Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Прес-конференція в луганській облраді: як це було

Максим 'Вихор' | 14.07.2008 09:32

5
Рейтинг
5


Голосов "за"
5

Голосов "против"
0

11 липня 2008 року в Луганській облдержадміністрації відбулася прес-конференція "Про ситуацію в Рубіжанській школі N7 та навколо відкриття дитячого оздоровчого табору "Дружба" в с. Макарово Станично-Луганського району у зв'язку зі зверненням ВО "Свобода". З двох порушених на ній питань було вирішене тільки одне...

Прес-конференція в луганській облраді: як це було
11 липня 2008 року в Луганській облдержадміністрації відбулася прес-конференція "Про ситуацію в Рубіжанській школі N7 та навколо відкриття дитячого оздоровчого табору "Дружба" в с. Макарово Станично-Луганського району у зв'язку зі зверненням ВО "Свобода". З двох порушених на ній питань було вирішене тільки одне – те, що стосувалося рубіжанської школи N7. Принципова позиція ВО "Свобода" та вжиті нами заходи по наданню цій проблемі загальноукраїнського розголосу, а також наше звернення до Президента України дозволили зрушити справу з мертвої точки. Школярам Рубіжного надано можливість навчатися українською мовою.

Питання щодо відкриття дитячого оздоровчого табору "Дружба" конструктивного вирішення не набуло. Перевірки закладу представниками МНС та СЕС проводилися після сесії облради 15 травня 2008 року. Нагадаємо, на тій сесії представниками депутатського корпусу облради (переважно – представниками Партії Регіонів) було прийнято рішення звернутися до СБУ та прокуратури з вимогою перевірки табору "Дружба". На той момент в таборі проводилися ремонтно-будівельні роботи і перевірки фактично проводилися на об'єкті, не зданому в експлуатацію, що протирічить не тільки законодавчим нормам, але й здоровому глузду. Окремо зауважимо, що згідно українських законів, депутати облрад не мають повноважень робити запити щодо тих чи інших питань.

"41 порушення", нараховане МНС, стосується або загальних заходів, або протипожежної безпеки. 29 травня приватний підприємець Снєгирьов Д.В. уклав договір з ЗАО "Спецавтоматика", згідно якого ЗАО зобов'язувалося забезпечити табір найсучаснішою протипожежною сигналізацією. По вині ЗАО протипожежну сигналізацію було встановлено із запізненням, що і викликало претензії МНС. Зараз до ЗАО "Спецавтоматика" готується судовий позов за фактичний зрив відкриття табору. Нажаль, ЗАО стало заручником брудної політичної гри. Показовим є той факт, що відразу після прес-конференції МНС був підписаний відповідний Акт. Виникає питання: невже для вирішення будь-якої проблеми з МНС треба кожного разу ініціювати проведення прес-конференції в облраді і подавати звернення до Президента?

Попри всі ці обставини, на сьогодні табір "Дружба" обладнаний найсучаснішою протипожежною сигналізацією, якою не обладнаний жоден інший табір в регіоні. Що, до речі, є порушенням норм протипожежної безпеки.

Другою проблемою є вимоги СЕС. "Чисельні порушення", які знайшла СЕС у таборі, стосуються обладнання харчоблоку. Згідно задуму Снєгирьова Д.В. харчування буде постачатися до табору незалежними фірмами-постачальниками, щоб уникнути претензій з боку СЕС. Відтак, потреби у створенні харчоблоку в таборі немає. Однак, СЕС дотримується протилежної думки, розуміючи, що цю структуру фактично позбавляють важелів тиску на табір у вигляді перевірок. Не посилаючись ні на які закони та норми, СЕС вимагає створення власного харчоблоку і забороняє користуватися послугами незалежних фірм. Крім того, СЕС виступає проти використання незалежного водопостачання в табір, хоча табір оснащено сучасними кулерами для води. Невже Снєгирьову Д.В. треба знову звертатися особисто до Президента зі скаргою на чиновників СЕС?

На прес-конференції облради 11 липня не було обгрунтовано заборону суміщати в таборі дитячий і сімейний типи відпочинку. Також вже місяць офіційні структури не надають відповіді на запит ВО "Свобода" про стан інших таборів регіону, а саме – таборів "Берізка" і "Сосновий", що є грубим порушенням Закону "Про звернення громадян". Очевидно, ці табори не належать представникам опозиційних політичних сил, тому і проблем з СЕС чи МНС вони не мають, хоча проблем по лінії МНС і СЕС у них значно більше, ніж у ДОТ "Дружба", що було озвучено Снєгирьовим Д.В. під час прес-конференції 11 липня. Але чіткої відповіді на запитання про стан протоипожежної і санітарно-епідеміологічної безпеки в цих таборах він не отримав. З цього витікає, що в Луганській області достатньо бути членом Партії Регіонів, щоб СЕС на МНС закривали очі на грубі порушення, як це було у випадку з аттракціонами у сквері "Дружба" (9 травня 2008 року) та у вищевказаних дитячих таборах. Нажаль, в Луганській області членство у Партії Регіонів є мандатом недоторканості від будь-яких перевірючих органів.

Приватний підприємець Снєгирьов Д.В. розуміє, що навіть за наявності будь-яких дозволів від будь-яких перевіряючих існування табору як дитячого закладу патріотичного виховання в національному дусі викликає дуже великві суменіви. в місцевій пресі продовжуватиметься шельмування його особисто і діяльності табору "Дружба". Так, у статтях "Тень Шухевича над станицей" та "Лагерь украинского национализма" в місцевій пресі відверто нагніталася антиукраїнська істерія, а табір "Дружба" і його власник подавалися у максимально негативному забарвленні. Розуміючи вищенаведені факти, Снєгирьов Д.В. зааявляє, що знімає з себе відповідальність за невідкриття табору у форматі дитячого відпочинку. Нажаль, постраждалою стороною є понад тисяча дітей Луганщини та сто серіт, яких Снєгирьов Д.В. планував оздоровити в таборі власним коштом.

ВО "Свобода" заявляє, що в разі відсутності офіційної відповіді про стан таборів "Берізка" і "Сосновий" протягом 10 днів (до 24 липня) ми залишаємо за собою право блокування роботи цих таборів як потенційно небезпечних для життя дітей, а також право інформувати громадськість усіма доступними нам засобами про потенційну загрозу таборів "Берізка" та "Сосновий" життю дітей. Також ми залишаємо за собою право ніціювати відставку керівників відповідних органів, які дали дозвіл на відкриття цих таборів.

Нажаль, нас не здивував той факт, що Снєгирьов Д.В. не був запрошений на прес-конференцію 11 липня. Про прес-конференцію він дізнався від вищого партійного керівництва і тільки завдяки цьому повідомленню зміг прийняти участь у прес-конференції. Така непрозорість дій місцевої влади на Луганщині стоїть в одному ряду з непрозорістю доходів місцевих депутатів та чиновників. Їхні ж закиди щодо "непрозорісті" і "закритості" табору "Дружба" не відповідають дійсності. Табір є відкритим для всіх, хто має необхідні повноваження його перевіряти або є запрошеним. Для випадкових людей табір, зрозуміло, закритий. Та й то після випадку, коли на Снєгирьова Д.В. було здійснено тиск і погрози з боку невідомих, які приїхали до табору. Нажаль, не була несподіванкою і вимога невідомих бандитів до Снєгирьова Д.В. припинити його політичну діяльність, як і відсутність відповідної реакції з боку правоохоронних органів на звернення Снєгирьова Д.В. дати відповідну оцінку цим діям.

Прес-служба Луганського відділення ВО "Свобода"


© 2007 - 2012, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua