Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Звернення до Президента України Віктора Ющенка: ВО "Свобода" вимагає звернути увагу на українофобію місцевої влади на Луганщині

Максим 'Вихор' | 6.07.2008 20:49

12
Рейтинг
12


Голосов "за"
14

Голосов "против"
2

На Луганщині деякі політичні сили дуже люблять говорити про пригнічення російської мови і російськомовних. Але це – тільки прикриття дійсного стану справ – агресивної українофобної політики місцевої влади.

Звернення до Президента України Віктора Ющенка: ВО ''Свобода'' вимагає звернути увагу на українофобію місцевої влади на Луганщині
2 липня до місцевого осередку ВО "Свобода" звернулися мешканці міста Рубіжне, шукаючи підтримки. Після складання іспитів дев'ятикласникам рубіжанської школи N7 було повідомлено, що їхній клас буде розформовано, а учнів переведено до класів з російською мовою навчання. Директорка школи Горбушина Ірина мотивувала своє рішення, посилаючись на якесь "опитування учнів", згідно якого вони побажали вчитися російською мовою. Однак, майже всі батьки рубіжанських школярів наполягають на україномовному навчанні. Це підтверджує протокол батьківських зборів 9-Б класу, а також відповідні заяви учнів. Але нашим землякам відмовляють у реалізації їхнього конституційного права і національного обов'язку вивчати державну мову. Міське управління освіти в Рубіжному відмовилося розглядати офіційне звернення ініціативної групи батьків.

І це – не поодинокий випадок антиукраїнської діяльності офіційних осіб на Луганщині. У багатьох освітніх закладах (школах, ВУЗах) більша частина предметів читається російською мовою, дозволяється ведення документації російською мовою.

Антиукраїнська сутність місцевої влади проявляється не тільки в царині освіти. Майже місяць тому, Голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок вже звертався до Президента з проханням вжити заходів, спрямованих на захист українців Луганщини. У зверненні значна увага приділялася факту цькування приватного підприємця Дмитра Снєгирьова – місцева влада цілеспрямовано заважала відкриттю дитячого оздоровчого табору "Дружба" в с. Макарово. З того часу ніяких змін не відбулося – табір так само не отримав дозвіл на роботу, хоча заклад відповідає всім вимогам протипожежної безпеки та санітарним нормам. Це єдиний табір в регіоні, оснащений сучасною системою протипожежної безпеки. Чи проводилися бодай якісь перевірки в сусідніх таборах, невідомо. Тому є підстави вважати їх потенційно небезпечними для життя і здоров'я дітей.

Але і цим не вичерпується перелік проблем Луганщини в царині національного розвитку. Так, на Луганщині нема жодної україномовної газети. Крім того, є підстави вважати, що місцева преса контролюється проросійськими силами. Подання матеріалів патріотичного характеру та ще й українською мовою майже гарантовано зустрічає відмову або ігнорування.

Особливо показовим є свавілля місцевої влади (читай – Партії Регіонів) по відношенню до історичних оцінок ОУН-УПА. 23 квітня в Луганську було закладено пам'ятник "Жертвам УПА". В Сватово нещодавно також було відкрито аналогічний пам'ятний знак. Окрім нагнітання українофобської істерії в регіоні, ці пам'ятні знаки заперечують всеукраїнський процес визнання та вшанування УПА. Президент присвоює звання Героя України Роману Шухевичу, а на Луганщині його називають "фашистом", "СС-івцем".

Показовим є те, що для пам'ятного знака жертвам Голодомору, який відкривали Ви особисто, до сих пір не виділено ділянку землі. Тобто місцева влада поводиться так, ніби пам'ятника (і Президента) взагалі нема! Так само цинічно ігнорується Ваш Указ щодо ліквідації наслідків тоталітаризму в Україні. Більше того, "звідкись" знаходяться кошти на реконструкцію пам'ятників Леніну та Дзержинському. Просимо звернути на це особливу увагу.

ВО "Свобода" наполягає на необхідності звернути увагу і відповідно відреагувати на санкціонований місцевою владою розгул українофобії в регіоні, адже відповідно до ст. 1 Конституції України Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна правова держава. Згідно ст. 11 Конституції держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури. А ст. 19 ч. 2 Конституції говорить про те, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

ВО "Свобода" вважає, що органи місцевого самоврядування Луганщини та відповідні органи державної влади на місцевому рівні перевищують свої повноваження та дискримінють права української нації в регіоні.

Комментарии

© 2007 - 2012, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua