Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Країна Мрій '2007: погляд зсередини

Юрій Самсон | 9.07.2007 19:57

11
Рейтинг
11


Голосів "за"
24

Голосів "проти"
13

Цьогорічний, вже четвертий, міжнародний етнофестиваль Країна Мрій залишив по собі величезну кількість вражень. Безперечно, є чимало питань до організаторів, які так і залишилися без відповіді. Проте Олег Скрипка просив журналістів не писати про "погане", чого я з величезним задоволенням і не буду робити. Отже, враження...

Країна Мрій '2007: погляд зсередини
Обличчя

Не зважаючи на мінливу погоду, відвідати Країну Мрій всі три дні фестивалю приходило чимало киян, гостей столиці як з інших регіонів, так і з інших країн. Це були люди різних поколінь, різних рас і національностей, представники різних культур та традицій. Але всіх їх дещо поєднувало – це усміхнені, радісні, щирі й відверті обличчя. Так само не довелося побачити якусь агресію, непорозуміння чи смуток.

Приємно вразила величезна кількість людей у вишиванках. Вишивка різноманітна, представлені різні технології, характерні візерунки певного регіону нашої Батьківщини.

Загалом же фестиваль інколи нагадував ще й показ автентичної моди. Адже не тільки українці вдягалися у народний одяг, а й представники балтійських країн, Македонії, скандинави...На святі не сумували ні старі, ні молоді. То тут, то там можна було побачити запальні танці, аматорські хорові співи, народні ігрища.

Феноменальним, на мою думку, був виступ театру на площі перед музеєм Івана Гончара – синтез античності та українського колориту.

Особисте враження – цьогоріч менше тих, хто палить. Люди з цигарками зустрічалися вкрай рідко. Були щоправда козаки (й не тільки) з люльками. Але, повторюсь, це радше винятки.

Щодо знаних облич, які відвідали фестиваль, були й політики, й музиканти (не у ролі учасників), й відомі журналісти. Перераховувати їх нема сенсу, бо, найголовніше, у Країні Мрій всі почували себе величезною родиною, де немає відомих-невідомих, знаменитих-незнаменитих...Президент Країни Мрій

Відкривала фестиваль перша пані країни – Катерина Ющенко, разом з Олегом Скрипкою та Ніною Матвієнко. Її хвилювання, яке весь час було відчутно в голосі, пояснила сама пані Катерина. Довгий час Україна залишалася для неї Країною Мрій, яку вона прагнула побачити з дитинства. Тепер же вона щаслива, бо живе в Україні, виховує тут дітей, долучається до благодійної роботи, та, зрештою, відкриває фестиваль, основним мотивом якого є УКРАЇНСТВО. А коли заспівала Ніна Матвієнко, впевнений, що пані Катерина плакала так само, як і я...

У день закриття свято відвідав Президент України Віктор Ющенко. Олег Скрипка сказав, що цей візит був для нього несподіваним. Президент не піднімався на сцену, не виголошував промов, а просто прогулявся Співочим полем, розглянув витвори народних майстрів, дещо придбав (хоча, коли Президент виявляв зацікавленість яким-небудь крамом, люди просто дарували, але Ющенко навідріз відмовлявся і платив гроші).

Разом з Президентом прогулялися пані Катерина Ющенко та маленька Софійка.Зізнаюсь, що фотографувати Президента було вкрай важко. По-перше, охорона (доводилось інколи й їх поштовхати), по-друге, президентське подружжя обступила величезна кількість людей, які намагалися потиснути Віктору Андрійовичу руку, сказати слова підтримки... Декілька разів народ масово заходився скандувати "Ющенко!". Видно було, що Президент щиро розчулений такою увагою.

Переглядаючи зроблені фотопортрети Президента, мені стало боляче, що отруєння Віктора Ющенка й досі залишається непокараним. Ми навіть уявити собі не можемо, які фізичні страждання та психологічну травму перенесла ця мужня людина, скільки перетерпіла його сім'я.Його дружина – Катерина Чумаченко-Ющенко – зразок великої українки, стражденної, але нездоланної. Дай Боже їм щастя, здоров'я та сил!

Де місце України?

Відповідаючи на питання стосовно європейської культури та місце у ній української, Олег Скрипка був відвертим: "Ніхто в Європі не знає, що це таке. Так, привезуть з десяток бандуристів раз на п'ять років. Оце і все. А про зацікавлення етнічною Україною взагалі не варто згадувати. Бо для них етнічної України сьогодні немає".Безперечно, один Олег Скрипка не зрушить з місця цю проблему. Організатори натякали, що, мовляв, тому ж Міністерству культури можна було б профінансувати ще й "чисто" фольклорний фестиваль. Бо багато з відвідувачів свята хотіли б побачити бабусь, автентичні аматорські колективи. А як пояснив Скрипка, "це дещо інше". Тобто, можливо треба створювати інший фестиваль, бажано не один. Країна Мрій "не гумова" (теж вислів Скрипки). Навіть сам соліст "ВВ" не виступав на головній сцені, бо для треба було б "посунути" когось із виконавців. Але всі запрошені – справжні таланти, про яких їхня ж країна дуже мало знає.

У цьому контексті окремою увагою журналістів користувались гурти з Білорусі. Відповідаючи на питання, Скрипка заявив, що усвідомлює, наскільки важливим для континенту є підтримка Україною близької білоруської культури, тож пообіцяв, що білоруські виконавці бажані в Країні Мрій і в майбутньому.Щодо ролі держави, думаю питання дискусійне. Як ми бачимо з досвіду, все, за що береться держава у питаннях культури і мистецтва – є набагато менш успішним за приватні ініціативи. Згадаймо хоча б участь у попередніх Венеціале. Тому думаю, кращим виглядає "дует" творчих і відданих справі людей, на зразок Олега Скрипки, та меценатів. Але окрім Скрипки, щось не видно бажаючих...

На останок хотілося б подякувати організаторам фестивалю та особисто Олегові Скрипці. Своєю справою вони щороку розширюють кордони Країни Мрій, яка з часом не тільки досягне кордонів нашої держави, а, й сподіваюсь, оселиться у серці кожного з нас, українців.

Коментарі
Алексей Заровский:
Це правда, хто на що дивився! А якщо й не бачив того, то принаймні фантазував!
Як Ви, Алєксєй, у Вашому фоторепортажі (дивитись фото 9) , тож треба: Дійсно, і до чого ж тут Ющенко, вишиванки, українськість!

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua