню купівлею книги чи передплатою періодичного видання.

У вже далекому за наших швидкоплинних часів 2001-го у розпал корпоративних скандалів у США якось я прочитав на форумі мереженої версії "Нью-Йорк Таймз" заклик одного з дописувачів: хочете підтримати Америку, купіть що-небудь дрібне, блокнот чи олівець, не в дешевій мережі супермаркетів з глобальним ім".ям, а в маленькій місцевій крамниці у дрібного підприємця на 2-3 центи дорожче.

Той невідомий мені американець мав рацію. У ринковій економіці хочеш дати підтримку комусь, купи в нього його продукцію чи замов його послуги. Якщо ми, патріотично налаштовані громадяни, хочемо підтримати мову, то ми мусимо купувати продукцію на цій мові та замовляти послуги. Це не нове, про це пишуть та говорять нерідко.

Сьогодні я згадав, що триває передплатна кампанія на періодичні видання на наступний рік. Я зайшов до поштового відділення де орендую скриньку та передплатив такі видання:

Всесвіт, індекс 74089, 6 номерів на рік, вартість передплати 95,88 грн

Кур"єр Крив басу, індекс 30183, 6 номерів на рік, вартість передплати 88,68 грн.

Обидва журнали літературні. Всесвіт – журнал іноземної літератури, друкує найкращі переклади потужної, але на жаль старіючої, української перекладацької школи. Я передплачую цей журнал вже багато років.

"Кур"єр Крив басу", мабуть, єдиний товстий літературний журнал сходу України. Серед його постійних авторів відомі письменниці Оксана Забужко та Євгенія Кононенко. Раніше я його не передплачував, лише чув про нього та інколи бачив у книгарнях. Впевнений, що знайомство з цим виданням буде приємним.

Можливо, я передплачу ще що-небудь. Сьогодні, на жаль, не мав часу порпатись у каталозі.

Я хочу звернутись до мовних патріотів з закликом передплатити щось з української періодики. Каталог повний виданнями різного цінового рівня. Передплачені мною з найдорожчих. Як бачите це невеликі гроші. Російська періодика та глазур коштують більше. Українські видання, особливо літературні, друкуються дуже маленькими накладами. По дві-три тисячі примірників. Якщо десяток патріотів з "Народної правди" передплатять який-небудь журнал це вже буде помітно у статистиці "Укрпошти". А якщо десятеро передплатять один і той же самий журнал, то це помітять вже в редакції.

Приєднуйтесь, шановне панство. Треба перейти від слів до дій та підтримати рідну друковане слово не лише суперечками на форумах, а грошима з наших власних гаманців. Бо якщо ми хочемо відродження мови та поваги до неї "на шару", то ми тоді нічого не варті і займаємося марним базіканням.

Поспішайте, бо передплатна кампанія триває до 15 грудня.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua