Пошук на сайті:
Знайти

Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Тимошенко   заява   підтекст

Заява Тимошенко – моє читання між строк.

Werwоlf | 15.08.2009 01:12

12
Рейтинг
12

Голосів "за"
17

Голосів "проти"
5

Нарешті, після двох спроб, Юлія Володимірівна Тимошенко спромоглася офіційно прийняти участь у зясуванні стосунків між Росією та Україною, що розпочав Президент РФ та у надіславши листа Президенту України.
Оце прочитав (не слухав), і навіяла ця заява прем'єра такі думи.

Заява Тимошенко – моє читання між строк.
Абзац перший (Мотивація заяви): "Мене турбує високий градус публічної полеміки". Я це розумію так, що самі відносини Росія-Україна її (Тимошенко) турбують мало, тобто не турбують. От градус публічної полеміки (розмови навколо) турбує. Одразу виникає запитання "Чому так?". Відповідь у мене напрошується така: "Тому що кроки в цій площині вже узгоджені і потребують виконання, а дуже гучна полеміка навколо відносин України й РФ може завадити реалізації.

Абзац другий (аутотренінг): Цей абзац чомусь "випадає" з загальної ідеї заяви, суть його "Відповідальність політика – хороший засіб стримувати емоції." Саме це "випадіння" говорить мені, що для Тимошенко звернення Медведєва неабиякою несподіванкою. Від якої вона не оговталась і по сьогодні. Опосередковано цю мою думку підтверджують дві попередні заяви від БЮТ.

Абзац третій та четвертий (Трошки самовихваляння): "Я роблю все можливе для поглиблення взаємовигідної співпраці між Україною та Росією". Якщо сприймати цю максиму в контексті газових контрактів та подальшої роботи Юлії Володимирівни до цього дня, то в мене виникає велике непокоєння наступна максима "Так само я чинитиму й далі на будь-якій посаді". Тобто, "для поглиблення взаємовигідної співпраці", пані Тимошенко й надалі буде нехтувати інтересами України. Я навмисне не додав "між Україною та Росією", бо це зайві слова у раніше зазначеному контексті. Насправді під поглибленням взаємовигідної співпраці слід розуміти "між Тимошенко та Росією (читати Путіним/Медведєвим) " наступний (четвертий) абзац лише намагання закріпити в свідомості читача/слухача максими про взаємовигідну співпрацю.

Абзаци п'ятий (загравання з виборцями на заході) та шостий (заспокоєння іншої частини виборців на сході): Займенник "ми" повинен викликати в мене (тобто читачем звернення) почуття єдності з автором (Тимошенко), бо сам по собі текст абзацу є добрим (самі будемо визначати), але, у контексті заяв Тимошенко по Грузії, Голодомору, і деяким іншим, самостійність від Тимошенко чомусь не є такою. Шостий абзац знову ж таки лише закріплення максим п'ятого.

Абзац сьомий (обіцянки для РФ): Виділити ключові максими не можу, бо він занадто короткий (одне речення), але викликає а мене питань більше ніж відповідей. Хто такі "ми"? "Чути", "дослухатися" та "враховувати їхні інтереси"- це як? "втручання у наші внутрішні справи є неприпустимим" – це засудження, чи констатація? На перше питання "Хто такі "ми" остаточної відповіді я не знайшов. Це може бути БЮТ, КМ, народ, чи клан Юлії Володимирівні або ФПГ. "Чути" – зрозуміло, а от "дослухатися" та "враховувати їхні інтереси"... Я завжди вважав, що "дослухатися" це робити так як пропонують, а "враховувати їхні інтереси" – у своїй діяльності окрім власних інтересів рахуватися з інтересами "їх", тобто Сходу й Заходу. Пам'ятаючи, що ця заява відгук на закиди Росії (Схід), відповідь України (сподіваюсь, що це оті гіпотетичні ми) та неприсутнього тут Заходу (ЄС, США) виявляється що в цьому абзаці прем'єр обіцяє виконувати прохання/пропозиції/вимоги сусідів лише за одну вимогу – явно не втручатися у внутрішні справи України. Іншими словами, для виконання Україною проханнь/пропозицій/вимог сусідів необхідно і достатньо не виставляти їх на публіку, тобто заклик до Сходу й Заходу до висування вимог Україні кулуарно, по візантійські.

Абзац восьмий (власні бажання): знову перехід до с особистого "я". Отже терпіння й виваженість скінчилася і особисте "Я" вилізло наперед. Цей абзац ідейно є продовженням попереднього – закликом до кулуарних домовленостей без широкого висвітлення "проблеми... з'ясовували не шляхом конфронтації та публічної полеміки,, а за столом переговорів" ключові слова тут, на мою думку це "проблеми", "конфронтація", "публічна полеміка", "стіл переговорів". Отже якщо виключити словосполучення "публічна полеміка", то я під цією фразою підписався не роздумуючи, бо "стіл переговорів" завжди краще за "конфронтацію". Але ц цій фразі присутній заклик до відмови від "публічної полеміки", а це веде до закритих переговорів, коли громадськість позбавлена інформації щодо існуючого стану та втручання у переговорний процес, у випадку його невідповідності вимогам суспільства.

Абзац дев'ятий і останній (програма дій): пауза неприпустима, "Наш Уряд діятиме, виходячи саме з цього". Знову "наш" (?). Цей меседж у контексті моїх роздумів має тільки одне значення: Намічені раніше кроки Юлії Тимошенко за будь яких умов буде і надалі їх проводити. А кроки ці – лише на користь "леді" Ю., а Україні на шкоду.

Werwolf 2009/08/15

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua