Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Митрополит Агафангел проти греко-католиків.

Ігор Бурдяк | 13.09.2010 23:36

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
1

Черговий міжконфесійний скандал спалахнув в Одесі. Місцевий митрополит РПЦ-УПЦ МП просить владу зупинити будівництво храму Української греко-католицької церкви.

Греко-католики та експерти вбачають у цьому релігійну дискримінацію та просять втрутитися Президента.

Українська греко-католицька церква пропонувала владі декілька варіантів розміщення свого храму, зокрема – в одному зі скверів Одеси. Міська рада відмовила, аргументуючи тим, що церква зашкодить довкіллю. За два роки на цій ділянці з'явилася автозаправна станція, розповів журналістам глава УГКЦ Любомир Гузар.

Сьогодні греко-католики вже отримали частину дозвільних документів на будівництво в іншому місці, однак днями митрополит Одеський та Ізмаїльський УПЦ МП Агафангел виступив із офіційним зверненням до міської влади – заборонити будівництво, як непотрібне та небезпечне, оскільки за його словами, "унія завжди була насильством над сумлінням українського та білоруського народів".

"Немає жодної необхідності в будівництві собору, і навіть молитовного дому для уніатів", цитує слова митрополита Агафангела сайт одеської єпархії УПЦ МП з посиланням на митрополита.

Громада греко-католиків у Одесі та області нараховує близько 10 тисяч осіб, однак вони не мають жодного храму. Що ж до Української православної церкви Московського патріархату, то на один храм у регіоні припадає півтори тисячі вірян, свідчать соціологічні дослідження.

Характерно, що засідання комісії міської ради з приводу остаточного дозволу на забудову в зв"язку з агафангелівським зверненням перенесено на невизначений термін.

На цю подію відреагував Синод Єпископів УГКЦ:

Високодостойний Пане Президенте! Ми, єпископи Української Греко-Католицької Церкви з України та багатьох країн Європи, Північної й Південної Америки та Австралії, зібрані у Львові на нашому черговому Патріаршому Синоді, глибоко стурбовані такою заявою представництва УПЦ в Одесі і очікуємо Вашої авторитетної реакції на неї.

Слід зауважити, що Владика Агафангел – послідовний противник УГКЦ. Раніше він вимагав, щоби керівництво Сухопутних військ повернули до Одеси зі Львова, бо там, мовляв, військових навертають на унію.

Очевидно, мав рацію інший автор іншої публікації, твердячи: МП не є релігійною установою, а політичним інструментом, яким маскується під церкву... А Московська церква як і Москва в цілому понад все любить домінувати над іншими, над світом. А Бог їй потрібен в цій справі виключно як знаряддя!

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua