Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги
Фотопрогулянка Костянтинівським музеєм

Фотопрогулянка Костянтинівським музеєм

Віктор Тригуб | 21.04.2016 04:14

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Директор – Рита Миколаївна Карпова перш за все повела нас до нового залу, що розповідає про бурхливу сучасність – Майдан, Небесна Сотня, АТО. І несподіванка – вже змонтований виставковий комплект арт-директора журналу "Музеї України" і Музею плакату Юрія Неросліка, що був з нами. Автор навіть розчулився...

Фотопрогулянка Костянтинівським музеєм
Музейна експедиція знову побувала в Донецькій області.Нині – зона АТО. Костянтинівка. Тож пропонуємо чергову фотопрогулянку – Костянтинівським міським краєзнавчим музеєм.

Приємно вразила продумана експозиція, що дає уявлення про життя краю від давнини і до сьогодення. Гарна ідея – свої кольори кожного залу. Директор – Рита Миколаївна Карпова перш за все повела нас до нового залу, що розповідає про бурхливу сучасність – Майдан, Небесна Сотня, АТО. І несподіванка – вже змонтований виставковий комплект арт-директора журналу "Музеї України" і Музею плакату Юрія Неросліка, що був з нами. Автор навіть розчулився...

Ми подарували музею перші відбитки нової виставки, вірніше плакатного стилю Донецької області, розробленого Юрієм Неросліком. Коли приїхали наступного дня, його якраз роздивлялися школярі. Перші враження – позитивні! Після обговорення, спробуємо виготовити масовий наклад великим форматом.

Передали музею і виставку карикатур нашого художнього директора з Хмельницького Жори Ключника. Музейники думають, як сприймуть відвідувачі ту сатиру...

https://www.youtube.com/watch?v=GtACtMuKRoQ

Поговорили про можливу співпрацю в організації мистецьких виставок. У Костянтинівку можна привезти роботи художників з інших областей, а місцевих вивезти до Києва чи іншого регіону.

-Заклади культури Костянтинівки мають великий творчий потенціал, професійні колективи, гарні виставкові і концертні площі, тож давайте зробимо так, щоб місто зазвучало, перетворилося на важливий музейний, концертний, театральний центр! – зазначила начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна.

Будемо допомагати прифронтовій Костянтинівці! Це остання станція, куди доходять поїзди, до речі. Далі – війна...

І трохи офіційної інформації.

Міський краєзнавчий музей відкрито в 1967 році. У 1973 році музей отримав статус народного.

З 1982 по 1991 рр. – філія Донецького обласного краєзнавчого музею.

З 1992 р – міський історико-краєзнавчий музей.

Музей розташований на першому поверсі багатоповерхового житлового будинку 30-х років (був значно зруйнований під час війни – реконструйований в 50-ті роки).

Сьогодні музей складається з семи експозиційних і виставкового залів. Експозиція представлена основними розділами: природа, давня історія, історія розвитку суспільства і міста на різних етапах, сучасність.

За експозиційними залами вони розділені наступним чином:

1. Доісторичні часи; Природа; Археологія та прадавня історія

2. Культура та побут XIX століття; Промисловість початку XX століття; Ручне виробництво скла, пляшок і дзеркал

3. Культура і побут початку XX століття

4. Промисловість, культура і побут 20-30 рр.; Аероклуб; Культура і побут 50-60 рр.

5. Історія вiйн та катастроф: Друга свiтова війна; Воїни-інтернаціоналісти; Ліквідатори аварії на ЧАЕС

6. Сучасне місто; Міський транспорт; Спортивний огляд XX століття

7. Виставковий зал. Промисловість; Культура і побут 70-80 рр.

У холі музею – експозиція "Видатні мещканці".

Основні напрямки діяльності музею: науково-дослідна та культурно-просвітницька робота, комплектування музейних колекцій, створення експозицій та виставок, популяризація історико-культурної спадщини краю.

Фонди музею налічують близько десяти тисяч предметів різних епох. Продовжують регулярно поповнюватися і комплектуватися. Костянтинівський краєзнавчий музей володіє найбільшою в області колекцією скляних виробів – продукція місцевої групи заводів скляної промисловості.

Костянтинівський міський краєзнавчий музей нагороджувався грамотами Донецького обласного управління культури та виконкому Костянтинівської міської ради.

Щорічно музей відвідує близько 15 000 чоловік, проводяться екскурсіi.

Музей працює не на минуле, а на майбутнє!

Костянтинівський міський краєзнавчий музей

(Костянтинівська міська рада)

вул. Трудова, 388. Костянтинівка Донецька обл. 85114

kmuzey@mail.ua

; 5-32-81

http://museum-konst.com/

Учасники Музейної експедиції висловлюють подяку всім, хто допоміг – Управління культури і туризму Донецької ОДА, Міський комунальний заклад культури "Палац культури та дозвілля" Костянтинівки, Костянтинівський міський музей, Музей плакату України при журналі "Музеї України" та ГО "Гуманітарна ліга".

Сподіваємося повернутися у це прекрасне місто з новими проектами!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", керівник 15 Музейної експедиції в АТО

Фото – Ростислав Тригуб


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua