Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
22
Рейтинг
22


Голосів "за"
26

Голосів "проти"
4

Коментарі
Циля Зингельшухер   | 29.10.2009 19:36
Непрозорий натяк на актуальність цього вислову через 100 років після його появи?...)
Никита   | 29.10.2009 19:55
Циля Зингельшухер:
Жодних натяків, виключно пряма мова.
100 років після його появи?...)
Отже, у Вас є припущення (впевненість), хто автор цих слів?
Никита   | 29.10.2009 20:07
Хочу подякувати колезі murman"у за ідею статті. На її написання мене наштовхнули такі слова murman"а:
"Мова йде про феномен російської демократії, про який кажуть: "Російський демократ закінчується на українському питанні". Чому ж так відбувається?"

Что хотел продемонстрировать Никита этим вопросом? Да ничего! Выдернул фразу из какой-то агитки, приляпал к факту распада СССР и вот он, уже готовый имидж радетеля украинской государственности, либерала и настоящего демократа в изгнании, человека, к голосу которого можно прислушиваться...
Никита   | 29.10.2009 20:09
До речі, murman тут пропонує ще одне гіпотетичне джерело досліджуваного фразеологізму: "какая-то агитка".
ЗаХар   | 29.10.2009 20:35
+
Так ти ж сам нагуглив вірну відповідь
Как там сказано у древних:".
Початки сховані в глибинах віків. Це вже давно не теорема а аксіома;)
Никита   | 29.10.2009 20:45
ЗаХар:
Так, мудрість стародавніх інколи просто вражає: як про нас.
До речі, тобі нчого не нагадує афоризм "Держава – це я" ?
Олекса Косар   | 29.10.2009 21:40
+
Цікаве зауваження і дослідження.
Циля Зингельшухер   | 29.10.2009 21:44
Никита:
думаю, встановлювати авторство афоризму, чи фразеологізму в нашому випадку, який прожив 100 років, залишаючись актуальним, вже не так важливо. Ні Леся Українка, ні Петлюра з Герценом, ні Бабель на підтанцьовках від цього вже не виграють і не програють.
Вони і так вже зайняли своє місце в історії, навіть без копірайту "цього" вислову. Це той випадок, коли сама фраза важливіша за її автора...
Стрілець   | 29.10.2009 22:05
Питаєте
Кому ж насправді належить це висловлювання?! Хто знає – і може підтвердити своє знання точним посиланням?
Не переймайтесь, бо
все, що є – вже було і ще повториться.
Я от свідомо не запам'ятовую точне формулювання виділених жирно слів і не вказую їх начебто автора. Бо він же сам своїми словами сказав, що все вже було. Отже і його слова – теж були.
Аналогічно й тут – у кожної імперії є свої Хутори Михайлівські, свої "українські питання"
Всяка мерзота теж уже була і, куди ж ти дінешся – повториться...
Никита:
Адам Міцкевич висловився не як росіянин, а як поляк, що якийсь час жив на Україні і тому в курсі справи...
У моєму місті центральна площа названа його іменем.

З енциклопедії:
Первое стихотворение "Городская зима" ("Zima miejska" опубликовано в 1818 году в виленской газете "Tygodnik Wileński"). Изданный Юзефом Завадским первый стихотворный сборник "Поэзия" ("Poezje", т. 1, Вильна, 1822)
Никита   | 29.10.2009 22:51
Тримайхвістпістолетом:
Андрію, то це висловлювання надежить Міцкевичу???
Никита   | 29.10.2009 23:21
Циля Зингельшухер:
Никита:
думаю, встановлювати авторство афоризму, чи фразеологізму в нашому випадку, який прожив 100 років, залишаючись актуальним, вже не так важливо. Ні Леся Українка, ні Петлюра з Герценом, ні Бабель на підтанцьовках від цього вже не виграють і не програють.
Вони і так вже зайняли своє місце в історії, навіть без копірайту "цього" вислову. Це той випадок, коли сама фраза важливіша за її автора...
Так, по всьому виходить, що ця фраза увійде в обидві мови – українську і російську – як афоризм без автора, як народна мудрість чи мудрість стародавніх... Тим більше було б цікаво, поки це ще можливо, встановити її точне авторство. З точки з
Никита   | 29.10.2009 23:23
З точки зору філології це завжди цікаво. Цьому дисертації присвячують – встановленню авторства відомих текстів.
Никита   | 29.10.2009 23:29
Стрілець:
"Що було, воно й буде, і що робилося, буде робитись воно, і немає нічого нового під сонцем!...
Буває таке, що про нього говорять: Дивись, це нове! Та воно вже було від віків, що були перед нами!"
Екклезіяст, 1:9-10
Leon   | 29.10.2009 23:40
Петр Столыпин: "...объединение на национальных интересах ведет к национальному отмежеванию", поэтому "чужеродным народам необходимо это строжайше запретить...Историческим заданием русской государственности есть борьба с движением называемым в настоящее время украинским, что содержит в себе идею возрождения старой Украины и устройству малорусской Украины на автономных национально-территориальных основаниях".