Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

"А казачок-то... засланный!"

Максим 'Вихор' | 4.08.2008 16:34

17
Рейтинг
17


Голосов "за"
19

Голосов "против"
2

З 1 по 8 серпня в Перевальському районі Луганської області буде проходити відкритий скаутський польовий збір скаутів-розвідників "Тихий Дон". Підтримку скаутам надає Луганська облдержадміністрація, управління по справам молоді та спорту ЛОДА, а також відділення сім'ї та молоді виконкому Алчевської міськради.

''А казачок-то... засланный!''
З 1 по 8 серпня в Перевальському районі Луганської області буде проходити відкритий скаутський польовий збір скаутів-розвідників "Тихий Дон". Підтримку скаутам надає Луганська облдержадміністрація, управління по справам молоді та спорту ЛОДА, а також відділення сім'ї та молоді виконкому Алчевської міськради. В програмі збору передбачені, в тому числі, змагання з картографії, будівництва споруд, альпінізму, практики виживання в умовах дикої природи. Культурна програма також насичена. На зборі буде проводитися духовне та патріотичне виховання, вивчення православ'я, знайомство з національною культурою та історією Війська Донського. Безпосередній організатор програми – Луганська обласна організація скаутів.

Здавалося б, можна тільки порадіти за молодих людей, які цікаво і приємно проведуть час серед мальовничої природи Луганщини. Але при ближчому розгляді справи виникають незручні питання. Задекларована "відкритість" збору – брехня. Місцеві скаути, що належать до української скаутської організації "Пласт" ні сном, ні духом не відали про цей збір. Їх чомусь не запросили. Чому? Відповідь лежить на поверхні.

Луганська обласна організація скаутів – частина російського скаутського руху "Скауты России!". Їхній слоган: "За Россию!". Сам рух позначає себе як "патриотическое молодёжное движение". Росія – не та країна, де "патріотичний молодіжний рух" може бути незалежним від Кремля. Російських скаутів підтримує Московський патріархат та офіційні державні структури. І не дивно, бо скаутські організації дуже подібні до військових – у скаутів є чітка ієрархія, дисципліна, система звань. Російські скаути тісно пов'язані з Організацією Російських Юних Розвідників, а розвідник -професія військова...

Українська скаутська організація "Пласт" обстоює дещо інші ідейні принципи. З одного боку, "Пласт" – це такий самий скаутинг, як у російських скаутів і скаутів всього світу. З іншого боку, "Пласт" – організація, в якій виховують патріотів – патріотів України. Вірність Богові і вірність Україні – два основних принципи пластової духовності. "Українські пластуни плекають любов до української спільноти і готові працювати для її добра" – читаємо ми на офіційному сайті "Пласту". На гербі пластунів – український тризуб.

Тепер ясно, чому збір "Тихий Дон" виявився закритим для українських скаутів! На меті у організаторів та спонсорів стояли зовсім інші цілі, ніж записані в статуті "Пласту"... Було б кумедно ображатися на членів російського скаутського руху за те, що вони не підтримують український патріотичний рух. Вони ж є російськими скаутами і їхній слоган – "За Россию!", а не "За Україну!". Але чому українських скаутів не підтримала місцева влада Луганщини?! Хіба Луганська область – не область України? Хіба Антіпов, Голєнко, Кравченко з компанією по закону не підпорядковуються українській державі, а відтак – і українському народові? Чому вони підтримують російських, а не українських скаутів? Та ще й російських скаутів-розвідників! Що будуть розвідувати члени російської організації на території України? Може пан Антіпов схоче провести в Луганській області навчання російських десантників? Чи може одразу відпрацювати танкові маневри?

До речі, це зовсім не смішно, бо подібне в нашій історії вже було – за часів "роману" СССР з нацистською Німеччиною. Наведемо фрагмент з протоколу бесіди Ворошилова (того самого, пам'ятник якому стоїть в Луганську) з генералом Бломбергом (гітлерівський міністр оборони) та іншими німецькими "шишками" від 5 вересня 1929 року: "Ворошилов. (...) В прошлом году я имел с генералом Бломбергом беседу по всем конкретным вопросам, и, кажется, эта беседа разрешилась в сторону обоюдной выгоды... Мы заинтересованы по-разному в совместной работе. Рейхсвер желает иметь базу для опытов вновь сконструированных танков, обучения танкистов специалистов, изучения тактики и свойств танков. Мы же заинтересованы, кроме указанного, еще и в том, чтобы получить техническую помощь" (ЦГАСА. Ф. 33987. 0п. 3. Д. 375. Л. 1 – 13). Так-так, ідеться про ті самі танки, які через 12 років вдерлися в Україну...

Якщо наші місцеві ворошилови так впевнені, що ці скаути-розвідники не повернуться на Луганщину в складі окупаційних військ – дай Боже! Але чому нічого не чути про перевірки скаутського табору? Коли я зібрався відкрити українських дитячий табір в с. Макарово, депутати облради буквально натравили на табір перевіряючих: МНС, СЕС, навіть міліцію з СБУ! Так то – дитячий оздоровчий заклад, а не табір воєнізованої молодіжної організації, підпорядкованої сусідній державі! Чи може пан Голєнко теж підпорядковується якимось невідомим чином сусідній державі? А якщо він підпорядковується державі українській, то чому підтримки не отримують ні українські скаути, ні український дитячий табір?

До мера Кравченка питання те саме: "на чью мельницу воду льёте, Сергей Иваныч?" Земля для дагестанської громади під будівництво мечеті знайшлася. А будівництво Православної церкви Київського патріархату все ніяк не відбудеться! Я дуже поважаю релігійні почуття дагестанців, але на Україні титульною нацією все ще залишаються українці. І це стосується не тільки релігії. Я звертався до Кравченка з проханням виділити приміщення під створення української бібліотеки. Мер дає приміщення, а я власним коштом створюю бібліотеку: купую книжки, обладнання, наймаю персонал. Але Кравченко, мабуть, занадто заклопотаний опікою дагестанської громади, що не знайшов часу дати відповідь на мій запит. Хоча й існує Закон України "Про звернення громадян", який зобов'язує давати відповіді навіть таких заклопотаних посадовців, як наш мер...

Зважаючи на все вищезгадане, хочеться повторити вголос відому фразу з відомого радянського фільма: "А казачок-то... засланный!" Повторити і в адресу скаутів-розвідників, підпорядкованих російським напівдержавним структурам, і в адресу наших місцевих "казачків" в облради.

Дмитро Снєгирьов, голова ЛООВО "Свобода"

Комментарии

© 2007 - 2012, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua