Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/discussions/4d939e585422d/

Чи існує такий громадянський обов"язок – поважати свого Президента?

Никита | 31.03.2011 00:19

"Я є громадянином України і маю обов'язок поважати свого президента. Але з іншого боку, сподіваюсь, що президент буде поважати і мене" (Блаженніший Святослав Шевчук)

Чи існує такий громадянський обов''язок – поважати свого Президента?
На своїй прес-конференції новий Глава УГКЦ Святослав Шевчук сказав дослівно так:

Канал TVI: Як будуть розвиватись взаємини УГКЦ із українською владою?

Блаженніший Святослав:Я вам хочу відповісти одною фразою. Хтось з вас хотів мені дати тими днями провокативне питання, і запитали мене так: "Як Ви ставитесь до президента, Блаженніший?" Я відповів у такий спосіб: "Я є громадянином України і маю обов'язок поважати свого президента*. Але з іншого боку, сподіваюсь, надіюсь, хочу бути переконаний, що президент буде поважати і мене".

Виникає запитання: чи дійсно громадянин України має такий обов"язок – "поважати свого Президента"?

В Конституції України (як і в конституціях інших країн) так прямо цей обов"язок не записаний.

А що ж записано?

Читаємо:

Стаття 65. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

Стаття 102. Президент України є главою держави і виступає від її імені.

Стаття 105. Президент України користується правом недоторканності на час виконання повноважень.

За посягання на честь і гідність Президента України винні особи притягаються до відповідальності на підставі закону.

Звання Президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту.

Ну що ж, ми ще раз переконалися, що такого прямого формулювання – поважати Президента – в Конституції України немає. Але чітко записано, що Президент України є главою держави і виступає від її імені.

На мою думку, поважаючи свою державу, потрібно поважати посаду глави держави. Незалежно від ставлення до конкретної особи, яка обіймає цю посаду.

Саме у цьому сенсі Василь Шкляр написав: "шановний Президент" у своїй відмові від премії.

=========

*Збережено орфографію credo – там слово "президент" написано з маленької букви.

© 2007 - 2012, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua