Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Звернення до журналістів щодо допомоги


9
Рейтинг
9


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
3

Надзвичайні збори уже підтримали: письменники Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Сергій Жадан та Андрій Курков; співачка Ніна Матвієнко; президент Асоціації діячів сучасного мистецтва Євген Карась; арт-критик Тамара Лі; режисер і директор театру "ДАХ" Владислав Троїцький...

Лист-пропозиція

Запрошуємо Ваше видання (телеканал, радіостанцію) надати інформаційну підтримку організації Надзвичайних зборів "Україна – зона культурного лиха", оскільки Ваше видання (телеканал, радіостанція) не байдуже до проблем української культури. Мета кампанії – інформування широкого кола громадськості про кризовий стан культури в Україні та залучення громадян України до вирішення цієї загальнонаціональної проблеми.

Надзвичайні збори уже підтримали: письменники Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Сергій Жадан та Андрій Курков; співачка Ніна Матвієнко; президент Асоціації діячів сучасного мистецтва Євген Карась; арт-критик Тамара Лі; режисер і директор театру "ДАХ" Владислав Троїцький; режисер і організатор фестивалю українського кіно "Відкрита ніч" Михайло Іллєнко; композитор Олександр Щетинський; етнограф і науковий співробітник Національного музею архітектури та побуту в Пирогові Олексій Доля; Директор Історико-архітектурного музею "Київська фортеця" В'ячеслав Кулінич; директор "Музею однієї вулиці" Дмитро Шльонський; директор УЦНК "Музей Івана Гончара" Петро Гончар; Громадянська мережа Опора; книговидавці Олександр Афонін, Леонід Фінкельштейн та Брати Капранови; архітектор і віце-президент київської організації ЮНЕСКО Георгій Духовичний; дизайнер Юрій Ринтовт; музикант Анатолій Весклярський.

За 16 років в нашій країні було знищено кілька тисяч книгарень, уся кіноіндустрія включно з кінотеатрами та кіностудіями, потужна колись система мистецької освіти ледь жевріє, в країні, яка ще у ХVІІ сторіччі дивувала європейців загальною грамотністю, сьогодні видається одна книга на трьох. Який Батий, який Боголюбський, зміг досягти більшого? Який Чорнобиль завдав народу такої шкоди?

Нетоплені бібліотеки, зотлілі музейні цінності, закриті книгарні, екскаватори на історичних пам'ятках, бездомні художники, рейдерські атаки на галереї, розкрадені кіностудії, зруйновані кінотеатри, хмарочоси посеред історичних центрів, навала іноземного кітчу...

Це культурне лихо – прямий наслідок злочинних дій та злочинної бездіяльності української влади усіх рівнів. Шахтарі відстоюють свої права, таксисти вміють себе захистити перед державою, підприємці не бояться сперечатися з податківцями. Настав час об'єднатися і культурним людям. Поки нас не передушили поодинці.

В рамках підготовки до Надзвичайних зборів буде складено список проблем з регіонів – музеї, книгарні, історичні пам'ятки, галереї, мистецькі центри, які знищуються, які вже знищено, які знаходяться у критичному стані, не фінансуються; міста, населені пункти і райони, у яких відсутні культурні заклади; інші проблеми митців та споживачів культури.

Протягом листопада також буде проведено 4 прес-конференції, присвячених обговоренню ситуації в різних галузях мистецтва, а саме: кінематографі та театрах; літературі та книговидавництві; візуальному мистецтві та музиці; архітектурі та музеях.

Під час Надзвичайних зборів "Україна – зона культурного лиха", що відбудуться за участю представників культури з усіх регіонів України 30 листопада 2007 року, буде підбито підсумки та розроблено програму подальших дій.

Для реєстрації учасників зборів, складання переліку проблем та оперативного інформування створюється сайт cultura.net.ua.

У разі Вашої згоди надати інформаційну підтримку, ми розміщуємо Ваш логотип на сайті cultura.net.ua, а також на всіх інформаційних матеріалах кампанії, оголошуємо Ваше видання інформаційним партнером на всіх заходах.

Також ми просимо Вас:

- розмістити на сторінках Вашого видання маніфест нашого проекту, анонс Надзвичайних зборів та баннер сайту cultura.net.ua

- висвітлити на сторінках Вашого видання результати прес-конференцій та Надзвичайних зборів

- якщо є можливість, надати представникам робочої групи можливість провести на Вашому порталі веб-конференцію

З повагою та сподіванням на продуктивну співпрацю,

Оргкомітет

Контакт: Ольга Айвазовська, 8 063 617 97 50, e-mail: a.olja@opora.org.ua

Ходорівська Уляна, 8 050 553 57 32, тел/факс 467 50 24, e-mail: verlag@greenpes.com

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua