Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Гра престолів в "ЛНР".


0
Рейтинг
0


Голосов "за"
0

Голосов "против"
0

Варто зазначити, що до загострення міжкланового протистояння на території так званої "ЛНР", Плотницький був у Росії, де мав низку зустрічей, в тому числі і зі своїми кураторами. Вочевидь, був прописаний сценарій одноосібної концентрації влади в його руках.

Внутрішні розбірки в так званій "ЛНР" між її ватажком Плотницьким і "міністром внутрішніх справ" Корнетом – наслідки спроб останнього стати лідером і контролювати всі фінансові потоки. Варто зазначити, що конфлікти у політичному керівництві "ЛНР", пов'язані з реалізацією вугільної продукції.

Як повідомлялося раніше, у Луганську виникла конфліктна ситуація, коли на засіданні уряду "ЛНР" Плотницький звинуватив керівників правоохоронних структур у тому, що вугілля, яке там видобувається, незаконно постачається в обхід "унітарного" підприємства на територію РФ. Тоді Плотницький пообіцяв кадрові рішення. Зокрема, щодо Корнета.

Справа в тім, що І. Корнет відповідав за "силовий супровід" видобутку і постачання вугілля з території "ЛНР" на територію "ДНР", для потреб Зуївської ТЕЦ, діяльність якої знаходиться під контролем "МДБ ДНР".

Вугілля для потреб Зуївської ТЕЦ видобувається на шахті "Білоріченська" (Луганська обл., Лутугинський р-н, смт. Білоріченський). Починаючи з червня для потреб Зуївської ТЕЦ шахта "Білоріченська" щомісяця відвантажувала 40 000 тонн видобутої вугільної продукції. Договір на поставку вугілля був укладений до кінця поточного року.

Такий стан речей, а саме: контроль І. Корнетом процесу реалізації видобутої вугільної продукції за межі "республіки", не влаштовував ватажка бойовиків "ЛНР" Плотницького.

21 жовтня поточного року Корнета запросили виступити з інформацією про роботу очолюваного ним так званого "Міністерства внутрішніх справ ЛНР" на розширеному засіданні "комітету з питань державної безпеки і оборони, роботи правоохоронних органів та судової системи". На засіданні комітету "депутати народної ради ЛНР" піддали жорсткій обструкції діяльність "міністерства" і особисто "міністра". Корнета звинувачували в тому, що він влітку 2014 року він захопив чужий будинок в Луганську. Після запитання "спікера парламенту ЛНР" Дегтяренка про хід розслідування кримінальної справи проти "міністра освіти ЛНР" Валентини Ткаченко, Корнет покинув засідання.

Фактично, це засідання стало офіційним приводом для виникнення конфліктної ситуації між "МВС ЛНР" та главою "республіки".

Варто зазначити, що до загострення міжкланового протистояння на території так званої "ЛНР", Плотницький був у Росії, де мав низку зустрічей, в тому числі і зі своїми кураторами. Вочевидь, був прописаний сценарій одноосібної концентрації влади в його руках. Кремль турбують потоки вугілля через територію Росії і далі в Україну. 59% імпорту вугілля в Україну – з "Д/ЛНР". Корнет контролював частину цього потоку. Тому Плотницький вирішив відсторонити "міністра МВС ЛНР" не стільки від виконання своїх службових повноважень, скільки від можливості контролювати фінансові потоки від продажу вугілля.

Апогеєм протистояння між Плотницьким і Корнетом стала заява останнього, яку він оприлюднив 5 жовтня на сайті самопроголошенного "МВС ЛНР". "Ми будемо посилювати свою роботу так, щоб силу закону, що захищає права жителів республіки і її безпеку, реально відчували на собі всі, незалежно від суспільного становища, чинів і посад. Тих, хто занадто переконався в тому, що Республіка існує для задоволення їх особистих інтересів, розчарую: цього не станеться!", – заявив Корнет.

В той же день бойовики окремого розвідувального батальйону так званої "народної міліції ЛНР", структури яка знаходиться під повним контролем Плотницького, провели показові заняття з бойової підготовки.

11 листопада в ефірі телеканалу "Луганськ 24" у програмі "Скажіть правду" Плотницький заявив, що "в цій справі (відставка Корнета) крапку буде поставлено. Просто існує певні механізми. Я думаю, ми ще раз зустрінемося, переговоримо, але... напевно, людина втомилася, треба міняти".

За інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ "Права Справа", після прийняття відповідного рішення щодо відставки "міністра МВС ЛНР", у тимчасово окупованому Луганську на посилений варіант несення служби були переведені зведений загін "генеральної прокуратури ЛНР"

(командир – Курносов О.М.) та підрозділи окремого розвідувального батальйону "народної міліції ЛНР" (командир – капітан Артур Косарєв).

20 листопада "суд" виносить рішення про відсторонення Корнета з посади "міністра". А вже на наступний день "міністр внутрішніх справ ЛНР" Ігор Корнет, якого Плотницький усунув від посади, влаштовує у Луганську "військовий переворот". Корнет заявляє, що було припинено діяльність української диверсійно-розвідувальної групи та заарештовано осіб, які "працювали на Україну". Також він повідомляє про наміри заарештувати керівника адміністрації ватажка "ЛНР" Ірину Тейцман та начальника "служби урядової безпеки" Євгена Сельверстова.

Вочевидь, що спецоперація із затриманням "української ДРГ" мала виключно інформаційний характер. Її мета – дискредитація найближчого оточення Плотницького – керівника адміністрації Ірини Тейцман та начальника "служби урядової безпеки" Євгена Сельверстова.

Крім того, Корнет віддає наказ спецпідрозділу "Беркут" блокувати будівлю так званого "МВС ЛНР", а також намагається заблокувати "урядовий квартал". Зрозуміло, що Плотницький не забарився з відповіддю. "Сьогодні в центрі Луганська жителі міста могли бачити велику кількість людей у військовій формі, які заявляють, що беруть участь в навчаннях за наказом керівництва міністерства внутрішніх справ ЛНР. Події сьогоднішнього дня в черговий раз довели, що рішення було прийнято вірне. Спроби певних структур міністерства внутрішніх справ у такий спосіб оскаржити рішення суду перейшли всі межі допустимого", – заявляє Плотницкий.

Плотницький запевняє, що ситуація знаходиться під контролем керівництва "ЛНР" і найближчим часом буде повністю вирішена. Плотницький прекрасно розуміє, що якби це була спроба арештувати його чи інших членів уряду, то події б розвивалися інакше.

Примітно, що більшість бійців "служби урядової безпеки" і особистої охорони Плотницького – це кадрові офіцери російських спецслужб. Зокрема, охорону Плотницького здійснює спецпідрозділ служби зовнішньої розвідки РФ "Заслон". Бійців "Заслону" використовують для силового забезпечення операцій за кордоном. У завдання "Заслону" входить забезпечення охорони перших осіб посольств РФ в інших країнах, носіїв секретної інформації, безпека агентурної роботи.

Варто зауважити, що не відповідає дійсності інформація про евакуацію на територію РФ сім"ї ватажка бойовиків "ЛНР". Син Плотницького Станіслав з 2016 року постійно проживає в м. Воронеж (РФ). Дружина Плотницького, протягом останнього часу, проживала разом з сином у м. Воронежі.

Батьки Плотницького проживали в с. Підгірне Воронезької області. 21 вересня 2016 року вони були ліквідовані МДБ ЛНР. Операція з ліквідації подружжя Плотницьких проходила при безпосередній участі "керівника відділу оперативного документування "МДБ ЛНР" Д. Бєльського.

Оприлюднена інформація про передислокацію в Луганськ 100 одиниць важкої бронетехніки не відповідає дійсності. Зафіксована на відео колона з живою силою бойовиків не має відношення до 1-го армійського корпусу "ДНР". Йшлося про передислокацію бойовиків з районів проведення навчань на території тимчасово окупованого Перевальського району Луганської області.

Д. Снєгирьов


© 2007 - 2012, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua