Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Отто фон Габсбург   Україна   ОУНб   пресове повідомлення   некролог
2
Рейтинг
2


Голосов "за"
5

Голосов "против"
3

Комментарии
Ігор Бурдяк   | 7.07.2011 05:15
Хотілося б почути аргументи мінусувальників... Я аргументую свій плюс:

В ХVІІІ столітті одночасно правили Катерина II, імператриця Росії (Час на посаді: 1762 – 1796) і імператор Священної Римської імперії, ерцгерцоґ Австрії, король Німеччини, король Галичини та Володимерії Йосип II (Час на посаді: 1765 – 1790).
Оскільки в часи їхнього правління територія нинішньої України в основному була розподілена між цими двома імперіями, то цікаво було б порівняти, як жилося в ті часи в цих державах нашим предкам.
На українських землях, які входили до складу Російської імперії:
Ще до Катерини ІІ в 1718-1721 рр... відбулася податкова реформа, яка остаточно прикріпила селян до землі.
Ігор Бурдяк   | 7.07.2011 05:16
Отримавши владу, "просвітителька" не лише не покращила становище селян, а ще більше посилила їхню залежність від поміщиків: в 1765 році поміщик отримав право засилати селян не лише в Сибір, а й на каторжні роботи, а в 1767-му селянам було суворо заборонено подавати скарги ("челобитные") на своїх поміщиків.
1764 року було скасовано гетьманство, 1765-го розформовано козацькі полки на Слобожанщині, 1775-го ліквідовано Запорозьку Січ, 1782-го у Гетьманщині ліквідовано полкову та сотенну адміністрацію, запроваджено поділ на 3 намісництва. 1783 року розформовані козацькі полки на Лівобережжі і юридично запроваджено кріпацтво.
Ігор Бурдяк   | 7.07.2011 05:18
Українські землі були повністю інтегровані до складу Російської імперії. Катерина ІІ особисто віддавала накази про придушення антикріпосницьких виступів в Україні – Коліївщини (1768) та Турбаївського повстання (1789-93).
Правління Катерини II позначилося дальшою русифікацією України. 1783 року в Києво-Могилянській Академії запровадили російську мову викладання.

1786 – проведено секуляризацію церковних земель, що підірвало економічну незалежність православної церкви від держави, зокрема, в Україні. Церква перетворилася на частину імперського державного апарату.
Після включення до складу Російської імперії Правобережної України уряд Катерини II проводив тут політику,
Ігор Бурдяк   | 7.07.2011 05:20
спрямовану на ліквідацію греко-католицької церкви. "Оправославлені" українці були позбавлені й тієї мізерії прав, якою володіли інородці.

В королівстві Галичини та Володимерії:
"Королівство Галичини та Володимирії (Лодомерії) " було утворене 1772 року як нова адміністративна одиниця Австрійської імперії. Воно постало в результаті анексії австрійцями Галичини після першого поділу Речі Посполитої. 1775 року до королівства була приєднана Буковина, відвойована у Османської Порти. Підставою для створення королівства були існування Руського Королівства (Королівства Галичини та Володимирії), яке постало на базі Галицько-Волинського князівства.
Ігор Бурдяк   | 7.07.2011 05:20
Після коронації Папою Римським Данила Галицького на Короля Русі – він та його наступники мали королівський титул. Після занепаду Руського королівства, титул Король Галичини та Володимерії номінально носили королі Угорщини, а згодом – Королі Польщі.
Столицею Королівства Галичини та Володимирії став Львів. Протягом перших десятиліть австрійського правління королівство управлялося з Відня, переважно етнічними німцями і германізованими чехами. Імператор Йосиф II скасував у Галичині кріпацтво й урізав у вольностях місцеву шляхту. Міщани і селяни отримали право на вільне одруження, скаргу і апеляцію до суду. Українська католицька церква візантійського обряду, перейменована у
Ігор Бурдяк   | 7.07.2011 05:25
Греко-католицьку Церкву, була урівняна в правах з Римо-католицькою, отримала семінарії та митрополита.

Хоча ці заходи були непопулярними серед аристократії, вони укріпили авторитет австрійських монархів серед простих українців.

Два монархи – дві політики

В незалежній Україні встановлено два пам'ятники імператриці Катерині ІІ. І збираються встановлювати ще...
Напрошується питання: з яких підстав нащадки посполитих вшановують російського монарха, а австрійського ні? Мабуть прояснити змогли б мінусувальники... Прошу, маєте таку нагоду.
Tomodachi   | 7.07.2011 20:28
Достойний син достойного тата. Засуджений Гітлером до смертної кари, не боявся засуджувати нацизм. (Як і комунізм). Рішуче заткнув колегу-європарламентаря, котрий дозволив собі брутальні випади проти Івана Павла другого. Відмовився стати іспанським королем, мотивуючи довгою відсутністю габсбургів в Іспанії (а треба би було – він на відміну від нинішнього Хуана Карлоса точно не дозволив би якимсь запатерам довести славну колись Іспанію, до теперішньої моральної та економічної кризи).
Самые комментируемые
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2012, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua