Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Я ВИМАГАЮ!

igorash2000 | 30.04.2010 16:11

5
Рейтинг
5


Голосов "за"
6

Голосов "против"
1

Відкритий лист Ганні Герман щодо її співпраці з КДБ

У моєму місті, Ганно Миколаївно, молодь роздавала листівки і серед них трапилася копія вашої заяви до КДБ.

Подаю її дослівно: "Я, Стецив Галина Николаевна, добровольно соглашаюсь сотрудничать с органами государственной безопасности для борьбы с украинским буржуазным национализмом и другими антисоветскими явлениями. Обещаю чесно и своевременно информировать органы госбезопасности о национализме и антисоветизме, беспрекословно выполнять порученные мне задания, хранить государственную тайну, не разглашать доверенную мне информацию о способах и методах работы органов госбезопасности. Донесения буду подписывать псевдонимом "Тереза". 19 сентября 1979. (Стецив Г. М.) " І власноручний підпис.

Судячи з дати, цю заяву було написано в часи, коли мене із 1967 року і до так званої перебудови (понад 20 років) переслідувало Дніпропетровське обласне управління КДБ за націоналізм та антисовєтізм. Мені не давали змоги працювати за фахом, друкувати свої твори як письменникові, спілкуватися з творчими людьми і читачами, у моїй квартирі проводили кілька обшуків, до мене постійно підсилали стукачів – авторів подібних до наведеної заяв. Мене намагалися зламати, зробити самого стукачем, на що я не пішов і написав такі рядки:

Іду людиною з роботи

і громадянином іду.

Сьогодні я не став сексотом

собі і людям на біду.

Кадебісти помстилися за це. Уже під час горбачовської гласності вони сфабрикували побутову справу, засудивши і виславши мене на астраханські очерети. Та справедливість є, мене реабілітовано і, як зазначено в Указі Президента, "за вагомий особистий внесок в національне та державне відродження України, самовідданість у боротьбі за утвердження ідеалів свободи і незалежності, за активну громадянську позицію" нагороджено орденом "За заслуги" III ступеня.

Як бачите, Ганно Миколаївно, я як колишній багаторічний дисидент і правозахисник, журналіст і письменник, як громадянин України маю святе право вимагати від вас – колишнього народного депутата України, а сьогодні державного службовця високого рангу, чесності та рішучого вчинку. Якщо наведена заява – фальшивка, доведіть це публічно, і я першим стану на ваш захист, бо все життя сповідував правду. Якщо ж цей документ справжній, і ви допомагали комуністичним катам знущатися з українських патріотів, то підіть із нинішньої посади, з політики, вибачтеся перед народом, своїми краянами, яких я люблю і пишаюсь, що вони у нас є.

Сподіваюсь на вашу чесність і мудрість.

Володимир СІРЕНКО,

член Національної спілки письменників України,

лауреат літературної премії "Благовіст",

кавалер ордена "За заслуги" III ступеня,

м. Дніпродзержинськ

Розміщено у газеті "Слово просвіти" 29 квітня-5 травня 2010 року.

Комментарии

© 2007 - 2012, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua