Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Не вчитися в Польщі, поки не скасують антиукраїнські закони


0
Рейтинг
0


Голосов "за"
0

Голосов "против"
0

Нинішня напружена ситуація між Україною і Польщею, яка розв'язала проти нашої держави "історичну війну" вимагає адекватних відповідей і пошуку адекватних рішень.

Поки що нашим громадянам варто утримуватися від поїздок до Польщі без нагальної потреби. Звичайно, ми не маємо права указувати людям, які змушені працювати в Республіці Польща аби якось прогодувати свої родини. Але от туристам та особам, які планують вступати до польських вишів на платній основі, витрачати свої кошти в державі, яка недружньо ставиться до нас, не варто.

Тим паче, що безпека наших громадян в Польщі тепер під загрозою, адже навіть за червоно-чорний прапорець чи якийсь український патріотичний елемент на одязі, що не сподобається тамтешнім правоохоронцям, або за гасло "Слава Україні!" наших громадян можуть оштрафувати.

Так вважають учасники експертного обговорення "Українсько-польські стосунки в 2017-2018 рр. Гуманітарний аспект".

"Особливо небезпечно перебувати в Польщі буде студентам, що їдуть навчатися на гуманітарні спеціальності, пов'язані зокрема з історією чи політологією. Адже під час навіть невинного диспуту на якомусь з семінарів, думка українського студента може бути потрактована викладачем чи польськими студентами як "пропаганда бандерівщини" і т.д. А за це вже можуть просто депортувати з Польщі, а потім ще й проблеми з відвідинами інших країн "Шенгеньскої зони" у таких студентів будуть", – про це в свою чергу заявив радник міністра освіти і науки України у 2014-2016 рр., нині – експерт з міжнародних відносин, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. О. Никонорова Сергій Пархоменко.

"Тому, поки ситуація не зміниться, рекомендуємо українцям утримуватися від вступу до польських ВНЗ, а організаціям, які займаються питанням академічних обмінів або відправкою на навчання до Республіки Польща якщо не обмежити діяльність, то принаймні попереджати своїх клієнтів про небезпеку, яка може на них чекати в разі "необережних висловлювань" та подумати про додатковий юридичний супровід, правовий захист осіб, що будуть за сприяння таких організацій відправлятися до Польщі", – додає Пархоменко.

Експерт однак наголосив, що Україні не варто вдаватися до методів публічного тиску у відповідь, відкликати дипломатичних працівників з Польщі або згортати співпрацю в сфері оборони, економічній сфері тощо.

"Треба шукати шляхи виходу з ситуації, шляхи порозуміння. Але в гуманітарній сфері, освітній сфері треба бути дуже обережними. В Польщі поки не усвідомлюють, як їх законодавчі ініціативи негативно впливають на тих, хто робить внесок в польську економіку, але рано чи пізно там визнають, що сваритися з Україною дуже невигідно", – підкреслив директор ОПАД.


© 2007 - 2012, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua