Поиск по сайту:
Найти



Народные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
14
Рейтинг
14


Голосов "за"
25

Голосов "против"
11

Комментарии
  | 28.11.2009 13:36
+!
Львів'янка   | 29.11.2009 09:21
(1935. Є.Маланюк)
Послухаймо, що оповідав згаслим, безбарвним голосом втікач із затиснутої в обценьки зорганізованого голоду України. Дещо з того було записане, дещо навіть друковане. Зрештою все було "відоме", хоч зовсім "неусвідомлене".
Львів'янка   | 29.11.2009 09:21
"Всі дороги, що вели до міста, засіяні були трупами. Трупи лежали тижнями непоховані, їх жерли хробаки, ворони й здичавілі пси... До міст доходили найдужчі, але, дійшовши, лягали на брук, щоби більше не встати. Всі залізничні станції, всі містечка й міста України були засіяні людьми, що лежали на землі. Вони спочатку пробували сидіти, витягаючи руку по милостиню, але потім сили їх покидали, вони лягали з витягнутою рукою і от – тіла їх починали набрякати й набирати іншої барви... Але смерть приходила не скоро. Вони конали тижнями без ніякої опіки в калюжі власних викидів... Шкіра на їхніх набряклих ногах репалася на сонці, з ран сочилася вода, і латки живого м'яса густо обсідали мухи.
Львів'янка   | 29.11.2009 09:22
Мешканці міст ставилися до того байдуже, проходили, дивлячись на це як на річ нормальну або стараючись не дивитися. У міських садах грала музика, театр і кіна були повні, хідниками спацірувала публіка, тут же повз конаючих і трупів".
Львів'янка   | 29.11.2009 09:23
Так. Все те відоме, все знане. Проклятий релятивізм психіки сучасної людини, що до всього звикає. Але було в описі чужинця й таке, що стрясло цілою істотою і гострим, як вогонь, ножем прорізало пам'ять назавше. Це – образ дитини, що сиділа біля трупа матері при дорозі й широко розкритими волошковими очима, в яких стояв німий запит, дивилася то на матір, то на світ, не розуміючи, що сталося. "Тих волошкових очей української дитини не можу забути", – казав пергаментовий чужинець, і в його згаслім, безбарвнім голосі затремтіла несподівана струна, а в, здавалось, мертвих очах пробігла іскра.
Львів'янка   | 29.11.2009 09:24
Описувати зі слів чужинця той образ? Пригадувати його слова? Пробувати самому "малювати"? Даремний і блюзнірський труд. Зусилля шекспірів усього світу були б безсилі й марні.

"Діти вмирають з голоду особливо. Спочатку плачуть, потім затихають і хутко старіються. Роки призначеного їм життя проходять немов миттю. Очі їх, величезні очі, дивляться на світ, як очі старого, що вже збагнули всю правду, вірніш, неправду життя. Жах війни – ніщо порівняно з очима дитини, що конає з голоду. Йдеш повз них, що лежать на вулиці, біля плоту, під муром, ...
Львів'янка   | 29.11.2009 09:24
...а очі дітей протинають тебе наскрізь. Вони сповнені тихим здивуванням: йде людина, а не вмирає. Значить, один з тих, що на них батьки вказують, як на причину їх смерті. І коли вогник життя, ледве тліючи в них, нарешті догоряє, вони лягають, як лягли увечері, заколисувані голосом матері чи старшої сестри, і засипляють вічним сном".
Львів'янка   | 29.11.2009 09:25
Про великі волошкові очі українських дітей 1931-1934 нагадую не для зайвих зітхань, не для завжди охочих литися традиційних сліз, врешті, не для солодкавого болю моральної імпотенції й моральної розпусти. Всього того ми мали досить. Аж занадто. Про великі волошкові очі зеленцем зрізаних квітів України нагадую передовсім для того, щоб укріпити нашу традиційно слабу пам'ять. Щоби при першій-ліпшій нагоді ця дірява пам'ять не махнула вишиваним рукавом – "нехай собі", і не почала співати на дуже знайомий мотив.

1935 р. Євген Маланюк
Львів'янка   | 29.11.2009 09:33
Голодомор 1932-1933 років – безпрецедентний злочин сталінської тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу. Конфіскацію продовольства комуністичний режим застосував як зброю масового знищення населення. За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина них – діти.

Про цю трагедію України ще з 1933 року знали і писали на Заході. Конгрес США у 1988 році офіційно визнав голодомор геноцидом українського народу. До такого ж висновку прийшла також Міжнародна комісія юристів.

Однак у радянський період про голод офіційно і не згадували. Робилися навіть спроби заперечити чорну сторінку вітчизняної історії.
Львів'янка   | 29.11.2009 09:34
Вперше проблема голодомору об'єктивно була висвітлена лише у 1992-1993 роках, вже у незалежній Україні.

У травні 2002 року Верховна Рада України визнала голодомор актом геноциду проти українського народу. Парламент, уряд, Міністерство закордонних справ, Постійне представництво України при ООН проводили значну роботу з метою широкого інформування світової громадськості про жахливу загальнонаціональну трагедію.

Всебічно висвітлював цю нечувану в історії соціальну біду, яка спіткала нашу Вітчизну, колектив Українського національного інформаційного агентства Укрінформ. Журналісти підготовали сотні літературних і фотоінформаційних матеріалів.
Львів'янка   | 29.11.2009 09:34
У них – спогади свідків тих страшних подій, народні перекази, архівні документи і матеріали, роздуми сучасників.
Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України з метою донесення достовірної інформації про страшне горе народу мільйонам співвітчизників, широкій світовій громадськості, про вшанування жертв Укрінформ створив веб-сайт "Голодомор в Україні 1932-1933 років", який пропонується увазі численних користувачів Інтернету.
Цей сайт, усі матеріали якого відкриті і безкоштовні, сприятиме, вважають його автори, формуванню об'єктивного і повного уявлення про найтрагічнішу сторінку в історії України.
Всебічні, правдиві знання допоможуть уникнути подібних катастроф у майбутньому
Львів'янка   | 29.11.2009 09:35
З історії[...] "Більшовики не рахуються зовсім з людністю, поводяться, як з окупованою місцевістю в повному розумінні цього слова. – Наплювать, що голодують, хай вимре 75% людності, а не вимре, – розстріляємо, – виказував предо мною свою провідну думку Голова Комячейки "Рабоче-Крестьянской инспекции І Конной Армии", комуніст Латипов, – тоді 25% стане покірною. Нам потрібна сама Україна, людність не потрібна". Про це саме говорив Раковський у вересні в Житомирі на таємному зібранні комуністів".
Львів'янка   | 29.11.2009 09:42
Нам потрібна сама Україна, людність не потрібна". Про це саме говорив Раковський у вересні в Житомирі на таємному зібранні комуністів".
Що комуністам потрібно в Україні в 2009 році?
Це вже не історичне запитання, це чисто людське.
що вони ще хочуть НАМ зробити, Несучи свої права і відстоюючи їх на нашій Землі.
Чому Симонекнко сміє гадити, чому канд. в Президенти відкидає нашу пам"ять?
Що вони шукають на нашій Землі? Що вони хочуть ЩЕ нам принести???
Вас-иль   | 29.11.2009 11:52
Пані Львів'янко. Дуже дякую за статтю.
Пане Скакодубе. Негоже в такий день вступати в таку дискусію з юродивими. Бог їм суддя. Демонструють, з наскільки страшний той режим. Їм мало вбити, ще й над пам'яттю знущаються. Це нам попередження. Не можна, ні в якому разі знову їх допустити до влади. Як би не вихваляли їх гебістський режим в сучасні Росії.
Vakula   | 29.11.2009 22:54
Сталинизм,НКВД,русский интерНацизм и Сионизм должны быть осуждены как
НАЦИЗМ...!.

ВАКУЛА,а чем голод отличается от Голодомора?Дык голод-это природное бедствие,где есть свобода передвижения и власть ничего у людей не отбирает.
А Голодомор-это когда власть отбирает у селян всё съестное и эти районы оцеп
ляет войсками НКВД и нет свободы передвижения.А пример?
Голод 46-48гг в Украине,когда из восточной Украин приезжали в западную и всё,
шо можно было меняли на хлеб или покупали его...!.