Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикациивода   якість   санепідемстанція   вода   качество   санепидемстанция

Вода:довіряй, але перевіряй!

Юлія Майок | 19.08.2010 13:02

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
1

Голосов "против"
1

Чи знаємо ми про якість води, яку вживаємо щоденно? Як перевірити склад води?

Вода:довіряй, але перевіряй!
Вода для людей не тільки джерело життя, а й неабияка небезпека. За даними ООН, кожні 20 секунд у світі помирає дитина від захворювань, пов*язаних з неякісною водою, а це насамперед, гіпертонія, захворювання крові та печінки і навіть рак.

Протягом двох місяців в Україні перевірятимуть джерела, що забезпечують населенню доступ до питної води. Приводом до такої масштабної роботи стала ймовірність отруєння питною водою двох немовлят у Тернопільській та Полтавській областях.

Проте, якщо вас турбує якість або ви хочете дізнатися склад рідини, яку щодня використовуєте в харчуванні, сподіватися на допомогу влади не варто, потрібно перевіряти воду самостійно. Як це зробити? Існує декілька шляхів.

1) Звернутися до місцевої санепідемстанції, адресу та телефон якої можна знайти в Інтернеті або довідникових виданнях. Вам можуть запропонують два варіанти послуг: виклик спеціаліста або ж аналіз доставленої вами води. В першому випадку лаборант особисто братиме пробу й перевірятиме її. Вартість такої послуги коливається в межах 400-600 гривень (за даними київських санепідемстанцій). Пішовши другим шляхом, ви зекономите близько 100 гривень,але повинні будете самостійно доставити в лабораторію власноруч відібрану вами воду. Вам дадуть рекомендації та поради щодо того, як правильно взяти пробу води. Пам*ятайте, що чим швидше матеріал опиниться в лабораторії, тим якіснішими й точнішими будуть результати.

"Ми живемо в приватному будинку, тому й маємо власний колодязь – розповідає жителька київської області Вікторія Кирильченко, – звідти й брали воду. Але народилась маленька дитина і ми вирішили викликати санепідемстанцію на перевірку – мало чого там може бути. Приїхали лаборанти, все перевірили і порадили вже ж таки воду кип*ятити, тепер так і робимо.".

2) Перевірити якість води можна і в домашніх умовах. Для цього необхідно придбати спеціальний портативний TDS-метр (солеміри), приблизна ціна якого становить 300 гривень. Пристрій може виявляти у воді наявність розчинених солей та кислот, проте проігнорує кількість пестицидів, – солеміри не реагують на органічні з*єднання, які не містять іони калію та натрію. Отже результат аналізу може виявитися достовірним лише на половину.

До речі, перевіряти якість води з бювету теж доведеться за власний рахунок. Як повідомили нам в приймальні санепідемстанції Голосіївського району (м.Київ), комісія проводить щомісячний контроль води, додаткова ревізія може відбутися лише за укладання приватного договору між замовником і лабораторією.


© 2007 - 2012, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua