Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
газета   Апенніни   діаспора   еміграція   закордонні українці   заробітчани   Італія   трудові емігранти   україномовні видання   українська преса за кордоном   четверта хвиля газета   Апеннины   диаспора   эмиграция   заграничные украинцы   заробитчане   Италия   трудовые эмигранты

Українська газета в Італії – Поінформувати підтримати розповісти

Марія Козачок | 15.09.2007 18:48

11
Рейтинг
11


Голосов "за"
11

Голосов "против"
0

Заснована видавничим домом "Іноземці в Італії" два роки тому, виходить у світ, об'єднуючи українську громаду, "Українська газета в Італії" – незалежне інформаційно-аналітичне видання.

"Ну що б здавалося слова..."

(Леся Українка)


Заснована видавничим домом "Іноземці в Італії" уже два роки тому, виходить у світ, об'єднуючи українську громаду, "Українська газета в Італії" – незалежне інформаційно-аналітичне видання. Вона встигла перетворитися на справжнього інтелектуального провідника для громади, адже це україномовна газета, яка розповсюджується по усій території Італії накладом 20 000 примірників.

На своїх сторінках "Українська газета в Італії" висвітлює події політики, культури та спорту в Україні, відводить шпальти видатним особистостям та забутим сторінкам української історії, аби у заробітчан не переривався зв'язок з материнською державою у рубриках "Вістi з України", "Спорт", "Віхи історії", "У хвилини дозвілля", "Постаті" тощо. Велику увагу приділено життю української діаспори і діяльніості українських організацій у рубриці "Українська Італія".

Крім того, газета має ще одну надзвичайно важливу міссію, яка виходить за рамки інформативних функцій. У редакції нерідко лунають дзвінки земляків, які потрапили у скрутне становище, яких застигла хвороба чи нещастя, коли нема до кого звернутись за порадою, та численних нелегальних іммігрантів, які шукають виходу із зачарованого кола свого соціального стану. Потрапляючи у чужу країну, люди не надто знаються на її законах, тому метою "Української газети" є сприяння правовій освіченості читачів, а, отже, допомога у процесі суспільної інтеграцїї.

У співпраці із мерією Рима редакція видала україномовний "Довідник для домашніх працівників, путівник для тих, хто працює і тих, хто приймає на роботу", де зібрано закони та їх роз'яснення, що регулюють робочі стосунки між роботодавцем та домашнім працівником. Довідник є надзвичайно корисним для українців, враховуючи те, що 80% від загальної кількості наших краян працюють у секторі домашнього господарства.

Редакція налагоджила співпрацю із міністерством внутрішніх справ Італії. Результатом стала публікація одинадцяти статей, розділених у два номери, підготовлених експертами міністерства, та перекладеними на українську, з нормативів що регулюють життя іноземців в Італії.

Зараз редакція у співпраці із українськими перевізниками проводить збір підписів під відкритим листом до Президента, МЗС, Посольства України в Італії із проханням пришвидшити підписання з Італією угоди про визнання українських прав.

На створенням газети працюють Маріанна Сороневич та Ігор Гулик, а також численні дописувачі, які розповідають про життя українців у різних провінціях.

- У створенні газети ми, незважаючи на обмежений редакційний склад, керуємося принципом поваги до читача, намагаємось робити газету живою, максимально наближеною до потреб громади, наповненою оригінальними авторськими статтями. Ми пишемо для людей і про людей, котрі живуть в Італії, але постійно залишаються українцями. Тому отримуємо сотні листів від читачів, які дякують за справжнє українське слово, – розповідає головний редактор та графік видання Маріанна Сороневич.

Крім того видання приймає активну у часть у житті громади. За його підтримки було проведено ряд культурних заходів у Римі. Серед них: гастрольні концерти вокально-хореографічного гурту "Шумка" Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ІІІ Фестиваль української народної творчості "Гілка калини", діяльності українського фольклорного театру "Берегиня", А також доклалася до презентації України на "Святі народів", організованому вікаріатом Риму.

"Українська газета" розповсюджуться безкоштовно у посольстві України в Італії, консульствах у Римі та Мілані, пунктах грошових переказів, продається ж в газетних кіосках та деяких українських громадських асоціаціях. Електронну версію газети можна знайти на веб-сторінці www.stranieriinitalia.it, охочі можуть оформити річну передплату.

Ми намагаємося згуртувати українців, які волею долі опинилися на Апеннінах, підтримати

розгублених у чужій країні, розповісти про актуальне в Італії та Україні, – додає п. Сороневич.


© 2007 - 2012, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua