Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Дмитро Мирон: філософ, ідеолог, націоналіст

Максим 'Вихор' | 21.07.2008 21:34

5
Рейтинг
5


Голосов "за"
6

Голосов "против"
1

25 липня 1942 року від рук гітлерівських агентів загинув Дмитро Мирон – видатний діяч Організації Українських Націоналістів, філософ та ідеолог українського націоналізму.

Дмитро Мирон: філософ, ідеолог, націоналіст
Дмитро Мирон народився 5 листопада 1911 року в селищі Раї Бережанського повіту, на Тернопільщині. Змалку Дмитрові довелося жити в дуже скрутних умовах Першої світової війни та польско-українського протистояння 1918-1919 років. А коли йому було всього 5 років, померла його мати, Марія Мирон. Сиротами лишилися всі її п'ятеро дітей... Дмитро вперто вчився: спочатку у бережанській гімназії, львівській академічній гімназії, а потім – на юридичному факультеті Львівського університету.

Ще будучи львівським гімназистом Дмитро Мирон вступив в підпільну організацію "Юнацтво ОУН" – молодіжну секцію Організації Українських Націоналістів. Також він був членом "Пласту" – всеукраїнської скаутської організації. В ті часи вступ у патріотичні організації був неабияким серйозним кроком, пов'язаним із небезпекою для волі і життя. Так, полські поліцаї заарештували Дмитра в 1931 році тільки за участь у Зелених святах, коли українська молодь відвідувала могили патріотів на Личаківському кладовищі. Вдруге Дмитра заарештували разом з іншими націоналістами у 1933 році за приналежність до ОУН і підпільну діяльність. Тоді Дмитрові "впаяли" сім років ув'язнення. Але йому повезло – він попав під амністію і вийшов на волю у 1938-му.

У 1939-му Дмитро Мирон активно включився у боротьбу – в якості члена Крайової Екзекутиви ОУН. Також він був ідеологічним референтом і редактором "Бюлетеню" Крайової Екзекутиви. У серпні 1939 року Дмитро Мирон нелегально відвідує Рим, як один із делегатів від ОУН в Краю на ІІ-й Великий Збір ОУН. Після розчленування Польщі нацистами і "совєтамі" Дмитро Мирон приїздить до Кракова, де було створено нелегальну мережу ОУН на територіях, окупованих зайдами з Берліна та Москви. Дмитро Мирон очолив Провід ОУН на землях, що були "під німцями". Але вже весною 1940 року він повертається до Львова й очолює Провід ОУН в Україні. Відразу ж за ним почали полювати агенти радянських спецслужб. Самого Дмитра вони так ін е впіймали, але знайшли його сестру Тосю і закатували її у одній з тернопільских в'язниць...

Коли вибухнула Друга світова війна, до Києва спрямовано Особливу групу з провідних членів ОУН під керівництвом Ярослава Старуха, Дмитра Мирона та Василя Кука. Їхнім завданням було одразу після звільнення Києва скликати Народні Збори й повторно проголосити Відновлення Української Держави зі столицею у Києві. Нагадаємо, перед цим Акт Відновлення Української Держави було проголошено ОУН-івцями у Львові, але німці заарештували новостворений український уряд і зірвали створення Української Держави. Друга група ОУН-івців, будучи вже під Києвом, потрапила до рук німецьких спецслужб. Розпочався їхній "круїз" по тюрмам. Під час катувань і допитів в Житомирі українські націоналісти навіть не видали власних прізвищ. А у Луцьку трьом з них вдалося втекти. Серед щасливців був і Дмитро Мирон.

Буквально одразу він знов вирушає до Києва, на передній край боротьби за Українську Державу. А 25 липня 1942 року Дмитро Мирон загинув – його було смертельно поранено агентом німецьких спецслужб...

Дмитро Мирон залишив по собі багату інтелектуальну спадщину – твір "Ідея і чин України". Ця невелика за об'ємом книга містить в собі величезну кількість систематизованих і узагальнених даних і висновків. Це – твір програмовий, твір ідеологічний. Щоби викласти бодай в загальних рисах його зміст, не вистачить і трьох газетних шпальт... Крім того, Дмитро Мирон є автором "44 правил життя українського націоналіста" – 44 настанови, в яких окреслено ідеал, до якого має прагнути кожен націоналіст. Коли в мене питають, хто такі націоналісти і за що вони боряться, до чого прагнуть, я просто раджу прочитати ці "44 правила":

44 ПРАВИЛА ЖИТТЯ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛІСТА

Невмируща владарна воля Української Нації, що казала Твоїм предкам завойовувати світ, водила їх під мури Царгороду, поза Каспій та Вислу, здвигнула могутню Українську Державу. Мечем і плугом зазначувала границі своєї владарности, в боротьбі проти орд сповняла історичну місію України, що проявлялася в державницьких чинах і творчих замірах Великих Гетьманів і Геніїв, що піднялися з руїни до нового революційного чину й державного будівництва, що посягає тепер владно по нове життя і творить могутню епоху Українського Націоналізму й наказує Тобі: Встань і борись! Слухай і вір, здобувай і перемагай, щоб Україна була знову могутня, як колись і творила нове життя по власній уподобі і по своїй волі.

1. Приймай життя як героїчний подвиг і здобувай чин незламної волі та творчої ідеї.

2. Найвищим Твоїм законом і Твоїм бажанням є воля й ідея Нації.

3. Будь гідним виконавцем заповітів великих синів Твоєї Нації і борись та працюй для великого майбутнього.

4. Твоїм найбільшим добром і Твоєю честю є сила і велич Твоєї Нації.

5. Залізна дисципліна супроти Ідеї та Проводу й обов'язок праці є Твоєю чеснотою.

6. Пам'ятай, що Україна покликана до творення нового життя, і тому працюй для її могутности й розвитку.

7. Плекай Духа волі й творчості, неси всюди ідею Правди України і закріплюй в життя її історичну місію.

8. Твоєю найбільшою любов'ю є Українська Нація, а Твоїми братами всі члени української національної спільноти.

9. Будь вірний Ідеї Нації на життя і смерть і не здайся, хоч би проти Тебе був увесь світ.

10. Красу і радість життя вбачай у невпинному стремлінні на вершини духа, ідей і чину.

11. Могутній Бог княгині Ольги і Володимира Великого жадає від Тебе не сліз, ані милосердя чи пасивного роздумування, але мужности й активного життя.

12. Знай, що найкраще віддаси Богові почесть через Націю та в ім'я Нації чинною любов'ю до України, суворою мораллю борця та творця вільного державного життя.

13. Здобувай знання, що допоможе Тобі опанувати світ і життя, піднести Україну й перемогти ворогів.

14. Будь свідомий того, що Ти є співвідповідальним за долю цілої Нації.

15. Пам'ятай, що найбільшим злочином є шкодити своїй Нації.

16. Твоїми ворогами є тільки вороги Твоєї Нації.

17. 3 ворогами поступай так, як того вимагає добро і велич Твоєї Нації.

18. Знай, що найкращою ознакою українця є мужній характер і вояцька честь, а охороною України – меч.

19. Постійно пізнавай, удосконалюй себе, і здобудеш світ і життя.

20. Знай, що світ і життя – це боротьба, а в боротьбі перемагає той, хто має силу.

21. Тоді Ти повна людина, коли перемагаєш себе і постійно стремиш до вершини.

22. Знай, що в боротьбі перемагає той, хто не заломлюється невдачами, але має відвагу піднятися з упадку й завзято змагає до цілі.

23. До перемоги треба витривалости й постійного зусилля в ділянці і боротьбі.

24. Кожночасно будь готов на найбільший чин, але не при тому не занедбуй щоденної праці.

25. Будь перший в боротьбі і перемогах життя, щоб здобути для Нації вінець перемоги.

26. Живи риском, небезпеками і постійним змагом, а погорджуй всякою вигодою і спокійним життям філістра.

27. Радо й без нарікань виконуй покладені на Тебе обов'язки, щоб власною працею й наявними вартостями здобути собі право на провідництво.

28. Пам'ятай, що провідництво вимагає постійних трудів і великих зусиль.

29. Будь сильний і незламний навіть в обличчі смерти і всяких терпінь.

30. Став гордо чоло небезпекам, а на удари життя відповідай збільшеним зусиллям праці й боротьби.

31. Пам'ятай, що милостиню приймає тільки немічний прошак, що не може власною працею і власними вартостями здобути собі право на життя.

32. Не покладайся на нікого. Будь сам творцем свого життя.

33. Будь скромний і шляхетний, але не знай, що значить слабість і покора.

34. Співчуття з велетнями духа Тебе підносить, співчуття з підлими й безхарактерними людьми ослаблює. Подай братню руку тим, що хотять, як і Ти, йти на верхів'я.

35. Не завидуй нікому. Приймай те, що здобудеш власною працею і вартістю.

36. Будь товариський. Зав'язуй побратимство духа, ідеї і зброї в житті, праці й боротьбі.

37. Зв'язуй тісно своє життя з життям Нації. Віддай Україні свою працю, майно, кров.

38. Гидуй всякою лицемірною облудою і хитрим фальшем, але перед ворогом укривай таємні справи і не дайся заманити в наставлені сіті, для здобуття ж тайни від ворога вживай навіть підступу.

39. Шануй жінок, що мають стати Тобі товаришками духа ідеї і чину, але гидуй розгнузданими.

40. Ціни високо материнство як джерело продовження життя. З Твоєї родини створи кивот чистоти раси Нації.

41. Люби й опікуйся дітворою, як молодістю майбутнього Нації.

42. Плекай фізичні сили, щоб тим видатніше працювати для своєї Нації.

43. Будь точний. Вважай за втрачену частину життя кожну хвилину, що пройшла без діла.

44. Що робиш, роби совісно й так, якби воно мало стати останнім і найкращим свідоцтвом про Тебе.

Ідеологічна референтура Луганського відділення ВО "Свобода"

Комментарии

© 2007 - 2012, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua