Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Бунт поколінь


0
Рейтинг
0


Голосов "за"
0

Голосов "против"
0

Поява на політичному полі України людини нового покоління була затребованою і очікуваною. Ми поговоримо чому саме В.Зеленському це вдалося і так несподівано.

Більшість головних кандидатів в президенти України являються відомими виборцям вже маже 30 років. Всі вони в тій чи іншій мірі належали чи належать до системи-матриці. Тобто Л.Кучма = В.Ющенко = В.Янукович = П.Порошенко = Ю.Тимошенко = А.Яценюк = В.Гройсман = Ю.Бойко = тисячам явних їхніх прихильників, пригодованих "активістів" або наївних і...в. Практично всю цю потужну, добре організовану, структуровану, озброєну, з власними ЗМІ, з власними правоохоронними органами та судами, з власною ЦВК перемогти чесним шляхом на виборах практично неможливо. Навіть будь-хто ідеальний та найбільш освітчений кандитат в президенти від будь-якої партії перемогти представника системи-матриці не зможе в принципі. Чому? Тому що для основної частини населення України головним джерелом інформації являється телевізор. За 5 років свого президенства Порошенко так зачистив інформаційне поле України, що практично не існує незалежних від нього ЗМІ і людей, які б його критикували. Вільними від впливу Поршенко поки що залишився інтернет і декілька каналів І.Коломойського на якому виступає В.Зелінський. Немаючи доступу до телевізора перемогти представника системи-матриці неможливо. Перемогти систему-матрицю в Україні може лише дуже відома особа, яка ніколи не була пов'язана з політикою, яка немає негативного минулого, яка ніколи не належала до системи-матриці, але яка весь час була присутня в телевізорі. Таких людей в Україні і на просторах колишніх республік одиниці. Це можуть бути люди типу А.Пугачової в Росії, типу С.Ротару та Л.Костенко, типу С.Вакарчука та В.Зелінського в Україні, в Білорусії таких людей не існує і в інших республіках майже також. Для цього ще також потрібно бажання, сміливість та сила волі піти проти системи-матриці. Ми розуміємо, що ні Ротару ні Костенко на це не підуть. Вакарчук щось порипався-порипався і передумав. Ми також мусим брати до уваги, що Вакарчук добрий чоловік, але він не являється бійцем в силу свого характеру. Тому виграти у сильно організованої системи-матриці він не має шансів в принципі. Таким чином залишається один В.Зеленський. Він виявився сильним бійцем з досить оригіналними новинками по веденю виборчої кампанії до яких старі політологи системи-матриці не були готові. Чому так сталось, що В.Зеленський виграв перший тур? Тому що система-матриця не вважала його за серйозну загрозу і не звертала на нього увагу. Але виявилось, що даремно.

Вибори президента 2019 обіцяли бути такими самими як останні 28 років. Всі кандидати знали хто-є-хто і один-одного вже майже 30 років. Штаби основних кандидатів П.Порошенко, Ю.Тимошенко, А.Гриценко, він націоналістичних сил та опозиції заздалегіть все розпланували, відпрацювали бюджет та почали збирати свої команди по всій Україні. В той самий час, за рік до виборів, відбувались спекулятивні інформаційні вкиди, що той чи інший відомий політик, чи співак, чи журналіст ще може податись в президенти. Але як ми бачили основних гравців це мало хвилювало і вони були впевненні в собі. Все змінилось в ніч на 31 грудня 2018 року коли В. Зеленський в досить незвичній та екстра ординарній формі об'явив, що він йде в президенти. Це дуже обурило прихильників діючого президента. Як він міг виступити перед Новим Роком попереду президента? Але саме страшне сталося для всієї старої еліти тоді коли почали друкуватись перші рейтинги кандидатів і В.Зеленський був на першому місці. Особливо це стало неприємно для діючого президента, який поділяв і поділяє 2-3 місця і існує небезпека того, що він навіть не проходить в другий тур. А це для нього повна особиста катастрофа.

Поява нової людини на українському політичному полі була затребуваною і очікуваною вже давно. Це практично тяжко зробити для абсолютно нової людини без фінансів та масової підтримки її населенням України. Тому це мусила бути вже відома людина без явного негативного минулого і бажано молода. Під час виборів 2014 року такою людиною представлявся В.Кличко. Але час показав, що то була помилкова думка. Перед виборами 2019 року в суспільстві обговорювались імена декількох молодих та популярних людей. Серед цих імен було ім'я і В.Зеленського.

Якщо про всіх основних кандидатів можливо назбирати сотні сторінок інформації, як позитивної так і негативної, то про В.Зеленського майже нічого не існує. Але ми можемо зробити попередні висновки з того що нам відомо і появляється кожний день. Але спочатку повторимось про те, що уявляє собою Україна тепер. Л.Кучма породив олігархів, які заволодівши всіма багатствами України і окріпнувши створили своєрідну систему-матрицю, жорстоку та безжалісну. Наступні президенти: В.Ющенко, В.Янукович та П.Порошенко лише її вдосконалили. Система-матриця пережила протести кінця 90-тих "Україна без Кучми", Помаранчеву Революцію 2004 року, Революцію Гідності 2013 року і тепер паразитуючи на війні лише закріпилася та збагачується. Але саме страшне, що повиростали вже діти засновників системи-матриці, яких в народі прозвали мажорами і які являються більш небезпечними ніж стара система. Чому? Тому, що ці мажори виростали в королівських матеріальних та фінансових умовах і абсолютній безнаказанності. Які б вони не зробили злочини, батьківські гроші їх рятували і рятуюють. Як результат в суспільстві наростало обурення на поведінку системи-матриці та збільшувалась протестна маса людей. Але наявність самої протестної маси ще ні про що не говорить і ніякої небезпеки для системи-матриці не уявляє. Для цього потрібно щоб появився лідер чи ідол чи символ навколо якого вся ця маса людей згуртується. Також потрібно мати на увазі, що значна частина жителів України і особливо молодь, не бажає бачити старі призвища в бюлетенях. Також ми мусимо подивитись на появу В.Зеленського не як на особу а як на явище з висоту "пташиного польоту".

Сама поява В.Зелінського (чи будь кого з нового покоління) на політичному полі України це страшний сон для П.Порошенко, О.Лукашенко, В.Путіна, Н.Назарбаєва і ще багатьох інших пожиттєвих президентів в багатьох країнах світу. Чому? Тому, що це дуже неприємний сигнал для них. Їхній час пройшов і виросло нове покоління. Це покоління, батьків яких теперішні правителі пограбували, лишили роботи, пенсій, порозкрадали та знищили підприємства на котрих їхні батьки працювали і позаганяли родини в злидні. Тих хто протестував проти того свавілля, яке творилось в Україні та на просторах колишнього СРСР, теперішні можновладці, посадили до в'язниці, вигнали зі своїх країн, вбивали, забирали бізнеси і т.д. Тобто виросло нове протестне покоління, яке виростало при тих негативних явищах, які вищеперераховані сили та президенти творили останні майже 30 років.

Таким чином якщо б будь-хто з відомих та нових людей в Україні заявив би про своє бажання стати президентом він міг отримати велику підтримку в населення. На жаль чи навпаки на щастя такою людиною став В.Зеленський.

Хто такий В.Зеленський?

Йому 40 років і він належить до покоління в якого забрали старі радянські комуністичні орієнтири і не дали в замін нічого нового. Старі професії зникали, появились нові бізнесові, але які були ще не зовсім зрозумілі. Але для ініціативних та творчих людей відкривалися чудові можливості для самозатвердження. Це покоління було представлено саме собі і мусило вибирати свій шлях виживання. Багато молоді з його покоління пішли в рекет, кримінал, бандитизм і в майбутні "тітушки". В 90-тих роках Москва почала випускати сотні книг, знімати десятки фільмів про "романтику" кримінального світу. Став популярним "блотний" шансон, який в Україні звучав на всіх радіостанціях. На жаль якась частина молоді клюнула на це і пішла в кримінальний світ. Багато молоді виїхало в інші країни в пошуках кращої долі і роботи. Деякі почали відкривати свої бізнеси, але пізніше теперішні можновладці та їхнє оточення ці бізнеси повідбирали. Це ще один страх теперішніх та минулих президентів перед новим поколінням. Повиростали діти у батьків яких вони повідбирали бізнеси. В.Зеленський, будучи талановитим артистом, пішов в кіно-шоу бізнес і став дуже успішним. Я, в силу деяких речей, майже ніколи його принципово не дивився. Але ми виходимо з того факту, що В.Зеленський існує і він очолює рейтинги під час різних соцопитувань.

Ми почнемо з того негативу, який поширюється проти В.Зеленського. Але ми повторимось, що такий негатив підшукувався б, розповсюджувався б, а інколи і фабрикувався б проти будь-кого хто виступив би проти існуючої системи-матриці і теперішніх можновладців.

1. В.Зеленський – клоун зі всіма негативними епітетами, які можливо підібрати до цього слова. Навіть д-р Мотиль у своїй першій реакції на ім'я В.Зеленський першим пунктом заперечення вжив слово клоун. Але тут виникає перший протест. Чому слово чи професія клоуна можуть бути негативними? Хто такі клоуни? Це люди, які заставляють інших людей сміятись до сліз. Коли ми хочемо принести нашим дітям радість ми йдемо з ними в цирк щоб вони посміялись з клоунів. Всі клоуни в принципі це добрі люди. Але чомусь в суспільстві люди більше ходять на фільми, читають книги, дивляться телепередачі де льється кров, вбивства, знущання, повно негативу і люди плачуть від горя. Якщо в суспільстві героєм чи кумиром являється людина яка пролила і проливає ріки крові то це не нормальне суспільство. Чи сучасне московське суспільство нормальне? 100 відсотків НІ. Кіноіндустрією знято тисячі фільмів про диктаторів, полководців, правителів, маньяків, терористів і ще про безліч негативних явищ в суспільстві. В тих фільмах задіяно тисячі акторів, які являються кумирами для суспільства. Але ми можемо на пальцях перерахувати книги, фільми та акторів, які несуть людям рядість та змушують сміятись від сміху. Тому говорячи проте, що В.Зеленський – клоун може йому бути плюсом а не мінусом. Ми можемо провести простий тест і запитати в людей де вони хотіли б жити в багатоквартирному будинку де одні клоуни і вони будуть з ранку до вечора сміятись, чи в будинку населеними зеленими "чоловічками", кримінальними авторитетами, бандитами, "стрєлковими", "моторолами", промосковськими шовіністами, "жиріновськими" і т.д.

2. В.Зеленський не має політичного і державнотворчого досвіду. Це незаперечний факт. Але Україна мала "досвідчених" Л.Кравчука, Л.Кучму, В.Ющенко, В.Януковича, П.Порошенко і чого вона досягла? НІЧОГО! Західний світ вже 30 років намагається допомогти урядам України, але вони їх не хочуть слухати, тому що їм особисто і їхньому оточенню це не вигідно. Тому що впроваджуючи реальні реформи, реальну боротьбу з корупцією українські президенти і члени уряду не зможуть нічого красти. Тому в у випадку з В.Зеленським, чи будь-ким іншин на його місці без досвіду, при його/їх особистому бажанні і наявності професійних експертів рядом Україна піде вперед. Якщо американці зуміли "зеку" дати більш-менш нормальний вигляд то з В.Зеленським буде набагато простіше. Україні на верхівці влади тепер потрібні просто нормальні люди в яких існує совіть та мораль і які самі не будуть красти і не дадуть іншим. Все інше прийде автоматично. В.Зеленський просто мусить слухати, що йому будуть говорити експерти і втілювати це в життя. Чи він готовий до цього? В.Зеленський офіційно попередив, що він не буде красти і не дозволить іншим. Готовий він чи ні до цього але він просто немає іншого вибору.

3. В.Зеленський з точки зору знання історії і особливо української, мовної політики, освіти скоріш за все не розуміється. Але для цього існуємо ми з вами щоб дати йому чи йому подібним необхідні знання.

4. Д-р Мотиль у своїй статті привів перелік можливих трагедій які стануться коли президентом стане В.Зеленський. Але як освітчена людина може звинувачувати когось в теоретичних і майбутніх гріхах, яких ще не існує і ще невідомо чи будуть вони існувати. Дивно це чути від освітченої людини.

5. На привеликий жаль серед десятків мільйонів жителів України і біля десяти мільйонів, які виїхали з України не знайшлося жодної людини, яка б могла кинути виклик існуючій системі-матріці і заявити, що він/вона йде в президенти. Тому всім критикам В.Зеленського краще замовкнути. Ви не пішли самі, не знайшли, не переконали, не підготували нову і популярну людину і ви маєте те що маєте. Хочете когось кращого – працюйте над цим.

6. На прикладі В.Зеленського проглядається ще один позитивний елемент для України. Він і його родина належать до абсолютно радянсько-вихованої генерації, для яких Москва була і все ще залишається їхньою столицею не зважаючи на те, що вони живуть в Україні, Білорусії чи ще десь. Вони дивляться в основному московські фільми та телепередачі. В.Зеленський давав в Москві концертів більше ніж в Україні. Його жарти не завжди були доречними по відношенню до України. Але в кожної людини колись наступає момент-істини і вона мусить робити вибір. Коли почалась війна то В.Зеленський і вся його команда вибрали Україну. Такий самий вибір зробили і багато інших людей. Тепер уявімо собі, що люди типу В.Зеленського, Д.Гордона та І.Коломойського, тобто це люди яких дивляться мільйони людей і вони являються впливовими, зайняли бік Путіна. Чи існувала б Україна тепер?

7. Ми мусимо виходи з того факту, що в Україні відбувається зміна поколінь, яке готове взяти на себе відповідальність за державу і це дуже важливий і позитивний фактор. В.Зеленський це перше явище. Це вже від нас залежить чи буде продовження цьому явищу і яке воно буде. Тому нам потрібно не накидатись на них з критикою та звинуваченням а стати рядом, допомогати, вчити і направляти.


© 2007 - 2012, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua