Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

На Узвозі може не стати ще однієї галереї


4
Рейтинг
4


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
2

9 жовтня 2007 року існування цього культурного осередку поставили під загрозу 10 невідомих чоловіків, які зайшли у приміщення та занесли частину своїх меблів до галереї, "окупувавши" її. Викликана на місце подій міліція заявила, що в галереях повинні бути художники, але склавши протоколи, пішли.

На Узвозі може не стати ще однієї галереї
Вчора частково було захоплено галерею "Совіарт" на Андріївському узвозі, 22А. "Soviart" – перший в колишньому СРСР і Україні недержавний центр сучасного мистецтва. Створений 1987 року і провів за цей час найвагоміші в Україні художні національні і міжнародні проекти, видав найзначніші каталоги, CD тощо.

9 жовтня 2007 року існування цього культурного осередку поставили під загрозу 10 невідомих чоловіків, які зайшли у приміщення та занесли частину нових меблів. Як повідомив керівник галереї Віктор Хаматов, викликана на місце подій міліція заявила, що в галереях повинні бути художники, але склавши протоколи, працівники правоохоронних органів пішли. Зараз частина меблів рейдерів перебуває у дворику біля галереї, а невідомі залишаються у приміщенні і влаштували показовий сидячий страйк.

12 жовтня о 19:00 галереї "Совіарт" повинна відкритися фотовиставка Хорхе Саєнза (Jorge Saenz) "Розжалуванні" ("Broken Ranks"). Виставка організовується спільно з Аргентинським посольством в Україні. Фотографу довелося зіткнутися з реаліями армійського життя. Цей досвід привів його до розуміння того, що одного лише зображення недостатньо, щоб передати всі метафоричні факти. Необхідно використовувати інший підхід, щоб фотографічно показати історію життя і стосунків в армійських рядів країни. І через деякий час після наполегливої роботи фотографом, він нарешті цього досяг.

Як не парадоксально, але зі змістом виставки можна провести певні паралелі щодо дійсної ситуації з конкретною галереєю та культурою вцілому.

Також 13.10.2007 о 12.00 Хорхе Саенз планував провести майстер-клас для широкої аудиторії.

Довідка:

Протягом 10 років роботи галереї "Совіарт" та Асоціації діячів сучасного мистецтва, які перебувають в одному приміщенні на Андріївському узвозі, було організовано:

* 7 Міжнародних Арт-фестивалів у Києві

* Міжнародне бієннале нефігуративного живопису

* Фестиваль "Культурні герої"

* презентація арт-проектів у Росії, Німеччині, Голандії, ОАЕ, Данії

* трьохрічний проект із 12 виставок "Мистецтво України ХХ століття"

* перший в Україні арт-журнал "Галерея" з 1998 року

* тиражні CD про художників

* проведення національного арт-рейтингу з 1999 року

* п'ятирічна програма створення Музею сучасного мистецтва в Києві 1999-2004 рр. та інші.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua