Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
національна ідея   україна   терор   К ҐБ   СБУ   хорошковський   забілий   національний меморіал тюрма на лонцького

Пікетування обласного відділення СБУ Львівщини.

Ігор Бурдяк | 10.09.2010 14:17

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
0

Протест проти переслідування науковців.

Завдяки п. Никиті мені вдалося бути присутнім на цьому пікеті. Там роздавали листівки такого змісту:

СБУ................... чи............................К ҐБ8 вересня у Києві службовці СБУ незаконно затримали директора національного меморіалу "Тюрма на Лонцького" Руслана Забілого без жодних санкцій на затримання, без права зателефонувати, без можливості дізнатися прізвища співробітників, які проводили допит. Науковця протримали 14 з половиною годин.

Підстава – усна вказівка керівника Служби В. Хорошковського.

Вранці 9 вересня співробітників Меморіалу не допустили до службових приміщень і робочих місць.Того ж дня порушено кримінальну справу проти Забілого "За фактом готування до розголошення відомостей, що становлять держану таємницю".


Головне не втому, що когось безпідставно затримали і звинуватили в абсурдному злочині.

Справа не в тому, що успішному науковцю працівники державної служби радять ставати шкільним вчителем – задля безпеки його сім"ї.

Справа навіть не в тому, що таке може статися з кожним.

Тут дещо важливіше.

Чому сьогоднішня влада так боїться правди про минуле?

Чому державною таємницею є документи, які не містять жодної практичної на сьогодні інформації, нічого актуального, а мають лише історичну вартість?

Чому головною темою на допиті в СБУ стає тема наукових досліджень історика, що займається періодом боротьби проти окупації?

Чому, врешті, влада намагається зробити таємницею саме ті сторінки, на які накладала гриф "цілком таємно" тоталітарна система СРСР?

Ким, в такому разі себе бачить влада в перспективі?

Увага! Здається, вона вибрала для себе готову і знайому для совкових людей модель самозбереження через узурпацію, залякування та диктатуру.

Єдиний спосіб зберегти свободу – користуватися нею. Коли наступають на свободу слова – вперто говорити правду, коли спотворюють минуле через замовчування і фальсифікацію – шукати правду, вивчати історію і аналізувати минуле.

І головне:

НЕ МОВЧАТИ.

Пікет нагадував призабутий уже час кінця 80-х років.

Виступали такі відомі борці за незалежність України, як Ірина і Ігор Калинці, Юрій Шухевич.

Виступали депутати обласної і міської рад, студенти ЛНУ і УКУ.

Ігор звернув увагу на те, що з будівлі СБУ – державної установи зняли державний прапор. Ірина вважає, що голова СБУ Хорошковський вчинив злочин і повинен бути притягнений до кримінальної відповідальності. Звучали і більш радикальні пропозиції: Меморіалу "Тюрма на Лонцького" частково повернути її попередній статус (Організувати кілька камер, де мали б бути ув"язнені, зокрема, Табачник і Хорошковський).

Оратори нагадували голові обласної СБУ, що він прийняв присягу на вірність народу України, а не злочинній владі і пропонували йому вийти до пікетуючих і повідомити, кому він служить. Проте чиновник проігнорував цю пропозицію.

На мітингу виступив студент ЛДУ, який зачитав заяву студентів-істориків.

Ірина Калинець повідомила, що газета "Україна молода" опублікувала сьогодні статтю під рубрикою Ректори, журналiсти, iсторики. Хто наступний? .

Біля 11.00 пікетування припинили, оскільки на 12.00 з цього приводу запланована прес конференція.

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua