Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
11
Рейтинг
11


Голосів "за"
13

Голосів "проти"
2

Хто такий інтелігент?

Львів'янка | 9.10.2009 17:21
Інтелігент уникає примушення по відношенню до себе, і не примушує інших. Справедливе зауваження про неможливість суспільного життя без примушення, про необхідність легального примушення не має для нього особливої сили.
Коментарі
Львів'янка   | 9.10.2009 17:24
Уже тому, що будь-яка інстанція примушення персоніфікована, її представляє конкретна особа, жива людина. Чи не влаштоване життя так, що права примушувати, домагаються, здебільшого, люди із садистськими схильностями?

Людина стає інтелігентом у зусиллях свідомої індивідуалізації. Щоб уникнути примушення, інтелігент усамітнюється. Взагалі, філософія інтелігентів – індивідуалізм.

Індивідуалізм!
А якщо "інтелігенція" об"єднується в стадо? Тоді це заперечення індивідуалізму.
Стадо...оголосило свою думку...
Никита   | 9.10.2009 19:06
Львів'янка:
інтелігент – це людина, якій огидне будь- яке ПРИМУШЕННЯ.
Цікава стаття (в газеті "День" взагалі можна знайти дуже цікаві матеріали, люблю туди навідуватись).
Цікава і дискусійна.
Ось, наприклад, вчитель повинен бути інтелігентом (принаймні хочеться сподіватися на це). А в основі праці вчителя (навчання і виховання) лежить примушування.Може, саме тому інтелігентні люди і не витримують в загальноосвітній школі?
Білка   | 9.10.2009 20:17
Никита:
В українській школі витримують тільки потенційні дресирувальники тигрів.
jurko   | 9.10.2009 20:41
Білка:
А Ви в школі коли-небудь працювали?
Никита   | 9.10.2009 22:45
jurko:
Я працював деякий час в школі, а також в позашкільних дітячих закладах.
Білка:
У французькій школі особисто не працював, але, судячи з розповідей знайомих педагогів, – принципової різниці між нашими школами (в плані необхідності застосування примушування) немає...
Хіба що, напевно, французьких дітей важче примусити – звикають, такі-сякі, до демократії змалечку!:)
Одна моя знайома розповідала: коли вона тільки прийшла в школу (викладати в старших класах), старші колеги їй радили: добивайся з перших уроків, щоб учні тебе називали на "Ви". Припиняй всі спроби поплескати тебе по плечу і звернутися на "ти". Інакше ти з ними не впораєшся.
Leon   | 9.10.2009 23:04
+
Примушування... Як багато приховано у цьому слові. Воно може мати й позитивний, і негативний ефект. Але є мета і є засоби її досягнення, серед яких найбільш дієвим є примушування. От наприклад відома назва "Примушування до миру". Це коли російська "інтелігенція" дружно встала на підтримку цілей Кремля у їх "пробиванні" на території суверенної держави Грузія, а також інше "примушування" – загальнокомандна інформаційна травля України ф Українців, а також у інш. держав і народів. Оце називається "інтелігенція". Добровільно-примусового гатунку
Никита   | 10.10.2009 00:43
О!
З"явилося два мінуси.
Це, мабуть, від тих, хто любить примушування і зневажають інтелігенцію як клас:)
або хто Наталю Могілевську вважає інтелігенцією:)
Білка   | 10.10.2009 09:04
jurko:
У мене були проблеми іншого плану. Масово закохувалися хлопчики, дівчата ревнували, тому клас просто ревів. Пропрацювавши четверть, зрозуміла що треба шукати інший шлях у житті.
Львів'янка   | 11.10.2009 13:10
jurko
Ви правильно зрозуміли, чому саме я підняла запитання "інтелігент"- хто?
Так саме листи і заяви інтелігенції – КОТРА- раптом ожила, бо вирішила заявити, що вона підтиримує...

???Шкільна інтелігенція в сучасних умовах- це інше, СТРАШНЕ, запитання, до нього потрібно буде повернутись одразу після виборів.
Головне кого "шкільна інтелігенція" виховує, і як????- окреме запитання.